Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki segítene? Nem értem...

Valaki segítene? Nem értem miért viselkedik így.

Figyelt kérdés

Én 23/L, Ő 20/F

Gyakran bunkó, nagyon ritka ha kicsit kedvesebb.

Ha szólok neki hogy lehetne kedvesebb akkor is csak annyit mond nevetve hogy “most miért hisz ő kedves?”

Nyilván mondta a család többi tagja hogy ne vegyem komolyan mert csak viccelődik, de néha kicsit túlzásokba esik. Ha rá szólok akkor sem áll le.


Alapvetően jó viszonyba vagyunk sok közös programunk van mivel benne van a baráti társaságban,

Én tényleg azt látom rajta hogy csak vicces próbál lenni és “játszik” velem azért kötözködik,

de nekem mégse olyan mint egy barát… egy barát nem baszogat agyba-főbe,


Vagy a fiúknál ez így megy? És én mint lány vagyok túl érzékeny?


Az sem megoldás hogy vissza vágok neki valamivel mert akkor sem áll le addig amíg valamelyikünk túl durvát nem szól a másiknak és az be nem sértődik.


Szerintetek miért viselkedik így?



2021. okt. 13. 23:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A hetes válaszoló mondta jól, ezt vele kell rendezni. Egy csomó bunkó/bohóc emberből ezt a társaság is kiváltja, ezért érdemes négyszemközt beszélni velük, úgy sokszor egészen más hangnemben lehet ilyesmit kitárgyalni. Direkt módon meg kell mondani, hogy ez neked nem oké, veled soha ne beszéljen így, inkább ne szóljon hozzád/rólad semmit.


Persze előfordul sajnos, hogy emberek képtelenek ezt levetkőzni, én azt a stratégiát választottam, hogy szimplán nem reagálok, maximum egy kissé lesajnáló - de nem agresszív és nem is defenzív - pillantást vetek rájuk, aztán csinálom azt, amit egyébként csinálnék. A kommunikációt redukálom a tényszerű, szűk területekre, de ott végig udvarias vagyok. Ezt általában a környezet is jobban észreveszi, tudomásul veszi, átgondolja, mint a nyílt vitákat.

2021. okt. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiány. Ezen vagy pszichológus tudna segíteni, vagy az se, mert önmagában a szakember is kevés, ha az illető nem hajlandó bizonyos változtatásokat megtenni azért, hogy a személyisége pozitív irányba kezdjen el fejlődni.
2021. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy túlérzékeny! A párom családja olyan, hogy durván beszól, aztán hozzá teszi, hogy csak viccelt. És rám mondják, hogy túlérzékeny, ha ezt nem tolerálom.

Általában a tapló emberek mondják ezt, vagy akik hárítani akarják a felelősséget.

Én nem feltétlen négyszemközt csinálnám, ha nem úgy jön ki.

Mégegyszer beszólna, teljesen normális hangnemben mondanám neki, hogy "Rosszul esik, hogy így beszélsz velem, kérlek ne tedd"

2021. okt. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!