Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes ut ha...

Mi lenne a helyes ut ha külföldön maradnék a kisfiammal?

Figyelt kérdés

van egy pärom( a kisfiam apuja),kisfiam 1 éves mult.a kapcsolatom ingadozik az apäval(külföldön lakunk,a pärom itteni).szeretjük egymäst,de érzem,hogy sajnos ezt nem fogjuk nagyon sokäig együtt kihuzni mint csaläd.:(.

ha bärmikor,akärmikor különmennénk,én szeretnék külföldön élni a kisfiammal,nem pedig magyarorszägon.az itteni nyelvet nem beszélem,a pärommal angolul kommunikälunk.pär javaslatot,ötltete vàrok,hogy szerintetek mi lenne a helyes ut.märmint ha maradnék,akkor ugye nyelvet kéne tanulnom,jogsit is szeretnék szerezni( a kicsi miatt fontos nekem nagyon,hogy mozogni tudjak vele egy idegen orszägban),meg ugye eyedül lakni majd itt vele stb..nekem olyan bizonytalannak tünne ha maradnék,és a kicsivel probàlnék itt toväbb élni,egyedül(ha ugy alakulna).félek hogy "zsäkutcäba "futom,éS a rossz utat välasztom azzal ha maradnék.magyar ismerösöm van itt,itt dolgozik,és nagyon joban is vagyunk.ö azt mondta hülye lennék visszamenni,hamär itt élek,és jobb az életkörülmény mint magyraorszägon.tényleg tanàcstalan vagyok.vàrok pär ötletet,välaszt.bärmit.köszönöm szépen!


2008. dec. 10. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha szeretitek egymast, akkor probalj mindig arra gondolni, hogy sokkal sokkal jobb neked is, es a kicsinek is kulfoldon elni, nem mehettek vissza Magyaro.-ra. Becsuld amid van, es gondold azt, hogy nem tudsz visszamenni. Amig egyutt vagy a paroddal, addig tanuld a nyelvet. Szerintem eloszor is ez a fontos, nem annyira a jogositvany. Hiszen meg azt sem nagyon tudnad letenni, hiszen nem ertened a vizsgakerdeseket, es amikor az oktato magyaraz. Amig egyutt eltek, addig jarj nyelviskolaba, vagy nem tudom hogyan tudnad megoldani, de a lenyeg, hogy tanuld a nyelvet. Kezdj majd el dolgozni is. Legyen sajat beveteled. Erdeklodj az ovodak utan, mikortol, hogyan lehet beiratni a kicsit, mennyibe kerul...stb. Szoval csak azt akarom mondani, hogy alapozd meg magadnak a kulon eletet, de ugy, hogy egyutt eltek. Igazabol nem is kulon elet ez, hiszen az termeszetes, hogy elmesz dolgozni, a kicsi oviba, bolcsi jar.

Es amikor majd lesz mar penzed, tehat biztonsagban leszel, akkor meglatod milyen lesz a kapcsolatod a paroddal. Szerintem azert torekedj arra, hogy egyutt maradjatok, mert egyedul, mindenfele szulo, testver, ismeros segitsege nelkul nagyon nagyon nehez kulfoldon egy kicsi gyerekkel egyedul elni.

En is kulfoldon elek, nekem is van kis manom, es tudom amit irok. Ezt tanacsolom neked. De Magyarorszagot csak latogasd, mert ott nagyon nehez lenne a kicsivel egyedul, szerintem. Bar, nem tudom, hogy otthon milyen jovedelmed, korulmenyeid voltak. Mi soha nem fogunk hazamenni, jobb itt nekunk, szia.

2008. dec. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon sokat segitettél köszönöm szépen a välaszod!a szüleimmel joban vagyok,illetva a csalädommal akik magyarorszägon laknak.szoktam hazalätogatni 2-3 havonta.vagy pedig ök is jönnek néha ide.törekszem arra hogy együtt maradjunk,minden erömmel hidd el,szeretem a päromat nagyon.a jogsit meg pesten kéne leraknom majd,ott egyszerübb nekem ugye a nyelv miatt is.tényleg nagyon köszönöm a välaszod,minden szo segitségemre lesz!
2008. dec. 10. 22:01
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Én is abban a helyzetben vagyok,ogy haza vagy maradok külföldön?

Igaz,nekem nem a papàval rossz a kapcsolat,de vannak gondjaim.

De:

Én soha-de soha nem mennék haza.

Ha haza mennék,utàna azért sirnék,hogy mért jöttem el?

Nem tudnék visszaszokni a magyar orszàgi élethez,bàrmennyire magyar is vagyok.

