Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családokban is sok az...

Más családokban is sok az esküvő mostanság? Anyagilag nem visel meg?

Figyelt kérdés
Nagy család vagyunk, sok unokatestvérem van és most jelentette be idén a 4. hogy novemberben összeházasodnak, ami persze nagyon szuper dolog, de már volt 2 a családban július óta, lesz egy szeptemberben is plusz egy barátnömnek is. A problémám ezzel csak az, hogy anyagilag elég megterhelő. Kicsit bűntudatom van, mert együtt kellene velük örülnöm. A barátnőmnek így is szűkösebb összeget adok, bár nagyon szeretem, de sajnos nem fér bele több. Viszont családon belül más a helyzet, ott úgy érzem illik kicsit többet adni. Ti hogyan álltok ehhez?
2021. szept. 1. 13:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%

Igen.

Az enyhítések miatt.

2021. szept. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
71%

Gatyaszíj megszorít, és elmész. Vagy gatyaszíjat nem szorítod meg és kedvesen lemondod a meghívást.

Amúgy ezek az esküvők a "tervezhető, nem várt" kiadás kategóriába esnek.

Ha volt eljegyzés - amiről nyilván tudtál-, várható volt, hogy lesz esküvő is, ha vége a korlátozásoknak.

2021. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%
Szerencsére nem. A családom azon része aki házasulandó korban van, már megtette (1-2 ember kivételével, de ők nem tervezik). A következő generáció még 15-20 évre van tőle.
2021. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%
Akivel nem vagyok annyira kapcsolatban oda nem megyek, ha család, ha nem. Ennyi.
2021. szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk is. Úgy közölték, hogy "úgy készülj 3 lagzi is lesz". Mondtam, oké, úgy készüljetek, hogy egyikre se megyek. Úgy felidegesítettek ezzel az "úgy készülj" - el. El se mentem egyikre se. Mintha azt mondták volna, "spórolj, mert kell pénzt adj nekünk". Na meg mondom a kis f@szomat.
2021. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%

En kulon kiemeltem, amikor az eskuvonk volt, hogy mindenkit szivesen latunk es nem azert tartunk eskuvot, hogy cserebe barmilyen anyagi “koszonetet” varjunk.

Tudom, hogy szokas, nem szokas, de minket nem erdekelt, hogy ki mit ad vagy mit nem, igy nalam nem volt es nem is lenne akadaly, ha valaki csak magat hozza.

2021. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk ez az ennyit illik meg annyit kb leszarom kategória. Nekem spéci el a téli tüzelő és a gyerek dolgai fontosabbak mint más pucc parádéja.
2021. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
94%
Sok elmaradt, így most potolják.
2021. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%
Igen, van legalább 3 ismerősöm, akik mind legalább 2 esküvőre mennek, de van köztük, aki a 3.-ról beszél már. Mindenki most esküszik XD
2021. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
36%
Sokan úgy beszélnek a lakodalomról, mintha az valamiféle rossz dolog lenne. Én szívesen mentem volna lagziba, de sajnos közbeszólt ez a nyavalya.
2021. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!