Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek olyan helyre...

Elmennétek olyan helyre vendégségbe (ebédre), ahol semmit nem tudtok enni?

Figyelt kérdés

Nem távoli rokonról van szó, hanem konkrétan az apámról és a feleségéről.

Évente 2, maximum 3 alkalommal megy hozzájuk a család, kivétel nélkül pörkölt van.

Tudják, hogy én ilyesmiket nem nagyon eszem... Csirkehúson kívül más húst kb 7 éves korom óta nem fogyasztok. Ezt valahogy mindenki képes észben tartani, az ő felesége nem. Ezért minden ilyen "ebédnél" én eszek egy marék száraz sósat, aztán alig várom, hogy induljunk haza.


De már unom, ráadásul számomra nagyon sértő, hogy ennyire nem tisztelnek. Ezek az összejövetelek csak stresszel járnak, mellé ugye idő és pénz is (messzebb laknak, napom jórésze elmegy ezzel ilyenkor). A gyerekeik nem is nagyon ismernek/nem vagyunk jóban, nincs meg az a testvéri kapcsolat. Konkrétan a kisebbik lány 6 éves, apa tavasszal kezdte el neki mondani, hogy amúgy én is a testvére vagyok...

Most lesz az apám születésnapja+a felesége névnapja, ekkor van az egyik összejövetel, a következő majd január végén lesz. Mondtam mamáméknak, hogy én nem szeretnék már többet menni, mert számomra kellemetlen ez az egész, erre hogy hát miért nem akarok, örüljek egyáltalán, hogy ennyiszer elhívnak magukhoz... Szóval kb mintha még nekem lenne hálásnak lennem, hogy mehetek hozzájuk ajándékokkal felpakolva úgy, hogy cserébe kapok két pohár üdítőt, meg kiszáradt sós süteményt.


Érthető valahol, hogy már nincs kedvem menni, nem?


(19/L)


2021. szept. 12. 18:54
 71/106 anonim válasza:
84%
A te kedvedben is lehetne igazán járni.Rád is gondolhatnának,hogy te mit szeretsz.De apad sem foglalkozik vele.Egy kis kedvességet megérdemelnél.Nem kell menned,ha nem akarsz.
2021. szept. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/106 anonim ***** válasza:
88%
#69 hát pl onnan h mondta már? Gyerekkora óta jár oda, az apjához, talán lehetett volna szempont h jól érezze magát…de nem volt.
2021. szept. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/106 anonim ***** válasza:
16%

70!


Ne keverd a szezont a fazonnal. A nem ehetsz valamit és a nem akarsz enni valamit az nem ugyanaz. A te apad szimplán bunkó. A kérdező apja max nemtörődöm.

2021. szept. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/106 anonim ***** válasza:
9%

72!


Évente MAX HÁROMSZOR megy. Ne haragudj, de én pl enm tartom észben, hogy az évente 3 alkalommal látott akárkim épp milyen ételt nem óhajt enni.

2021. szept. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/106 anonim ***** válasza:
81%
73, forditva
2021. szept. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/106 A kérdező kommentje:

Azért az apám lányaként szerintem nem az "akárkim" kategóriába tartozom.. :D


De mindegy, látszik, hogy az egyszerűbb emberek itt is azt mondják, hogy ki lehet bírni, meg hogy nem fogok belehalni.

2021. szept. 13. 10:10
 77/106 anonim ***** válasza:
11%
De, mert apád neked is csak akárki kategória évi két látogatással. Kérd meg apádat, főzzön rád, amikor ott vagy :D
2021. szept. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/106 anonim ***** válasza:
27%

A kérdező jogosan várja el, hogy legyenek rá is tekintettel. Ugyanakkor évek óta megtapasztalta, hogy ezt hiába várja.

OK, ez nincs rendben, de attól ez még VAN.

Ennek ellenére újra és újra belefut a f*szerdőbe, aztán látványosan és tüntetőleg szenved.

Megoldhatná. Visz kaját és/vagy nem jár oda.

Nem oldja meg.

Inkább látványosan és tüntetőleg szenved.

Lapozhatunk.

2021. szept. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/106 anonim ***** válasza:
37%

Aki itt marha okosan azt írja, hogy nem hiszi el, hogy nincs olyan kaja, amit tudna enni a kérdező. Hát képzeld el, NINCS. Anyósomék pl. ha meghívnak minket, mindig valami magyaros kaja van. Ha van pörkölt nokedlival és valami savanyúsággal (nem salátával), akkor az van. Ha nem eszem meg a pörköltet, akkor ehetek üres nokedlit mondjuk. Ha meghívnak, és babgulyás van, ahhoz van pl. friss kenyér. Ami jó, csak ugye akkor ehetek üres kenyeret.

Ha lenne többféle kajaválaszték, akkor nem született volna meg ez a kérdés, annyi agyatok nincs?

(Nálunk én mondjuk felmértem a helyzetet, először volt más is, aztán amikor már nem bírt, akkor már direkt csak ezek a kaják voltak, én nem járok egyáltalán hozzájuk, ennyi.)

2021. szept. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/106 anonim ***** válasza:
5%
Hát kérdező, ha az én lányomat évente háromszor látnám, az bizony az akárkim kategória. Nem masik orszagban elsz, könyörgöm. Te amúgy tudod, hogy apád, a nevelő anyád vagy a feltestvereid mit szeretnek és mit nem?
2021. szept. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!