Nyelvet én sem tudom tökéletesen.Na de azért kell tanulni.

Minnél több emberrel tartod kinnt a kpcsolatot,annàl gyorsabban meg fogsz tanulni.

És nyelvtanfolyamot is végezhetsz,az nem vesz idöbe 24 oràt.

Szoval a kisfiad mellett is megteheted.

A jogositvànyhoz nem tudok mit irni,gondolom ,mig rendesen nem beszéled a nyelvet,azt addig nem tudod megszerezni,szoval az hàttörbe szoritva.

Viszont egy jo kis munkàt,akàr otthon végezhetöt,akàr 50&-ost kereshetnél magadnak.

Nem tuom hogy mi van arrafelé,van -e bolcsi,,mennyibe kerül,mik a feltételek,vagy ismerös aki segitene,csak azt tudom mondani,harcolj,harcolj,harcolj!

Ne menj haza¨

Annyi ember panaszkodik,milyen rossz otthon,mennyire em jo a politika,mennyire kevés a pénz,alig van munkalehetöség,ràadàsul jol elszoktàl onnét gondolom.

Szoval én a helyedben arra keresnék kiutat,hogy hogyan tovàbb külföldön!

Én 3. éve tengödöm külföldön ugy hogy még nem volt egy normàlis bejelentett munkàm,hogy nagyon sok mindenem hiànyzik,mégis itt maradtam,és maradok,mig meg nem lesz az amit elterveztem!

Sokszor nehéz,sokszor kilàtàstalan,de hidd el,mindig van valami,ami segithet!

2008. dec. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Szia, én is külföldről írok.

Ez attól is függ, hogy hol élsz, mert van ahol nagyon támogatják az egyedül álló anyákat.

DE nem szeretnélek elkeseríteni, hacsak meg nem egyeztek a pároddal, hogy nálad maradjon a kicsi, akkor az állam nála fogja elhelyezni a kicsit, pláne, ha adott állampolgár.

A klaviatúra alapján vagy Norvégiában vagy Németországban élsz.

Mindkét országban támogatják az egyedül álló anyákat.

De eszedbe ne jusson vissza menni Magyarországra.

Nekem sem egyszerű, pláne magyar jogi diplomával :oS Nincs munkám, itt-ott mini-jobokat vállalok, amiből azért itt szépen el lehet éldegélni. Mellette meg csinálom itt az egyetemet.

Azt mondom én is: TANULD A NYELVET!!! és lehet, hogy ha Te is elfoglaltabb leszel, akkor a kapcsolatotok is pozitívabban fog változni :o)

Hajrá!!!!

2008. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Utolso valaszado nem tudom miert irtad, hogy valoszinu hogy az apanal fogjak elhelyezni a gyereket. Ez annyira nem igaz, hogy csak na. Lehet hogy valamelyik arab reszen, arab orszagokban nagyobb tekintelye van egy ferfinek, de hogy itt Europaban, Nemeto.-ban, Norvegiaban nem a ffi-nel helyezik el a gyereket, az tuti biztos. Persze, most nem a kiveteles esetekrol beszelek, amikor az anya nem alkalmas a gyereknevelesre, akkor mas a helyzet. De, az anyat illeti meg a gyerek elsosorban!!! Ugyhogy nem tudom milyen jogot tanultal, de ez nem igaz amit irtal.

Kulonben pedig honnan veszed, hogy Nemeto.-ban vagy Norvegiaban el a kerdezo, nem ertem ezt se. Bocs, de muszaj volt ezt leirnom.

2008. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Először is, ha az apa mégha nem is férj, de az ő nevét viseli a kicsi, akkor elsimerte, hogy a gyerek az övé és ha kint született, akkor a kicsi állampolgár. Na mármost egy állam a saját állampolgárát mindig jobban védi, mint egy másik állampolgárt. Hacsak az anya meg nem szerezte az állampolgárságot, amit kétlek, mert a nyelvet sem beszéli, akkor az apa oldalán fog állni az állam és nem az anyáén. Amúgy meg csak a Magyar jogrendszer ennyire anya párti, mondván, hogy az apai fikció elég gyorsan megdönthető... Nyugaton nem ennyire anyapártiak inkább objektívek.

Az umlaut a (ä) miatt gondoltam, mert ebben a 2 országban alap a billentyűzeten a többin varázsolni kell és akkor már Á-t ugyanolyan könnyen varázsolok, mint ä-t...

ennyi.

