Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám nem enged, mit tegyek?...

Anyukám nem enged, mit tegyek? Már 2 éve mongolt tanulok, de mivel nem tudok majd mesterképzésre menni, ezért nem kapok majd munkát, ha elvégzem. Édesanyám viszont kötelezővé tette, hogy el kell végeznem.

Figyelt kérdés
Szeretnék egy megélhetőbb szakra átmenni, de nem lehet, mondván ha már elkezdtem csináljam és "majd lesz valami".Nem érti meg,hogy nem fogom tudni eltartani magam.Mondta,h akkor majd menjek másik egyetemre,de azt anyagilag nem támogatja.21 vagyok.
2008. dec. 11. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem igaza van anyukádnak. elkezdtél egy szakot ami igaz lehet semmire sem jó, de te akartad. ha most engedi hogy félbe szakítsd akkor azt mutatja neked hogy nyugodtan hagyj félbe bármit.

végezd el ezt, de más szakot bármikor felvehetsz. vegyél fel mellé magyar vagy más nyelv szakját.

2008. dec. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát végezd el, és ha nem kapsz munkát, majd fizetheti a következő egyetemedet.

Demond el ezt neki ugyanígy , hátha megérti.

2008. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szereted a mongolt? Ha igen, csináld végig: csak kevesen beszélik, és pl. fordítóirodákban biztos lesz kereslet rá (jó pénzért)... Esetleg teszteld is le. Keresd meg ezeket a cégeket, kérj tőlük infót. Lehetőleg személyesen. Biztos készségesek lesznek. Egyébként anyukád miért ragaszkodik ehhez a nyelvhez? Származásotok miatt?
2008. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit tanácsolni tudok, az egyik az, hogy vegyél fel mellé másik szakot is, azt elvileg lehet, ha olyan az intézmény.

Ami a másik lehetőség, hogy az állam elvileg 12 félévet finanszíroz, ha most még átjelentkezel máshova, mielőtt lediplomáznál, akkor úgy tudom, hogy csak egy részét kell fizetni. Ha nagyon szeretnél mást tanulni, és tudod, mi az, amit tudnál is és melód is lenne (bár azt még az én képzésemmel - informatika - se garantálom, mert most óriási a harc a munkákért), de minimum könnyebben találnál, akkor nézz ki egy sulit egy képzést, tudd meg, mik a feltételek, és esetleg azt megteheted, hogy keményen diákmelózol közben, esetleg szakmai gyakorlatodat már úgy válaszd meg, hogy pénzes meló legyen (vannak ilyenek, épp most is hallottam egyet egy ismerőstől, mehettem is volna, ha lenne még hallgatói jogviszonyom, mert csak ennyi a feltétel, de már nincs), és akkor te összeszeded a pénzt, és nem anyukádnak kell fizetni, hanem te fizeted. Esetleg diákhitel, ha nagyon muszáj.

2008. dec. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Van a családban mongol:) Szeretem a nyelvet, de így,hogy jövőre és azután sem lesz mesterképzés meg vagyok lőve. Így nem tudok menni doktorira sem és így semmit sem ér. 3éves tudással még tanítani sem mehetek el.
2008. dec. 11. 17:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

BSC, jól gondolom? Na, íme, a BSC nagy átka... Indítanak-e aztán mesterképzést tovább, vagy dobhatja sutba az ember a tudását... Többek között ezért mondom, hogy a hagyományos diploma többet ért (még nekem is az lesz mint kifutó évfolyamosnak), most már a BSC fogja azt érni, mint régen az érettségi.

Erről amúgy nem ti tehettek, nem a ti hibátok, a nagyokosok megint kitalálták, hogyan szorítsák vissza a pályakezdőket az iskolapadba.

Hallod, keress fordítóirodákat, tolmács oldalakat, van a neten pár, és próbálj náluk elhelyezkedni diákként, lesz munkád, lesz pénzed.


Még valami, írj, kérlek, erre a címre, mert nekem is van egy ajánlatom a számodra, ami bejöhet, ha úgy érzed, hogy elég jó vagy a nyelvben: helpyou@anonym.hu

2008. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kapsz munkát. senki más nem tanul mongolt :D
2008. dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. dec. 11. 18:30
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Igaza van anyukádnak.Nem most kell meggondolni magad. Ha mindig így gondolkodnál az életben, soha nem vinnéd semmire. És aki azt mondja, hogy ebből vagy abból nem fog tudni megélni, az nem is fog tudni, mert nem ért ahhoz, amit tanul. Nagyban függ a hozzáállástól. Itt az én példám. Az összes csoporttársam állandóan nyávogott, hogy hol fognak munkát kapni stb... Én bíztam abban, hogy jó szakma az, amit tanulok, és értek hozzá. Már a suli vége előtt 1 hónappal irigyelni való munkát sikerült szereznem, nulla protekcióval. A többiek meg mentek a Tesco-ba... :p

Ki kell tartani az elképzelések mellett, még ha közben rájöttél, hogy nem 100%-os. Egyik sem lenne az, hidd el.

2008. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én anyukáddal értek egyet. Egyrészt mondhatnám azt is, hogy előre kell gondolkodni, és aszerint jelentkezni egyetemre, de tudom, hogy ennek rengeteg buktatója van. Sajnos sokszor van olyan, hogy ami a felvételikor tetszett, arról kiderül, hogy teljesen használhatatlan. Ez pedig nem a te hibád, hanem az egyetemi rendszeré.

Mégis azt mondom, hogy most, ha már két évet lehúztál mongolon, nem kellene veszni hagyni ezt a tudást. Lehet, hogy Magyarországon nem indul mongol mesterszak, de mi lenne, ha külföldön próbálkoznál vele? Moszkvában pl. azt hallottam, hogy nagyon jó az altajisztika, de én akár Mongóliát is megcéloznám a helyedben. Nem szabad elkeseredni, ha ebben az országban nem sikerül valami: ha megvan benned az elhivatottság, feltalálod magad a világban. (Egyébként nem csak az ELTÉ-n nyirbálták meg a mesterszakokat, nálunk Pécsen is tízből egy mesterszakot engedélyeztek első körben, és nemcsak a ritka nyelveknél.)

2008. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!