Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le erről...

Hogyan szoktassam le erről anyámat? Jogos amit csinál?

Figyelt kérdés

Anyai nagyszüleim sajnos már nem élnek, anyukám és én örököltük a házukat. Neki van saját háza ezért én élek ebben a házban. Anyám párjával nem vagyok jó kapcsolatban ahogy a nagyszüleim sem voltak soha. Mindenki szerint rossz hatással van rá az ember. Nem szeretném hogy ide jöjjön ebbe a házba, soha nem járhatott itt de szeretném ha ez így is maradna. Már teljesen az én stílusomra van berendezve a ház, teli van az én személyes cuccaimmal.

Viszont észre vettem, hogy anyám mikor azt hiszi nem figyelek a párjának küldözget videókat és képeket az itteni állapotokról.

Nem háborodhatok fel jogosan és nem vághatom a fejéhez mert az ő háza is. Kinek van most itt igaza?

Jelenleg még nem tudja, hogy én erről tudok..

Nyilván mivel nem csak az én háza be kell hogy engedjem amikor csak szeretne jönni, ahogy ő is teszi az ő házában velem (kulcsunk nincs egymás házához)

Mit tegyek ezzel ha nagyon zavar? Van hozzá joga?

Nagyon zavar mert én nem szeretem a párját és nem érzem, hogy köze lenne hozzá itt mi hogy néz ki és itt kiváncsiskodjon személyesen vagy akár csak a képeket / videókat lásson..



2021. szept. 23. 21:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
A saját házában van, joga van hozzá. Neked meg ahhoz, hogy szólj, hogy te élsz ott, és nem szeretnéd. Az anyád, ennyire lehetnél egyenes vele!
2021. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Mivel közös a ház, mindkettötöknek joga van azt hívni oda, akit akar.

SÖt, hogy mondjak még mást is, elvileg a fele ház után kérhetne töled lakáshasználati díjat is, mert az ö részét is használod.

Ha nem akarod, hogy így legyen, vedd meg a ház másik felét és attól kezdve neki semmi köze hozzá.

2021. szept. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha megbeszélni nem lehet normálisan, akkor eladjátok a házat, az ár részedre eső feléből veszel egy kis lakást és oda nem engeded be.
2021. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
80%

Szerintem jogosan vagy felháborodva.


Lehet hogy ő is a ház tulajdonosa, de mégiscsak te élsz ott.

Mindenképp próbáld jelezni anyukádnak, hogy észrevetted amit csinál és kellemetlenül érzed magad emiatt.

Mondd el hogy mit gondolsz, mivel mi a problémád, stb., az a lényeg hogy légy őszinte! És szerintem mindenképp megérti a helyzeted.


Gyakorlatilag a párjával semmilyen kapcsolatban nem állsz (az olvasottak alapján), szóval ez olyan mintha egy idegen betolakodna a privát teredbe.


Az a baj, hogy kicsit én is hasonló szituációban vagyok és az én anyukám sajnos nem értette meg a problémámat, de remélem a tiéd megértőbb lesz!!:)

2021. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%
Joga van hozzá, így leszoktatni, erős lenne.
2021. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
Attól, hogy a kérdezö lakik a közös házban, nincs több joga, mint az anyjának!
2021. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%
Emberileg teljesen érthető a felháborodásod, jogilag sajnos megteheti. A helyedben megpróbálnék beszélni vele (egy olyan időpontot válassz, mikor mindketten nyugodtak vagytok), ha nem megy, akkor megvásárolhatod a részét, vagy egy lehetőség még a közös tulajdon megszüntetése (akkor megkapod a részedet a ház árából, és azt csinálsz vele, amit akarsz). Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, és remélem, sikerül elfogadható megoldást találni.
2021. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
azt hiszem most méri fel a pasi a ház értékét
2021. szept. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%
El akarják adni a házat, más észszerű oka nem lehet a fotózásnak. Talán anyád a saját felét meghirdeti a képekkel olcsón, ha te nem akarod eladni a tiédet.
2021. szept. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%
A jogi és az elvi dolgok nem mindig fedik egymást. Joga van hozzá, te meg érthetően vagy kiakadva. Egyébként szerintem is el akarják adni. Szerintem megvenni a másik felét célszerű lenne, vagy pedig ha eladjátok akkor a részedből vehetsz lakást.
2021. szept. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!