Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy adjam ezt a tudtukra,ugy...

Hogy adjam ezt a tudtukra,ugy hogy ne sertsem meg őket?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta hallgatom nagyszuleimtol,hogy kellene már találnom egy fiút,akivel össze is házasodunk, meg hogy jó lenne ha lenne gyerekem. Anyám is azt mondja mostanában,hogy azért vagyok depressziós mert mar felnőttem, kellene nekem egy szerelem. Állandóan ezt mondogatják es nagyon kellemetlen ez nekem,mert még csak 18 éves vagyok,annyira éretlennek és gyereknek is érzem még magam. Ha alakulóban is van valami egy fiúval,sosem jön össze mert ezek után amit a családomtol kapok,mindig mondom hogy nem szeretnék komoly,hosszútávú kapcsolatot,mert felek.


Eddig nem volt ezzel bajom,de mióta a családom nem bírja ezt a témát félre tenni azóta a párkapcsolat vagy gyerek gondolatától is hányingerem van és megijedek.

Ez normális?



2021. okt. 25. 18:39
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Nem normális, ahogy szekálnak ezzel.

Mondd meg határozottan, hogy nálad ez még nem téma, ha kitartóan mondod, egy idő után megértik.

2021. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen? Anyáddal együtt menjenek a fenébe, ha ilyesmivel basztatnak!

10 év múlva is bőven ráérsz, mondd meg nekik, hogy sürgősen szálljanak le a témáról, és nem baj, ha megsértődnek. Még csak nem is lehetnek olyan öregek, hogy szenilisek lennének, nem kell őket kímélni.

2021. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%
Kislányom! (Így kezdeném, ha tudnám, hogy ez az agyadra megy és azért is mert hasonló problémával küzdő 19 éves lányom van:)) Mi nagyon szeretünk téged és véletlen sem szeretnénk egy kapcsolatba kényszeríteni, de hidd el neked is jobb, ha van melletted valaki, aki meghallgatja a bajaidat, segít a problémáid megoldásában és gondodat viseli:)
2021. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
3-as A probléma a tiéd, nem a 19 éves lányodé! Miért kellene a lányod gondját viselni, és segíteni a problémáit megoldani másnak? Majd ő eldönti, hogy mire van szüksége!
2021. okt. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%
Nekem van gyerekem. A szája elég nagy, a képességei elég korlátozottak. Írja a kérdező is, hogy még gyereknek érzi magát. Ilyenkor fontos a támogatás (az mindig) meg hogy legyen kivel megbeszélnie a dolgait. ez lehet persze apuka-anyuka, ami normális és természetes, de egy barát-barátnő nagyon sokat számít.
2021. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Én megmondanám nekik, hogy az állandó szekálásukkal csak belémültetik a görcsöt, mert úgy beszélnek rólam, mintha valami selejt lennék. És ha selejtnek érzem magam miattuk, úgy nehezen fogok felcsípni nekik akárkit. Úgyhogy abba lehet hagyni, mert elsőre is felfogtam mit akarnak, de ez nem így megy, és csak rosszat tesznek.


Jártam hasonló cipőben, gyerekkorból eredő önbizalomhiánnyal és gátlásossággal indult, aztán mikor eljött az ideje, de csak nem jöttek a fiúk, a családom burkoltan célozgatott és sopánkodott, hogy "baj van velem". Mit ne mondjak, ezzel még jobban elmélyítették a problémáimat. Én is csak hárítottam, szerettem volna elbújni, azt hazudtam hogy nem érdekel senki.

Én is úgy éreztem, hogy amúgy is éretlen vagyok még egy párkapcsolathoz, bár én Valójában nagyon vágytam rá, csak nem hittem el hogy bárkinek is számításba jöhetek mint nő, hiszen kis béna vagyok, és "valami baj van velem".


Nagyon nehéz volt összekaparnom a darabjaimat és újraépítenem magam, elfogadni magam és megszabadulni a gátlásaim legalább egy részétől. Hamarabb túl lettem volna rajta, ha idejében leállítom őket, és annyival is kevesebb sebet kell begyógyítanom magamon.


Ne hagyd magad bántani. Ha még ezen is megsértődnek, így jártak. Neked is lenne min megsértődnöd.

2021. okt. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%
Az oldal átlagszínvonala nem túl jó, ezt sajna saját magammal együtt értem. De hogy normális hozzászólásokat nullára húzzanak, az elég durva. Ha egy dolgot lehetne ajánlani a kérdezőknek, hogy sose nézzék, hogy melyik válaszra milyen értékelés érkezik.
2021. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

#5

Úgy beszélsz mintha csak a gyerekeden múlna, rábök valakire és azt mondja "Hé, te leszel a támaszom, járjunk". Kölcsönös vonzalom, bizalom (amik nem teremnek minden bokorban) és hasonlók nem kellenek. Fütyije van, kész, onnantól megoszthatsz vele mindent, és lelkileg is tökéletes neked, ilyen egyszerű.

A gyereked hibája, hogy ezt a végtelenül szimpla dolgot, hogy rábök valakire, nem tudja megtenni.


"véletlen sem szeretnénk egy kapcsolatba kényszeríteni, de" legyen már gyorsan, mert tök gáz, hogy még nincs. - ez a mondat vége a lányod fejében, mikor lefordítja, és ez nagyon bántó. Nem segít.

A kortársak szokták felhozni egymásnak, hogy kinek nem volt még pasija, és ez minden esetben arra irányul, hogy ez mennyire ciki és béna, ez mindig megalázó. A szülőtől is, akármilyen szépen, vagy kíméletesnek szánt, lekezelő egyszerűsítéssel burkolja.

2021. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
"Majd ha itt lesz az ideje, akkor. Szeretném, ha egyszer és mindenkorra lezárnátok ezt a témát, ne mondjátok többet."
2021. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

3/5/7-es Neked ez a normális hozzászólás?

18 évesen nem cél a házasság, gyerekek! Sőt minden embert arra kellene buzdítani, hogy találja meg az önmaga boldogságát, stabil én tudat nélkül párkapcsolatban sem lesz boldog. Nyilván az ember társas lény és jól jön a támogatás, de egy 18, a te esetedben 19 kislány nagyon kiegyensúlyozott lehet ezek nélkül is.

2021. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!