Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség, ha nem maradok...

Illetlenség, ha nem maradok ott hajnalig egy rokonom esküvőjén, ha nem kedvelem?

Figyelt kérdés

Közeli rokonom (mostohatestvér).

Régen, gyerekekként és kamaszokként is nagyon jóban voltunk, de utána nála valami bekattant és ok nélkül elkezdett velem ő is gonoszkodni, és a barátnői is (kb. mint mikor az oviban a "menő kislány" kinéz magának). Minden baj volt, az, hogy mit tanulok, mit csinálok szabadidőmben, hol kapok lakást, milyen a padló a lakásban (igen, komolyan:D). Utána kikerültem teljesen abból a baráti társaságból és ez volt a legjobb döntés. Azóta évente kb 2-3x, ha találkozunk (szülinapokkor, karácsonykor). Akkor is általában max. 1-1,5 órát vagyok ott és lépek, mert ettől a műmosolygós bájcsevelytől a gyomrom liftezik.


Most lesz az esküvője, elég nagyszabású, 145 fő lesz.

Nem ülünk főasztalnál, nincs semmi különleges szerepünk sehol. Nyilván a ceremóniára és a vacsorára elmegyek, de nincs kedvem ott maradni hajnalig. Nagyon más stílusú lesz, mint amiket szeretek, olyan emberek lesznek ott, akiket kimondottan nem kedvelek. Mondtam ezt otthon is, hogy akkor külön autóval menjünk, bevállalom azt is, hogy nem iszok.. Ráadásul én havonta 3 napra megyek haza, bőven van olyan ember, akikkel eltölthetem az időmet és szeretem is őket. Erre az anyám férje, akinek a lányának az esküvőjére megyünk, kiakadt, hogy ez milyen illetlenség és nem igaz, hogy egy estére nem tudom magam megerőltetni... De minek? Ott lesz rajtam kívül még 140+ meghívott, nem hiszem, hogy én fogok onnan hiányozni, mert 11-kor hazamegyek... Ráadásul tényleg évente háromszor beszélünk, a párját alig ismerem/ismerjük. Az eljegyzést is Facebookról tudtuk meg, a meghívót is most adták ide augusztus végén anyáéknak, mert "elfelejtették elhozni".



2021. szept. 2. 12:27
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Találj ki valami jó kifogást, megy a hasad, holnap korán kelsz, ma korán keltél stb.


A mostohaapukáddal, meg próbálj meg nem beszélni a témáról, ha olyan, mint apum, akkor örökké puffogni fog rajta 10 év múlva is, ha előkerül.

2021. szept. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

"nem igaz, hogy egy estére nem tudom magam megerőltetni..."


Akik ilyet mondanak azokat sosem értettem. Minek erőltessünk valamit ami nem kötelező? Miért jó az, ha erőltetjük? Szerintem sokkal rosszab búvalb..szottan ott ülni, és várni, hogy vége legyen már az egésznek.

2021. szept. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy régen elmentem rokonom esküvőjére. Előtte évekig nem beszéltünk.


Anyáméktól megkaptam a "de mégis csak illik ott lenni" szöveget "mert hát rokon". Aztán halálra untam magam annyira nem élveztem, hogy vadidegenek között vagyok és mulatni "kell". Ráadásul a világvégén volt, nem volt még kocsim így kénytelen voltam megvárni, míg a család megunja és hajnalban haza megyünk.


Többször kiültem egész órákra az éjszakába és csak vártam, hogy teljen már el az idő.


Mostmár felnőtt fejjel simán megmondom akármilyen összejövetelen, hogy a szertartás után én megyek dolgomra, akár temetés akár esküvő.

2021. szept. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
96%
Engem eddig sosem hívtak meg esküvőre, úgyhogy nem tudom, de nem hiszem, hogy gáz, ha nem érzed ott jól magad. Mondjuk én alapból el se mennék.
2021. szept. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!