Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben érdemes...

Ilyen helyzetben érdemes egyáltalán rendőrségi feljelentést tenni? Foglalkoznak ezzel?

Figyelt kérdés

A szüleim évekkel ezelőtt elváltak, én anyámmal élek, apámmal jó a kapcsolatom, természetesen ő külön él tőlünk. Apám kapcsolata kifejezetten toxikus és se veled, se nélküled jellegű (volt) a barátnőjével. Én magam 18 éves vagyok és tegnap egy fárasztó érettségire készülős nap után, elalvásom után fél órával 11:30 fele arra ébredtem, hogy apám hív telefonon. Telefonbeszélgetésünk során apám sírva elmondta, hogy egy barátnőjével való szóváltás után a barátnője 19 éves fia lejött és ököllel többször megütötte őt és most nem lát az egyik szemére, szédül, hányingere van, elvesztette a tájékozódási képességét.

Azonnal ültem is be a kocsiba és mentem érte. Irány a kórház. Útközben sajnos tudatosult bennem, hogy apám ivott valamennyit (nem szokása egyébként), azonban az időközben megejtett telefonbeszélgetések apám nőjével és annak fiával megerősítették azokat az állításokat, amelyeket apám mondott, tehát valóban úgy történ minden, ahogy nekem felvázolta apám a telefonban.

Kis városban élek, nagy nehezen elértük az ügyeletes orvost, azonban gondolom COVID intézkedések végett én a kórház épületébe sem mehettem be apámmal, kint kellett várnom, pedig nagyon be szerettem volna menni, nem akartam "magára hagyni". 1 óra vizsgálódás után kijött, gyakorlatilag csak annyit mondtak, hogy pihenjen és ha nem múlnának el a tünetek/rosszabb lenne, akkor jöjjön vissza reggel. (szerencsére elmúltak). Kórlapján szerepel a sérülés oka. Az orvostól azt az információt kaptuk, hogy ezzel a lappal együtt a rendőrségen személyesen megtehetjük a feljelentést, ha akarjuk. Apám este hajthatatlan volt, hogy ő márpedig feljelenti, de mára benne is tudatosult, hogy valószínűleg nem fognak egy ilyennel foglalkozni, kicsi ügy ez ahhoz.


Van esetleg valakinek bármilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban, tényleg csak buknánk rajta pénzt/időt/energiát, ha megtennénk a feljelentést? Valóban érdemesebb hagyni az egészet?


Mindezek mellett engem kínoz engem is némi bűntudat, nem tudom férfias volt-e egyáltalán ez a viselkedés, amit tanúsítottam, hogy szó és tettek nélkül hagytam ezt az egész dolgot apám (remélhetőleg volt) nőjének fiával. Más mit tett volna? Ti nekiálltatok volna ezek után még bunyózni vele, hogy megvédjétek saját magatok és apátok becsületét? Nem tudom, hogy ez így, hogy nem mentem vissza személyesen is "megbeszélni" a dolgokat mennyire volt helyes döntés a részemről.


Akik kamukérdést sejtenek a dolgok mögött kérem kíméljenek engem és saját magukat is. Sajnos nem mindenkinek adatott meg a biztos, rendezett, békés családi háttér.


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. szept. 16. 20:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy foglalkoznak vele, ha van friss orvosi látlelet, ott van az orvos meg te mint tanú stb.


Csak gondoljátok át, hogy mi a cél, mit is akartok elérni.

2021. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is érdemes a rendörségen bejelentést tenni, mert lehet, hogy MOST nem csinálnak semmit, de ha újra elöfordul hasonló eset, akkor igen.

Másodszor nagyon jól tetted, hogy nem kezdtél verekedésbe vagy bármi egyéb konfliktushelyzetbe, mert az csak ellened/ellenetek lenne felhasználható.

Egyébként meg nem tudom, az a lakás, ahol apád meg a barátnöje élnek, kié, ha az övé, akkor küldje el, tiltsa ki öket, ha nem, akkor meg megérné keresni magának más lehetöséget.

2021. szept. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
13%

Nem kéne részegen óbégatni, és nagy pofával bátrakat mondani.


A kérdés hatásvadász: megpróbálod úgy beállítani a dolgot, mintha ti lennétek az áldozat, de ezeket a tényeket írod le


- apád ivott

- veszekedtek

- apádat leütötték

- apád panaszkodott

- a kórházban azt mondták nincs semmi baj

- később kiderült, hogy valóban nincs semmi baj


Ismételni tudom magam: nem kell kötekedni és pofázni részegen.

