Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utál a család mert nem bírok...

Utál a család mert nem bírok egyedül karban tartani 2 telket és házat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy alakult hogy én vagyok az egyetlen férfi a családban és rám hárul minden ház körüli munka és karbantartás. Naponta több órát foglalkozok ezekkel a munkákkal és lefáradok benne, valamint mellette természetesen más dolgokat is el kell intézni. Sajnos ez a napi pár óra és az energiám nem mindig elég ahhoz hogy patika állapotúak legyenek a házak és az udvarok. A probléma ezzel az hogy anyukám (aki ki sem teszi a lábát az udvarra) ezt nem képes elfogadni és idegbeteg módon káromkodva adja tudtomra valamint szintén b@zdmegozással megfűszerezve agyvérzéshez közeli állapotban von kérdőre hogy miért sárga ez a növény vagy miért nem pont holnap viszem el utánfutóval a dolgokat. Amikor minden rendben van természetesen nem mondanak rá semmit. Az elmúlt 2 hétben 3 naponta úton voltam az utánfutóval fürdőszoba felújítás miatt, erre sem mondtak semmit. Jövő héten az egyetem is megkezdődik és mellette már biztos hogy nem lesz időm 2 nagy telket és házat karbantartani, és fix hogy én leszek a család szemete. Sokat gondolkozok rajta hogy mivel érdemeltem ezt ki mikor és senkinek sem tettem keresztbe.

2021. szept. 5. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Eladni a nagy telket. Olya helyre költözni, amit rendben tudnak tartani.
2021. szept. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egyesnek igaza van, vagy meg kell mondani édesanyádnak, hogy tegye ki a lábát ő is a házból, mert attól, hogy te vagy az egyetlen férfi, ez nem csak a te dolgod. Ha kritizálni tud, akkor csinálja meg helyetted.
2021. szept. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Hát jól megszívtad ilyen családdal. Mondjuk engem érdekelne,hogy úgy konkrétan milyen munkákról van szó. Növénytermesztés, állattartás?
2021. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
9%
Ha napi több órás munka, akkor valamit igen rosszul csinálsz.
2021. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Ó, volt már. És kiderült, hogy a kérdező full kretén, ami a matekot illeti. Olyan blőd méreteket adott meg a területhez 😂
2021. szept. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sosem fogom megérteni, h felnőtt emberek félnek a családjuktól...🤦🏼‍♀️

Én biztos megmondanám a mamának, h akkor meg lehet ragadni a kapát/gereblyét/fűnyírót azt lehet nekiállni...

2021. szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Napi több óra csak akkor lehet, ha kert is van, bár akkor is sokallom.

Viszont a kerti munka nem kimondottan férfimunka. Mondom ezt nőként.

2021. szept. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, kié az ingatlan. Ha nincs benne tulajdonod, akkor mivel nagykorú vagy, végső soron elköltözhetsz, önállóan élhetsz, kereshetsz pénzt a tanulmányaid mellett és oldja meg mindenki a maga ingatlanának az ügyeit.

Ha van benne tulajdonrészed, akkor kicsit nehezebb a helyzet, de mondhatod azt, hogy arányosan tudsz részt venni a fenntartási feladatokban.

2021. szept. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Takarítani is kell
2021. szept. 5. 14:05
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Az mióta férfimunka?
2021. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!