Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fáj anya viselkedése, ridegseg...

Fáj anya viselkedése, ridegsege, hogy lesz egy anya ilyen?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy nem ő nevelt fel, hanem a Nagyszüleim, anya 2 hetente látogatott. Tehát attól függetlenül, hogy én rengeteget sírtam utána gyerekkoromban, mikor ott volt, akkor csungtem rajta, sose alakult ki igazi kötődés kettőnk között. Legalábbis a részéről biztos, hogy nem.

De a lényeg, ami mostanában igazan bánt, hogy nemsokára megszületik a kisbabank a férjemmel, és anya az égvilágon semmi érdeklődést nem mutat felé. Igazából telefonon szoktunk beszélni, mindig én hívom, annyi az érdeklődő kérdése, hogy hogy vagyunk. Most hétvégén találkoztunk vele hónapok óta először, én mutattam neki csomó képet a hazunkrol, a pici ultrahangos képeit, magunkról képeket, azt hittem egy kicsit azért lelkesebb lesz de semmi. Hozzá sem ért a hasamhoz, semmi jelét nem adta annak, hogy érdekelne az unokája.

És lehet, hogy mindez fel sem tűnne, ha anyósom nem lenne a totális ellentéte mindennek. Vele már azóta madarat lehet fogatni, hogy megtudta, hogy nagymama lesz. RENGETEG dolgot kaptunk tőle, nemcsak tárgyakat, hanem érzelmileg is. Ő visz engem vizsgálatokra, mondta, hogy majd főz ránk az első hónapban ha itt lesz a pici, itt alszik ha kell stb. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy az egész eskuvonket ő szervezte meg (kaja, fodrász, sminkes, fotós, helyszín,) 2 hét alatt, és anyám egy köszönömöt nem tudott neki mondani. Eljött melegítőben, maradt egy kicsit, aztán hazamentek a férjével.

Régen nem is annyira bántott, hogy ilyen, de látva azt, hogy milyen egy igazi ANYA borzasztóan csalódott vagyok, hogy ő miért ilyen rideg. Pedig mindig próbáltam a kedvében járni, rossz a lába, úgyhogy amikor tudtuk vittük kocsival, nyilván meghívtuk őket magunkhoz is, autóval hoztuk volna, de az utolsó pillanatban lemondtak, hogy betegek...azóta sincs eszukbe, hogy jönnének,pedig én itthon vagyok augusztus óta, de hévízi nyaralás hosszú vonat meg busz úttal meg se kottyan nekik.

Egyszer a férjem azt mondta, hogy azt várhatják, hogy majd visszük hozzájuk az unokat, ha rajta múlna, nem is láthatna őt anyu. Igazából lehet, hogy azonkívül, hogy megsertodik annyira nem is érintene meg. Ha az eszemre hallgatnek, nem is keresnem őt, de valahogy mégis szeretem, épp ezért bánt ez a ridegsege.

Nálatok van valami hasonló helyzet? Hogy kezelitek? Hogy viselitek?



2021. szept. 29. 16:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha veled nem törődött, akkor az unokával se fog.

De sok szerencsét kívánok a babához!

2021. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez apámmal van. Velem nem foglalkozott, így az unokájával sem.


Megkérdezhetem, miért neveltek a nagyszüleid?

2021. szept. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen van, akinek nem való a gyerek és kész. Sajnos van, aki ezt nem tudja magáról, csak qikor már van neki lesz nyilvánvaló. Esetleg van valami a háttérben amiről nem tudsz.
2021. szept. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
*mikor
2021. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Téged se szeret, miért szeretné akkor a te gyerekedet, ha? Hiú reményeket tápláltál, és nagyot estél pofára. Ezt azért gondolhattad volna. De végülis mindegy, nem, hisz nem neki szültél gyereket, hanem magadnak.

Ha meg eleve nem ő nevelt, annak volt oka, hogy egy nő otthagyja a kisgyerekét, bár nem írtad, miért nem nála voltál (munka? elvettek a gyermekvédelmisek? stb...). Innentől fogva nem tudom hogy gondoltad, hogy ő jó nagymama lesz, vagy hogy örülni fog néhány képnek, meg a sikereidnek.

2021. szept. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Miért lep ez meg téged? Veled sem törődött, az unokával sem fog. Vannak ilyen emberek, akiket egyszerűen nem érdekelnek a gyerekek, a családja, hanem a saját kis buborékában szeret élni.

Szerintem ne is nagyon keresd, ne küldj neki képeket, mert nem érdekli.

Sajnálom és gratulálok a picihez!

2021. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
#2 otthon nem voltak megfelelőek a körülmények, apa alkoholista volt, lepukkant 1 szobás lakás a putriban stb. Úgyhogy elvittek minket intézetbe, ahonnan engem a Nagyszüleim magukhoz vettek.
2021. szept. 29. 16:52
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gratulációkat❤️

Nem abban bíztam, hogy majd babusgatni fogja meg ilyenek, csak egyszerűen sokkolt ez a ridegsege, amit most amikor találkoztunk tapasztaltam, pedig nem vártam igazából semmit, mégis hazafele ahogy tudatosult bennem, hogy ennyire érdektelen legyen, egyre jobban elfogott a keserűség. Hisz mégiscsak az anyám, de ebből látszik, hogy mennyire nem számít igazán, hogy ki szült meg, hisz az anyosommal sokkal közelebbi és szorosabb a kapcsolatom, de pont ezért is rossz ez az érzés, hogy akkor a saját anyám miért ilyen

2021. szept. 29. 16:59
 9/25 anonim válasza:
72%

Ez nem a szeretet kérdése. Biztosan szeret.

Lehet egy trauma, lehet bármi amit nem tárt fel előtted, ami miatt ő rideggé vállt. Szerintem ő sem akarna ilyen lenni..Kicsit gondolj bele milyen élete volt milyen lenne ha te lennél ő hátha rájössz mi lehet a baj. Szerintem nehéz élete lehetett, történtek ott dolgok. Az a baj ha nem akar megnyílni akkor ezt magában viszi tovább, de megértéssel és nem hátat fordítással tudnál neki segíteni

2021. szept. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
16%
Rájöttem valamire: aki nem szeret engem, azt én sem szeretem (még ha azt hiszem, hogy szeretem, AKKOR SEM). Ennyi.
2021. szept. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!