Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség, ha nem maradok...

Illetlenség, ha nem maradok ott hajnalig egy rokonom esküvőjén, ha nem kedvelem?

Figyelt kérdés

Közeli rokonom (mostohatestvér).

Régen, gyerekekként és kamaszokként is nagyon jóban voltunk, de utána nála valami bekattant és ok nélkül elkezdett velem ő is gonoszkodni, és a barátnői is (kb. mint mikor az oviban a "menő kislány" kinéz magának). Minden baj volt, az, hogy mit tanulok, mit csinálok szabadidőmben, hol kapok lakást, milyen a padló a lakásban (igen, komolyan:D). Utána kikerültem teljesen abból a baráti társaságból és ez volt a legjobb döntés. Azóta évente kb 2-3x, ha találkozunk (szülinapokkor, karácsonykor). Akkor is általában max. 1-1,5 órát vagyok ott és lépek, mert ettől a műmosolygós bájcsevelytől a gyomrom liftezik.


Most lesz az esküvője, elég nagyszabású, 145 fő lesz.

Nem ülünk főasztalnál, nincs semmi különleges szerepünk sehol. Nyilván a ceremóniára és a vacsorára elmegyek, de nincs kedvem ott maradni hajnalig. Nagyon más stílusú lesz, mint amiket szeretek, olyan emberek lesznek ott, akiket kimondottan nem kedvelek. Mondtam ezt otthon is, hogy akkor külön autóval menjünk, bevállalom azt is, hogy nem iszok.. Ráadásul én havonta 3 napra megyek haza, bőven van olyan ember, akikkel eltölthetem az időmet és szeretem is őket. Erre az anyám férje, akinek a lányának az esküvőjére megyünk, kiakadt, hogy ez milyen illetlenség és nem igaz, hogy egy estére nem tudom magam megerőltetni... De minek? Ott lesz rajtam kívül még 140+ meghívott, nem hiszem, hogy én fogok onnan hiányozni, mert 11-kor hazamegyek... Ráadásul tényleg évente háromszor beszélünk, a párját alig ismerem/ismerjük. Az eljegyzést is Facebookról tudtuk meg, a meghívót is most adták ide augusztus végén anyáéknak, mert "elfelejtették elhozni".



2021. szept. 2. 12:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lesz éjféli menyasszonytánc, akkor teljesen korrekt az este 11 órás hazajövetel.

Lehetnek mások is így:

- aki idős, és már nem bírja az éjszakai mulatást;

- aki másnap dolgozni megy (nem is okvetlen munkahelyre, csak valamit mindenképp meg kell csinálnia);

- ahol kisgyereket hagytak otthon, és a vigyázó ember eddig tud maradni

..... és még ezerféle más élethelyzet.


Nem, nem illetlenség, amit tervezel. Anyukád férje elég bunkón reagált. Ne idegesítsd magad rajta.

2021. szept. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem illetlenség. De engem nem is érdekelnek ki mit mond. Elmennék és amikor úgy érzem itt az ideje akkor lelépnék. Senkit nem kérdeznék meg, hogy tetszik e neki vagy se. Ha nem tetszik tehet egy szivességet
2021. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj haza, senki sem fogja észrevenni abban a tömegben, hogy elmentél - kivéve persze, ha a szüleid elújságolják neki, hogy x már hazament, bocsi.
2021. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%

Nem bunkóság a vacsora eljönni. (pláne mivel úgyis adsz naszajandekot legalább annyit amennyibe a vacsora került) Nagyon sokan teszik akkor is ha jóban vannak, az okokat fennt leírták.

Ott lesz 100 + ember még, szerintem észre se venné ha eljönnél. Persze nyilván el fogsz köszönni de nem fog őszintén marasztalni mert gondolom ő is csak a családi béke miatt hívott meg téged nem azért mert szeret.

2021. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
86%
*Vacsora után
2021. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
77%
Bocs nem mondtad de gondolom adsz annyi naszajandekot
2021. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
99%
Az apja azért mondta, mert a lányáról van szó, aki amúgy is valószínűleg szrik rád aznap, utólag meg kit érdekel, hogy puffog-e, amikor mindenen puffog. Elmész, az a lényeg. Nem is túl hamar akarsz hazamenni, abszolút nem értem, hogy mi a baj. Van, aki bevállalja, hogy nehogy megszólják és marad ebben a helyzetben, van aki nem. Ez ilyen.
2021. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Nászajándékot/pénzt én külön nem adok, mert anyáékkal megyek, ők pedig adnak egy nagyobb összeget nekik úgy is. De az esküvőt nem a pár finanszírozza, hanem a mostohatesómnak a nagyszülei.
2021. szept. 2. 12:54
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk eleve el se mennék.
2021. szept. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
+ én még egyetemista vagyok, nem dolgozom, tehát ami pénzt adnék, az amúgy is az anyámtól lenne, így meg sok értelme nincs ajándékozni.
2021. szept. 2. 12:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!