Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális lehet, ha egyáltalán...

Normális lehet, ha egyáltalán nem szeretem a családom?

Figyelt kérdés
Mondjuk az apámmal nem tartjuk a kapcsolatot évek óta, az anyám meg tinikoromban nem egyszer a fejemhez vágta, hogy meg se kellett volna szüljön engem. Hiába hogy most már évek óta nem mond ilyet, de onnantól, hogy egyszer kiejtette ezt, nem tudom szeretni, bár előtte se voltunk közeli viszonyban annyira. Szóval velük szemben szerintem ez bőven érthető. De pl a bátyámat se érzem, hogy szeretem. Ha találkozunk vagy beszélünk akkor elvagyunk, de nem érzek úgy igazán semmiféle kötődést vele szemben sem.

2021. szept. 2. 18:07
 1/9 anonim válasza:
88%
Megértem, hogy haragszol rájuk, főleg anyukád miatt is, de ha nem tudok úgy igazi családi viszonyba lenni akkor próbálj esetleg jóba lenni velük. Vagy ez nehezebb lesz, de mondd el nekik mit érzel úgy őszintén, mi aggaszt anyukád, bátyát vagy apukád miatt. Nehéz de ha szeretnek és rászánják magukat meg te is, mert ehhez neked is közre kell működnöd akkor szerintem lehet egy közös megoldást találni ami talán összehozza a családod. Vagyis legalább jobb viszonyba lesztek mint eddig voltatok talán.
2021. szept. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Igen normális lehet. Ha őszintén nem szereted őket akkor nem kell erőltetni a jóviszonyt vagy bármi ilyesmit. Ők is csak emberek, akikről eldöntheted hogy mennyire kellenek neked az életbe.


Én se érzek igazán semmit a családom iránt, félévente egyszer meglátogatom őket.

2021. szept. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Senkit sem vagy köteles szeretni, ne érezd magadat rosszul emiatt. Senki sem vált még szentté attól, hogy családot alapított.
2021. szept. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa de nem egyedi eset.
2021. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Üdv a klubban:D
2021. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Csak a családodat nem szereted, vagy senkit? Ha senkit, az problémás lehet.
2021. szept. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Normális is meg nem is.


Egyik oldalról nem erről kellene szóljon a család. Másik oldalról sokaknak erről szól és jobb megszabadulni a mérgező emberektől még akkor is ha az a családunk.


Én tök boldog vagyok egyedül. Egyre kevésbé ismerem a családomat, ők is egyre kevésbé ismernek engem. Építem a magam életét egészen jól.

2021. szept. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd lesz saját családod, és őket majd szeretheted.
2021. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A barátaimat szeretem, bár nincs sok, meg a páromat is szerettem amikor volt.
2021. szept. 4. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!