Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor menjünk a szülőkhöz...

Mikor menjünk a szülőkhöz karácsonyozni?

Figyelt kérdés
1,5 éve vagyunk házasok. Tavaly elég nagy rohanás lett a karácsonyból, mert először "nagyanyósoméknál" volt ünneplés, utána kettesben (kb 20 perc maradt rá :-(( ), aztán anyósomékhoz kellett menni vacsorázni, végül szüleimhez mentünk kb. fél órára, majd elmentünk velük az éjféli misére. Anyósomék idén is azt akarják, h Szenteste velük legyünk, de ez így abszolút nem igazságos, miért ne lehetnénk az én szüleimmel, ha tavaly úgyis náluk voltunk?! Tehát végső soron arra jutottam, h az lenne a legjobb, ha kettesben lennénk egész este + éjféli mise, karácsony más- és harmadnapján pedig jöhet a rokonlátogatás. Szerintem ez így lenne normális, h mi is mint külön család tudjunk ünnepelni és na rohanás legyen az egész. Mi a véleményetek? Ti hogyan csináljátok? Mert anyósom eléggé megsértődne, ha visszautasítanánk a vacsorát Szenteste. Férjem sem igazán tudja, h mi a megoldás, mert elég nagy rá a nyomás mindkét oldalról (én vs. mama). Mit mondjak a férjemnek? (egy véleményen kellene lennünk és együtt megmondani a döntést)? És mit mondjak anyósomnak? Mi a megoldás?
2008. dec. 12. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a szenteste mindig a szük családé otthon !! Mi ketten meg a 2 gyerek, majd másnap megyünk egyik szülőhöz , 26 án meg a másik szülöhöz, minden évben más felosztásban..:D, az idén ugy lesz hogy szenteste otthon szükcsaládban, másnap meghivjuk a szülöket mindkét félröl ebédre, igy még egymással is találkozhatnak a nagyszülök velünk együtt.
2008. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem is értem, hogy miért nem kettesben vagytok????? Miért okoz ez problémát, hogy megmond a férjed anyjának, hogy bocsi, de mi egy család vagyunk, ezért a szentestét külön ünnepeljük kettesben. Első nap anyukád, másnapján anyósodék. Ha nem tetszik valami, nem kötelező együtt karácsonyozni. Ennyire egyszerű ez. nemhiszem, hogy normális épeszű ember megsértődne azon, hogy te a pároddal kettesben akarsz karácsonyozni. Ha meg igen, akkor elég éretlen, hát akkor így járt.
2008. dec. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

úgy van! legyetek együtt szenteste! és tényleg lehet variálgatni kihez mikor mentek másnap ebédre, vacsorára, vagy éppen kit-mikor hívtok meg


miden szülő és anyós hajlamos a zsarolásra, ne engedjétek, mert később természetesnek veszik, hogy ti alkalmazkodtok mindenhez mint a hülyegyerekek .

el kell fogadniuk, hogy felnőttetek és nem kezelhetnek úgy benneteket mintha még mindíg gyerekek volnátok.


de ne sértődjetek meg ezen -ti is ilyenek lesztek majd az ő korukban

2008. dec. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát persze, igazatok van.. Csak ők mindig nagyszülőkkel együtt ünnepeltek előtte, ezért sértődnek meg, ha nem megyünk. Az a baj, h a párom nem szeret konfrontálódni a szüleivel, meg azért egy pici vágyik is oda, de hát ha most nem szakadunk el tőlük, 40 évesen már késő lesz elkezdeni.
2008. dec. 12. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Ezt én sem értem,hogy miért nem mondod meg kerek-perec,hogy külön család vagytok és kész.Nálunk a következő a helyzet:Anyósomék sajnos már nem élnek,nem is ismerhettem őket.Anyukámék még élnek,Hál'IStennek,természetesen őnekik is szívük vágya,hogy Szenteste együtt legyünk négyesben.De mi kategórikusan kijelentettük már az első Karácsonykor,hogy egyik évben kettesben,a másik évben anyuékkal töltük a Szentestét,már külön családot alkotunk.Aztán 25.-én látogatjuk meg a rokonaimat,és hozzuk el a párom gyerekeit,majd 26.-án jövünk haza.Idén hazamegyünk anyuékhoz,ott apu halászlét főz és a férjemmel díszítik a fát,míg anyukám halat süt,én pedig idén bejglit.

