Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemről való hazaköltözés...

Egyetemről való hazaköltözés elkerülése?

Figyelt kérdés
Egy hónapja, hogy felköltöztem az egyetemre, de kiderült, hogy egy darabig online leszünk. Apám ugyebár azt akarja, hogy költözzek haza addig, de én bizonyos okok miatt nem akarok. Örülök, hogy végre kicsit el tudtam szakadni otthonról, nem akarom ecsetelni a részleteket, de biztosan mások is vannak nagyon rossz helyzetben a családjukkal szóval gondolom többen át tudják ezt érezni. Mit tudnék neki mondani, hogy ne kelljen hazaköltözzek? Igaz csak két hétre kell online legyek, de ha véletlen teljesen beáll az online oktatás, akkor nagyon fog velem veszekedni... Ti mit tennétek a helyemben?

2021. okt. 26. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Ha teljesen beáll az online oktatás akkor zárnak a kolik is. Emiatt ne izgulj.


Mond meg neki, hogy nehéz az anyag és itt jobban találsz olyanokat, akik tudnak segíteni, hogy pl ne kerülj át fizetősre. Vagy ne legyen pár extra éved, ha már azon vagy.

2021. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Én munkára fogom a maradásomat. Bár a szüleimmel semmi gondom, nekem csak az egyetemi haverok hianyoznának.

Egyébként ha pl kolis rendszergazda vagy, vagy önkénteskedsz, kutatást, gyakornokoskodsz, stb, akkor a koliból nem küldenek haza. Elég sok indokot lehet felhozni, nem olyan nehéz maradni. Hajrá.


Ha nem a kolit kell meggyőzni, akkor annyi, hogy "itt a pasim", "itt vannak a barátaim", vagy keresel munkát. Ilyesmi

2021. okt. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem koliban vagyok, hanem kintlakásban... nagyon ideges vagyok miatta, mert ő ezeket nem érti meg...
2021. okt. 26. 18:06
 4/13 anonim ***** válasza:
99%
Megmondod, hogy vannak korrepetálások meg gyakorlatok, amik ott helyben lesznek továbbra is.
2021. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Melyik egyetem lesz online??
2021. okt. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Romániában lakom, Magyarországon nem lesznek online
2021. okt. 26. 18:19
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
Fizesd magadnak az albérletet és nem lesz semmi beleszólásuk.
2021. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Érthető apád gondolkodása, ha ő fizeti az albérletet. Bőven olcsóbb, ha a szüleidnél laksz. Egyetlen érvet tudnál felhozni, de azt is csak akkor, ha olyan a szerződésed: hogy x idő a felmondási idő, lehet, hogy mire lejár, pont nyit az egyetem, neked meg nem lesz hol laknod.
2021. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az albérletet eleve nem lehet lemondani, van felmondási idö, mire meg letelne, addigra vége az online oktatásnak is, ésú jat kellene keresni.
2021. okt. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Mondani akartam a konyvtart, de akkor gondolom az is zarva lesz :/

Csoportos projektmunka?

2021. okt. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!