2008. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Ja és a bíróság az apánál, aki beszéli a nyelvet és dolgozik, fogja nagyobb biztonságban tudni a gyereket...
2008. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a välaszokat.svàjcban élünk..:)

szo sincs lyanrol hogy harclnék apval kinél maradjon a kicsi.nälam maradna és lätnä amikor csak szeretné,akär mindennap,sosem tiltanäm hiszen az apja.érdeklödtem efelöl amugy ügyvédtöl is,a kicsi nälam maradna,mär megbeszéltük azt ha pl valamikor mi különmennénk,és ha itt élnék egyedül a kicsivel akkor mennyit kapnék,me ha pesten..a lényeg hogy soha az ügyvéd sem mondta hogy az apänäl,csak mert ö beszéli a nyelvet.vagy mert a kicsi kettös ällampolgär.a kicsi amugy a nevemen is van.

de bizunk benne a pärommal,hogy rendezödnek a gondjaink,és talälunk kiutat ,és megmentjük a csalädunkat.szeretjük egymäst,csak tényleg néha olyan elkeseritö,és bizonytalan minden.most nézek nyelviskolät amugy neten;),egy itt élö magyar ismerösöm segit,ö perfekt német.utäna elkezdek nézni munkät is,éS szeretnék kicsit a läbamra ällni.és tényleg azon leszek hogy együtt maradjunk igy ,mi,3an!!!de a legrosszabbra sajnos sosincs hamar felkészülni!:(.ezert volt a kéRdéSem is!köszönöm nagyon a välaszokat

2008. dec. 11. 22:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolso !

Én is Svàjcban élek,azt hiszem én irtam a màsodik vàlaszt(?)

Nos elég nehéz akkor az ügyed,hisz a beszéd az nagyon fontos,bàr még ön magam sem tudom a nyelvet tökéletesen.

Szoval:

A legjobb lenne ha egy nyelvtanfolyamra minél elöbb befizetnél.

Azt hiszem 1000 frank,kicsit sok,de legalàbb van papirod,bizonyitékod rola,hogy igenis akarod a nyelvet elsajàtitani.

(Migro schule a legjobb)

Màsik:

Jogositvànt azt most még jobb ha elfelejted,a pàrom 10 éve él itt,de csak 4. probàlkozàsra,egy màsfél év utàn kapta meg a jogositvànyt,és nagyon dràga(egy ora gyakorlat 85 frank,és neked nem ennyire van szükséged)elméletiröl nem is beszélve.

Ami fontos:

Bevagy -e jelentve?

Kapsz a sajàt nevedre valamilyen tàmogatàst?

Van egészségügyi biztositàsod?

Ezek az alapok.

A màsik.

Miota vagy férjnél?

Ha 5 éve,akkor utàna automatikusan ha el is vàlsz maradhatsz az orszàgban azokkal a jogokkal,amivel eddig,söt a hivatal nagyon fog tàmogatni.

Ha még nem vagy 5 éve együtt,akkor tul sok jo nem szàrmazik belöle,ma ugy értelmezik a korai vàlàst,(itt Svàjcban)hogy haszon hàzassàg volt .

Akkor bizony nem te nyersz.

Viszont azt is megtehetitek,hogy apàval elmész a hivatalba,és ö elmondja.,hogy a gyereket szeretné ha tovàbbra is te nevelhetnés ,Svàjcban,de nem akartok ketten tovàbb együtt élni.

Igy màr màsabb.

De ha papi a gyereket magàénak akarja,akkor bizony neki jobb esélyei vannak,sokkal jobb.

Max ha hazanem jössz Magyar orszàgra.

Neked a nagykövetséget kellene felhivnod(Bern)

OTT gondolom volt màr hasonlo eset,jobban felvilàgositanànak.

Esetleg ami most nagyon jol jönne,egy munkahely,szerzödéssel,ami tuti biztos,és akkor ugye van munkahelyed,van fizetésed,tudsz lakàst bérelni,màr nyelvtanfolyamra is jàrsz,hidd el tàmogatnak!

Nem szabad hirtelen beleugrani a mélybe,probàlj minél többb idöt huzni,mig valami segitség nem jön.

2008. dec. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja még valami!

A legjobb ha rendezed a csalàdi körülményeiteket,nekem is vannak gondjaim a pàrommal,de inkàbb igy néha stressesen élek vele,mint hazamenjek nyomorogni a szegénységbe.

Mondom 5 év utàn automatikusan vàlhatsz gond nélkül,addig meg csak a kicsire koncentràlj.

Amig a pàrod nem agressziv,addig ne ess kétségekbe!

Max nyitott hàzassàg,ha ilyesmibe belemegy,de a gyerek szemszögéböl is nézni kell a dolgokat!

Hajrà!

2008. dec. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!