Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy öten...

Miért van az, hogy öten vagyunk testvérek (2 apától), és rajtam kívül egyikük sem hajlandó foglalkozni, segíteni (akár anyagilag, akár fizikálisan vagy lelkiekben megerősíteni) az anyun, pedig már rászorul a segítségre?

Figyelt kérdés
Pedig mindegyikünket ő nevelt. A többiek miért közömbösek azzal kapcsolatban, hogy mi lesz az anyjukkal?
2008. dec. 11. 07:18
 1/7 ltimea ***** válasza:
100%
mi 4-en vagyunk testvérek és mindannyian teljesen mások, gondolom ez nálatok is igy van... magamból kiindulva én olyan vagyok hogy segitek ha tudok bárkin, nem csak az édesanyámon... gondolom te is ilyen vagy... ne vedd tudomásul a testvéreidet, mert ha azon eszed magad hogy ki meg mit mond előbb utóbb belebetegszel. ne félj anyud majd tudni fogja mit csináljon a többiekkel. nálunk legalább is igy van, aki segit neki-k azon ők is segitenek sőt többet mint a többieknek. Remélem segitettem...
2008. dec. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos az anyu nem tud tenni semmit, mert agyvérzést kapott és lebénult. (Ezért is a testvéreimet okolom.) Mindig csak azt várja, hogy legalább meglátogassák. Némelyik testvéremmel, csak azért tartom még a kapcsolatot, mert az anyu él. Így, mikor meglátogatom, felhívom neki telefonon az egyik testvérem, hogy legalább beszéljenek egymással, mert annak is örül az anyu, ha legalább a hangját hallja valamelyik gyerekének. Állandóan azt hiszi, hogy valami baj történt a többiekkel, és ezért nem mennek hozzá. Pedig nem.
2008. dec. 11. 16:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Végülis én azt nem értem, hogy az anyu egész életében kinyalta a fenekünket (egyedül nevelt fel). Segített mindenben, amiben csak tudott, reggelente még a mihaszna bátyámnak is (47 éves), tálcán vitte be a reggelit és a kávét, aki köszönet gyanánt, hogy fellett ébresztve jól mellbe is rugta. Miért így hálálják meg? Én nem tudom elképzelni, mit szeret némelyikünkben. A bátyámat is, ha akkor anyu helyében lettem volna, az biztos, hogy úgy kipenderítem, hogy a lába se érje a földet ezek után. De nem, ő nem engedte, hogy a kisfia az utcára kerüljön. Igaz, anyunak is vannak hibái, de kinek nincsenek.
2008. dec. 11. 17:30
 4/7 ltimea ***** válasza:
100%
az első válaszoló vagyok. nekem a nagynéném van hasonló halyzetben, csak fiatalabbak a gyerekek. mit tudsz tenni... nem tudom mennyire beszámitható( bocsi a kifejezésért) az anyukád, de csinálhatnátok eltartási szerződést és végrendeletet a testvéreid semmit nem kapnának a legrosszabb után... talán ez lenne az egyetlen megoldás... de viszont anyukádnak is be kellene számolni az elutasitásokról.sajnálom... nem tudom én mit tennék ilyen halyzetben nekem is van két családom....
2008. dec. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy így sem kapnak semmit, mert anyunak az 56 EFt-os nyugdíján kívűl nincs semmije, ja meg a 22 EFt-os fogyatékossági. Önkormányzati bérlakása van, melyben az egyik nővéremmel bérlőtársak. (Ez a nővérem a legnormálisabb az összes közül.) Anyu összes bevétele az ápolására megy úgy, hogy még egy csomó pénzzel ki is kell pótolni. Ne adj Isten történne vele valami, igen csak benne lennénk a slamasztikában, mert nincs spórolt pénz félretéve. Idén kezdtem el neki félretenni a 13. havi nyugdíjait, de egyenlőre az nagyon harmatos kis összeg. :( Ez van.
2008. dec. 12. 09:21
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

az, hogy mi ennek az oka a család történetében van elrejtve. valószínűleg két oldalt is teleírhatnál, hogy kiderüljön, melyik gyerekével mikor és miért nem tudott kialakulni vagy veszítődött el a valódi szeretet.


Amit most tehetsz, hogy a legjobb lelkiismeretd szerint ápolodés nem foglalkozol a többi tékozló tetvérrel. amikor öreg leszel nyugodtan fogsz visszatekinteni az életedre, mert mindent megtettél, míg ők gyötrődhetnek halálul napjáig, hisz az ember folyamatosan változik. Ha mégsem látnák be hibájukat, nos az se foglalkoztasson.


ne azzal fogllakozz mások mit tesznek helyesen vagy helytelenül, hanem hogy te mindent megtettél-e vagy még tehettél volna valamit jobban vagy többet.

2008. dec. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Család története ide, vagy oda, az akkor is gusztustalan dolog, hogy mindenben támogatott minket, és a testvéreim gyerekeit is ő nevelte fel, etette, iskolázta, a rezsit sokszor ki sem tudta fizetni, mert az unokák nevelésére fordította a kis nyugdíját. Ők meg éltek, mint Marci Hevesen. Tök mindegy, milyen a család története, mert amennyit az anyu nyújtott a gyerekei és unokáiért, bőven megérdemelné, hogy emberhez méltón bánjanak vele! Ami engem nyugtat, az csak az, hogy Isten nem ver bottal, és már elkezdték megkapni az első nagyobb pofonokat az élettől.
2008. dec. 12. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!