Én ebből következtetve úgy gondolom,hogy a férjed párja nem az Édesanyja,és nem vele él együtt,hanem Veled,tehát egyértelmű,hogy veled kell elsősorban kompromisszumot kötnie,és nem az anyósoddal,hiszen ha ti összevesztek,az nagyobb teher,mintha anyuka kicsit megharagszik.Üljetek le 4-esben beszélni,és mondjátok el nekik,hogy Ti is szeretnétek külön Karácsonyozni,ami a Szentestét illeti,és mint nem tudom hányadik előttem író is mondta,egyik évben 25.-ie anyósodéké,a másik évben 25.-ie anyukádéké.Valamint még egy megoldás létezik,ami nálunk vidéken bizony sokszor bevált,hogy a Szenteste kizárólag a szűk kiscsaládoké,a 25.-e pedig együtt a két családé.Tehát még az is megoldás,hogy egyik évben anyukád hívja meg a nászasszonyát,és az ő családjukat veletek együtt,a másik évben pedig anyósod hívja meg a Te tesóidat és szüleidet.Nálunk 25.-én ez van,és tök jó,mert vagyunk 40-en,és iszonyúan jól érezzük magunkat.

Próbáld meg először a pároddal tisztázni,hogy ti már egy külön család vagytok,és nektek is jogotok van a magánéletre,utána pedig anyósodékkal ugyanezt.De ez csak akkor fer,ha anyudékkal is így bánsz.


Boldog Karácsonyt:Lizy

2008. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egész pereputty jöjjön hozzátok és karácsonyozzon ott mindenki, hamár kompromisszumra egyik sem képes.
2008. dec. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Isten ments, h Szenteste idejöjjenek! Persze, szüleimhez is csak legfeljebb másnap akarok menni, ez így igazságos. Vagyis velük mennénk éjféli misére, de az már 25-e :-) Én azt se bánom, ha 25-e ebéd az anyóséké, csak 24-én felejtsenek el minket. Köszönöm a választ Lizy-nek, teljesen igazad van.
2008. dec. 12. 17:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi 6 éve vagyunk együtt, s amíg külön laktunk délután mentünk anyóshoz este meg mindig otthon voltunk nálunk az én szüleimmel és tesómmal.Amikor külön költöztünk megbeszéltük hogy szenteste nem megyünk sehova, kettesben leszünk.Idén lesz az első olyan karácsony hogy házaspárként leszünk kettesben mert tavaly még nem voltunk házasok.És hát amúgy is különleges lesz az idei karácsony, mert már picurka is van a pocakban.Anyukám rebesgette hogy menjünk el szenteste, de mondtam neki mit beszéltünk meg.Éreztem hogy kicsit bántja a dolog, de úgy érzem megértett.Jövőre meg aztán már más is lesz itt lesz a kicsike is és akkor már tényleg igazi szűk család leszünk, de a szentestéhez továbbra is így ragaszkodunk.Szerintem is ez így jó és természetes.És mi is úgy csináljuk hogy aztán első nap egyik helyre második nap másik helyre megyünk.Ez a lehető legjobb kompromisszum, próbáljátok meg ti is ezt megbeszélni, a szülők kénytelenek megérteni.Nyugodt, békés ünnepet kívánok!
2008. dec. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát akit érdekel az eredmény, leírom: elmondtuk, h nem vacsorázunk náluk, csak átmennénk kicsit ajándékozni. Erre anyós besértődött és mindenféle megjegyzéseket tett, h hogy lehetünk ilyenek! Férjemnek is egész este rossz volt a kedve, mert zavarta, h "megbántottuk" a mamát. ÁÁÁÁhhhh!! Gondoltam, h ez lesz! Most reménykedek, h pár nap alatt túlteszi magát rajta a kedves mama, és nem rontja el az egész karácsonyunkat a megjegyzéseivel és a duzzogásával!
2008. dec. 15. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!