Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség, ha nem maradok...

Illetlenség, ha nem maradok ott hajnalig egy rokonom esküvőjén, ha nem kedvelem?

Figyelt kérdés

Közeli rokonom (mostohatestvér).

Régen, gyerekekként és kamaszokként is nagyon jóban voltunk, de utána nála valami bekattant és ok nélkül elkezdett velem ő is gonoszkodni, és a barátnői is (kb. mint mikor az oviban a "menő kislány" kinéz magának). Minden baj volt, az, hogy mit tanulok, mit csinálok szabadidőmben, hol kapok lakást, milyen a padló a lakásban (igen, komolyan:D). Utána kikerültem teljesen abból a baráti társaságból és ez volt a legjobb döntés. Azóta évente kb 2-3x, ha találkozunk (szülinapokkor, karácsonykor). Akkor is általában max. 1-1,5 órát vagyok ott és lépek, mert ettől a műmosolygós bájcsevelytől a gyomrom liftezik.


Most lesz az esküvője, elég nagyszabású, 145 fő lesz.

Nem ülünk főasztalnál, nincs semmi különleges szerepünk sehol. Nyilván a ceremóniára és a vacsorára elmegyek, de nincs kedvem ott maradni hajnalig. Nagyon más stílusú lesz, mint amiket szeretek, olyan emberek lesznek ott, akiket kimondottan nem kedvelek. Mondtam ezt otthon is, hogy akkor külön autóval menjünk, bevállalom azt is, hogy nem iszok.. Ráadásul én havonta 3 napra megyek haza, bőven van olyan ember, akikkel eltölthetem az időmet és szeretem is őket. Erre az anyám férje, akinek a lányának az esküvőjére megyünk, kiakadt, hogy ez milyen illetlenség és nem igaz, hogy egy estére nem tudom magam megerőltetni... De minek? Ott lesz rajtam kívül még 140+ meghívott, nem hiszem, hogy én fogok onnan hiányozni, mert 11-kor hazamegyek... Ráadásul tényleg évente háromszor beszélünk, a párját alig ismerem/ismerjük. Az eljegyzést is Facebookról tudtuk meg, a meghívót is most adták ide augusztus végén anyáéknak, mert "elfelejtették elhozni".



2021. szept. 2. 12:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%
Ja értem. Akkor se bunkóság, de hidd el nem is fogsz nekik hiányozni.
2021. szept. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
94%
Mondom, ha ilyen a viszony, meg sem erőltetném magam a részvétellel se. Nem fogsz feltűnni hidd el.
2021. szept. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek szíve-joga akkor távozni egy esküvőről, amikor akar. Miért volna illetlenség, ha nem maradsz hajnalig? Leírtak és a kommented alapján még a 11 óra is sok, ha minden úgy van, ahogy van...
2021. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
én szerintem el sem mennék olyan embernek az eskűvőjére akivel rossz a kapcsolatom. szerintem nyugodtan lépj le amikor amikor csak akarsz, valószinűleg nem lesz óránként névsorolvasás. ha mégis megkérdezik a szüleidet, hogy hol vagy akkor el lehet intézni egy "pont elment sőrért" jellegű mondattal. ha 145 vendég lesz akkor nem lesz ideje visszatérni a témára, pláne egy-két pálinka elfogyasztása után.
2021. szept. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
11%
A menyasszonytáncot meg az éjféli vacsorát illik megvárni, utána szerintem nem ciki lelépni.
2021. szept. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem el se muszáj menni, ha ennyire nem kedveled. Nyugodtan menj haza, amikor szeretnél. Igen, általában az a szokás, hogy a menyecsketáncig marad az ember, de azért vannak kivételek.
2021. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvő után hazamennék rögtön, el se mennék a lagzira.
2021. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Én se mennék el! Ha mégis elmész, edd tele magad, aztán lépj le, amikor akarsz, senki sem fogja észre venni.
2021. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem illetlenség. Ha nem mennél el sem lenne gond, főleg egy ekkora létszámú esküvőnél, és tudva, hogy nem vagytok jóban.

Szerintem iszonyúan káros ez a hozzáállás, hogy az ember pocsékolja az idejét olyanokra, akik csak az energiáit emésztik fel. Az élet eltelik, nem mindegy, kikkel vagy mivel töltöd az idődet.

2021. szept. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én is így gondolom. Menne a franc smúzolni egy olyan rokonhoz, akivel még jóban sem vagyunk. Minek? Helyette csinálnék más programot vagy szimplán csak pihennék. Kit érdekelnének....
2021. szept. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!