2021. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló! Te hogy tetted volna fel a kérdést? Apám nem egy beszarni ember, anno súlyos betegen is végig dolgozott, tehát tudom, hogyha ő mondja, hogy baj van, ott tényleg baj van. Az pedig, hogy nem látott az egyik szemére az meg szerintem annyira nem okés. A részeg szó is túlzás rá, kis mennyiségben ivott, de ivott. A kórházat meg inkább hagyjuk. Tudjuk, mi hogy megy. Mikor már apám bent volt az ápolóként ott dolgozó rokonom, akit sikerült telefonon elérnem közben, mondta nekem, hogy a 40 kilóméterre lévő megyei kórházba kellett volna vinnem apámat, ugyanis itt nem igazán fognak foglalkozni vele. A szóváltást pedig nem csak apám kezdeményezte, benne volt a barátnője is rendesen.
2021. szept. 16. 20:45
 5/17 anonim ***** válasza:
8%

".. nem látott az egyik szemére az meg szerintem annyira nem okés"


Volt nekem is olyan részeg a haverom, hogy "nem látott az egyik szemére".


"A részeg szó is túlzás rá, kis mennyiségben ivott, de ivott."


Ilyen fogalom nem létezik. Ha verekedés történt, és alkohol van benned, akkor nincs miről beszélni.


"A szóváltást pedig nem csak apám kezdeményezte, benne volt a barátnője is rendesen."


Tehát ketten beittak, majd ketten elkezdtek dajdajozni. Tökéletesen összeszedtük akkor a lényeget: apádék elmentek részegen balhézni, felpofozták őket, neked meg előadta a hattyú halálát.


Szedd össze magad és ne legyél naív.

2021. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
Jól tetted hogy nem mentél balhézni, és irány a rendőrség a látlelettel. Minél előbb.
2021. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok naiv, én ismerem őket. Barátnője sosem iszik, antialkoholista. Apám maximum az ittasság fogalmát meríthette ki, 2 pohár bornál nem ivott többet. A verekedést nem ő kezdeményezte, fizikailag senkit sem bántott. Ezt minden jelenlévő megerősítette nekem. Fejre mért erős ütések sorozata meg ezek szerint igen is előidézhette azt, hogy ideiglenesen nem látott a fél szemére...
2021. szept. 16. 20:56
 8/17 anonim ***** válasza:
6%

"A verekedést nem ő kezdeményezte, fizikailag senkit sem bántott."


Én sem ezt mondtam, csak azt, hogy részegen szövegelt. Ennek általában az az eredménye, hogy leütnek.

2021. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fel kell jelenteni mindenképp. Már csak azért is, hogy nyoma legyen. Nem tudom, hogy 8 napon belül vagy azon túlgyógyuló. Illetve apud otthonában verte meg? Szerintem ez is számíthat. Mindenképp felkell jelenteni, mert mi van ha 2 hét múlva is megveri, vagy még jobban. Akárki akármit ír, ilyet nem lehet, hogy odamegyek más házára és összeverem, akármit is mond. Ha most nem is kap nagy büntetést a következő balhénál akárkit is ver meg , már visszaeső. Akkor biztos súlyosabb büntetést kap. Esetleg most pénzbírságot, ami apudat nem boldogítja, hisz ő pénzt nem lát belőle, de megtanulja hogy van súlya ha verekszem.
2021. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
98%

A toxikus kapcsolatoknak megvan az a tulajdonsága, hogy a bántalmazás egyre gyakoribb, és egyre súlyosabb. Férfi is lehet áldozat. A kérdésedre válaszolva: igen, érdemes feljelentést tenni, és foglalkozni fognak vele. Ne hagyjátok annyiban, mert ha semmit nem tesztek, a bántalmazás folytatódni fog. Próbálj beszélni apuddal, és meggyőzni, hogy lépjen ki ebből a kapcsolatból.

(Aki szerint a kérdező apja provokálta ki az erőszakot: nem lehet olyat "szövegelni" még részegen sem, amiért elfogadható lenne ököllel ütni valakit. A fizikai erőszak egyetlen esetben lehet indokolt: a fizikai erőszak elhárítása - vagyis a jogos önvédelem. Semmi más.)

2021. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!