Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek olyan helyre...

Elmennétek olyan helyre vendégségbe (ebédre), ahol semmit nem tudtok enni?

Figyelt kérdés

Nem távoli rokonról van szó, hanem konkrétan az apámról és a feleségéről.

Évente 2, maximum 3 alkalommal megy hozzájuk a család, kivétel nélkül pörkölt van.

Tudják, hogy én ilyesmiket nem nagyon eszem... Csirkehúson kívül más húst kb 7 éves korom óta nem fogyasztok. Ezt valahogy mindenki képes észben tartani, az ő felesége nem. Ezért minden ilyen "ebédnél" én eszek egy marék száraz sósat, aztán alig várom, hogy induljunk haza.


De már unom, ráadásul számomra nagyon sértő, hogy ennyire nem tisztelnek. Ezek az összejövetelek csak stresszel járnak, mellé ugye idő és pénz is (messzebb laknak, napom jórésze elmegy ezzel ilyenkor). A gyerekeik nem is nagyon ismernek/nem vagyunk jóban, nincs meg az a testvéri kapcsolat. Konkrétan a kisebbik lány 6 éves, apa tavasszal kezdte el neki mondani, hogy amúgy én is a testvére vagyok...

Most lesz az apám születésnapja+a felesége névnapja, ekkor van az egyik összejövetel, a következő majd január végén lesz. Mondtam mamáméknak, hogy én nem szeretnék már többet menni, mert számomra kellemetlen ez az egész, erre hogy hát miért nem akarok, örüljek egyáltalán, hogy ennyiszer elhívnak magukhoz... Szóval kb mintha még nekem lenne hálásnak lennem, hogy mehetek hozzájuk ajándékokkal felpakolva úgy, hogy cserébe kapok két pohár üdítőt, meg kiszáradt sós süteményt.


Érthető valahol, hogy már nincs kedvem menni, nem?


(19/L)


2021. szept. 12. 18:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/106 A kérdező kommentje:

Nem az elhízás a lényeg, hanem az, hogy nem szeretem. Már csak a szagától hányingerem lesz, komolyan inkább oda kéne hányjak a tányér közepébe, vagy mi? Oviban egyszer belém erőltették a főzeléket, mondván, hogy meg kell enni, ahogy lenyeltem az utolsó kanállal, vissza is jött az egész... Utána már rögtön ehettem nutellás, vagy sonkás kenyeret ebédre, ha éppen nem ízlett az, ami volt és nem ettem belőle.

Nem eszem meg olyat, amit nem szeretek.

2021. szept. 12. 19:09
 12/106 anonim ***** válasza:
87%
Nem mondani kell mamádéknak, hogy te már nem szeretnél, hanem nem kell menni. Felnőtt vagy. Még jó, hogy nem mész olyan helyre, ahol nem szívesen látnak. Elég kár, mert elveszted az apádat és a féltesódat, dehát ez van. És ne hallgass az itteni primitívekre, akik szerint normális dolog szándékosan olyat főzni, amiről tudják, hogy a vendég nem szereti. Nem, kollégák, ez taplóság!
2021. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/106 anonim ***** válasza:
77%

Meg vagyok lepődve itt sok válaszon. Miért kéne ELTŰRNIE a vendégnek?

Ezek szerint akik így válaszoltak, mint abban nőttek fel és az a normális nekik, hogy egy vendégség kellemetlen dolog, ahol TŰRNÜNK kell összeszorított foggal, a többiek kedvéért? Elég szomorú.


Én azt hittem, egy vendégség arról szól, hogy jól érezzük magunkat együtt, MINDENKI. És ha valaki nem enne szívesen olyat, amit a legtöbben, akkor megpróbálunk a kedvére tenni, főleg ha nem túl nagy macera, mert akkor az ő jókedve is hozzáadódik mindenki jókedvéhez.

2021. szept. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/106 anonim ***** válasza:
24%
Évi két alkalom miatt essenek hasra tőled? Ha ennyire vagy kíváncsi az apádra meg a testvéreidre, akkor ők is ennyire tartanak fontosnak, teljesen jogosan.
2021. szept. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/106 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is az az alap, hogyha vendéget várok, akkor olyat készítek, amit szeret mindenki, vagy ha pl. 10 emberből 1 vegán, gluténérzékeny, vagy akármi, akkor készítek neki külön valamit, kisebb adagban. Még ha először mennék hozzájuk, azt mondom, oké, de 10+ éve ez megy. Gyerekként dugigumicukrot vittem, amit odafele a kocsiban hátul megettem, most vagy odafele, vagy hazafele megállok egy étteremben és eszem ott. Csak így semmi értelme menni, mert jól sem érzem magam, meg semmi.
2021. szept. 12. 19:18
 16/106 anonim ***** válasza:
75%
Alap, hogyha vendéget hívok, olyat főzök, amit szeret. Ti honnan jöttök elő, a kútból? Azért ennyire ne legyetek már szánalmasak.
2021. szept. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/106 A kérdező kommentje:

14-es, mit kéne tennem azután szerinted, hogy amikor meglett véve a mostani házuk 5 hálószobával, és a nagyim rákérdezett, hogy melyik lesz az én szobám, akkor a felesége rávágta, hogy egyik sem, mert neki nincs kapacitása más IDEGEN gyerekével foglalkozni? :)

Járjak a nyakukra jópofizva, vagy mi?


3 éves voltam, amikor az apám elhagyott minket miatta, szerintem kevés 3 éves tud olyat tenni, amiért utálatot érdemelne (főleg egy olyan nőtől, aki családos pasira vadászott). Hidd el, okkal van ennyi kapcsolattartás. És tudnék még mesélni oldalakon át sztorikat, de felesleges, mert tudom, hogy anya és én sokkal jobban jártunk a nevelőapámmal és ezt már az apám is belátja (meg azt is, hogy élete baklövése volt az, hogy elhagyott minket).

2021. szept. 12. 19:21
 18/106 anonim ***** válasza:
77%

Mondd apukádnak, hogy legyen most más, hátha ő el tudja intézni. A pörköltet általában mindenki szeretni, lehet, azért csinál azt ilyenkor. Nem biztos, hogy azert, hogy téged idegesitsen.

Ha most lesz a névnapozás, szülinapozás, menj el szerintem. Aztán utána ne menj, nem kényszerithetnek rá.

2021. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/106 anonim ***** válasza:
24%
Elég bunkó dolog a kaja miatt menni vendégségbe. Én kb. 20 éve ülök kedvesen mosolyogva az asztalnál, míg a többiek levest esznek. Megkóstolni sem vagyok hajlandó. Viszont 350 km utazom, hogy ott legyek. Mert ők a családom.
2021. szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/106 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki. Többször is. Mindig az a válasz, hogy egyem meg, egyszer meglehet enni. Pedig már mondta neki, meg a feleségének is a mamám, hogy nem igaz, hogy nem bírnak csinálni két szelet húst grill zöldséggel, vagy valami salátával, de nem nagyon lett eredménye.
2021. szept. 12. 19:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!