Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm anyja miért nem...

A barátnőm anyja miért nem hajlandó takarítani, főzni? Mindegy neki minden. Hogy lehet így élni?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 éve lesz, hogy párkapcsolatban vagyunk a barátnőmmel, és elég gyakran vagyok nála, hogy el tudhassam mondani mi is történik náluk, ki takarít, mosogat stb.

A barátnőm mindent csinál, de persze segítek neki amiben tudok. Barátnőmnek van 2 testvére, de nem csinálnak semmit az ég világon semmit egész nap. Piszkos tányérokat teszik még a mi szobánkba, ott hagyják. Nem takarítanak se semmi. Ha vannak piszkos tányérok, poharak, evőeszközök,senki se mossa meg saját maga után. Be vágják a mosdóba, és fütyülnek mindenre rá. Barátnőm takarítja a fürdőszobát, a port le törli, felporszívoz, néha fel is mos.

Néha nincs mit enni. Ez szinte tény és való. A barátnőm anyja szakácsnő, de egyszer sem láttam volna, hogy takarít, mossa a wct, vagy bármit. Még fűzni se sincs kedve, ezt mondta. Mert fáradt, munkából jött haza. Máski nem jár munkába? Csak ő? Senki nem dolgozik? Csak ő? Én is munkába járok, én is fáradt vagyok.

Egész héten délutános voltam, délig nem volt mit enni. Értitek? A vasárnapi és a hétfői ebéd volt péntekig. Semmivel sem törődik az anyjuk. Aztán csodálkozik, hogy hétvégén nálunk vagyunk és néha egész hetet is. Én így nem lehetek náluk, ha nincs mit enni. Én munkába járok, muszáj normálisan megebédelnem, mert nehéz fizikai munkát végzek egész 7,25 órát.


Mi a véleményetek erről az egészről?

Mit tudtok hozzá fűzni?

Ne haragudjatok, de már muszáj volt elmesélnem valakinek. Mert már nem tudok rá nézni ami itt van.


2021. okt. 16. 10:30
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
99%
Ha nem kell neked annyira a lány, hogy saját háztartást csinálj vele, akkor a családjával se foglalkozz.
2021. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
98%
Ha az ő házuk nem tetszik, és olyan keveset kerestek ketten, hogy külön nem éltek meg belőle, költözzetek össze nálatok.
2021. okt. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
96%

nekem sem főz senki, nem takarít helyettem, ma is én ganyéztam egyedül a házat.

Welcome at felnőtt élet.

3 pulya mellett pláne, én nem depressziós lennék hanem öngyilkos :D

2021. okt. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
92%

P!csába már, le kellene szoknom arról hogy válaszírás előtt nem olvasom el az összes kommentet, most is csak az időt pazaroltam.

34

2021. okt. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
98%
Természetesen lehet véleményed arról, hogy a barátnőd anyja és a tesvérei milyen mocsokban élnek, mennyire igénytelenek, de elvárásaid feléjük nem lehetnek. Az, hogy a barátnőddel párkapcsolatban vagy, nem jogosít fel arra, hogy elvárásaid legyenek a szülei felé. Nincs jogod elvárni a barátnőd anyjától, hogy gondoskodjon az ebédedről, amikor te egész héten délutános vagy és épp náluk lebzselsz délelőtt. Neked (és a barátnődnek) kell ezt megoldani. A barátnőd anyja nem kérte, hogy náluk legyél, ez a te és a barátnőd döntése volt, hát viselkedj ennek megfelelően.
2021. okt. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, rengeteg lehetőséged van.

1. Fogod a cekkert, és elmész a barátnőddel vásárolni, aztán süttök-főztök-mosogattok. És azt esztek, amit akartok

2. Hazamész, és a saját anyádat szidod, hogy nincs ebéd

3. Befizetsz egy menzára

4. Meleg ebéd helyett eszel egy szendvicset

5. Nem eszel


Ehhez mind jogod van. De a barátnőd anyjától elvárni, hogy neked főzzön, nos, ahhoz nincs jogod.

2021. okt. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
98%

Tény és való, hogy anyuka nagyon elrontotta a lányai nevelését, ha ennyire "igénytelenek" lettek. Lehet már akkkr depressziós volt. De a lányai nem azok. Ők csak elvárják, hogy a seggük ki legyen nyalva.

Próbáltátok már, hogy egyszer az életben összefogtok, kitakarítotok, főztök valamit mire az anyuka hazaér a munkából? Ja nem is minden nap, de heti kérszer igazán megtehetnétek. Lehet akkor ő is látná a törődést.

Azért mert valaki anya, még nem azt jelenti, hogy a világ gondjait a vállára kell vennie.

2021. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
15%
38-as, ebből csak az lenne, hogy elvárássá válik az ott lakók részéről, hogy ez a két személy takarít rájuk...
2021. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
97%
#38 A kérdező nem ennek az anyának a lánya, hanem az egyik lánynak a pasija, aki hetekig ott mereszti a seggét náluk és elvárja, hogy zabáltassák, és az ő seggét is kinyalják. Attól még, hogy lányok kicsit összeszednék magukat, a kérdező még ugyanúgy életképtelen maradna. Ha itt nem kap kaját, majd talál magának másik háztartást, ahol körülugrálják. Inkább a kérzdeő anyjának kellett volna a saját kicsi fiát megtanítania arra, hogy önellátó legyen és ne amúgy is problémás családoktól várja, hogy kiszolgálják.
2021. okt. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
99%

Bírom, hogy arról ilyenkor sosem esik szó, hogy az apuka mit csinál, illetve mit nem. Talán a testvérek is csak azért lettek megemlítve, mert nőneműek. De egy háztartásban mindenki mocska és éhsége kizárólag az anya hibája, ugyebár. A többieknek nincs keze. 🙄

Kérdező, nem tetszik? Jogod van hozzá, de akkor baszki ne menj oda, nem kötelező. Ahhoz viszont nincs jogod, hogy ott bárkinek pattogj.

2021. okt. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!