Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincs már évek óta...

Miért nincs már évek óta karácsonyi hangulatom? Mit tehetnék, hogy legyen?

Figyelt kérdés

Próbálok díszitgetni a gyerekekkel, meg úgy tenni, mintha lenne, de közben semmi hangulat nincs, mert pénz ajándékra, ünnepi kajára nincs.

Engem pedig ez hangol le a legjobban...Tudom, hogy a karácsony nem az ajándékozásról szól, de úgy szerettem volna valami szép játékot venni a gyerekeimnek...

Meg valami kedves ajándékot páromnak...Ráadásul párom dolgozni fog karácsonykor is.:(


2008. dec. 12. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Mi számít neked ünnepi kajának? A gyerekenek meg nem hiszem hogy valami kis bon-bont vagy valamit nem tudsz venni,pár száz forintok ezek. Vagy készíts nekik saját kezűleg valami szépet.
2008. dec. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Hány évesek a gyerekeid? Vegyél egy üres kazit,és vegyél fel nekik számokat,amiket szeretnek,vagy vegyél egy üres cd-t és tölts le nekik számokat,vagy ha olyan korban van,és van kedvenc újságja ami tiniknek szól,vedd meg neki,vagy ha kisebb,vannak pl memóriakártyák 300-400 ft-t,pl állatos.Amiből tanulhat is,és közben anyával játszhat.

Vagy színes ceruzát,kifestőt,üres füzetet amibe rajzolhat,tudod te is a kicsiknek az a lényeg hogy kis apróság,jobban örül,mint egy hatalmas nagynak.

A menü.Ha nagyobbak,akkor tudják mi a helyzet otthon,és nem fogják fel tragikusan,nem kell terülj asztalkám,csak legyetek együtt,hallgassatok közben zenét,égjen gyertya,és kész.A kicsivel csillagszórózz,és ahogy nevetgél,Neked is jobb kedved lesz.

Ne hagyd hogy az anyagiak elvegyék a kedved!!!!

2008. dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az a szörnyű, hogy ezek mind megvannak (ünnepi kaja alatt nem a méregdrága divatos karácsonyi kajákra gondolok, hanem pl egy jó leves, egy nagy adag töltött káposzta, 2féle süti pl )

és mégsincs semmi karácsonyi hangulatom...:( Lehet van egy kis depim, csak nem tudok róla? Már húsvétkor se volt ünnepi hangulatom, a május1, augusztus 20 se hoz lázba...:(

2008. dec. 12. 14:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, a gyerekek 2 és 7 évesek
2008. dec. 12. 14:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy lehet egy kis depi-féle,már amúgy sem olyan a karácsony,mint régen,meg a párod is dolgozik:-(

Csak Te tudsz tenni ellene,tudom nehéz,a pénz hiánya sokmindent elronthat,de ne hagyjátok.Néha én is úgy látom a karácsonyt is hogy unalmas szürke az egész,de valahogy muszáj kilépned ebből a körből.Nehéz tanácsot adni,mert okos dolgokat könnyű mondani,de megvalósítani az más dolog,ha az ember benne van,és más kívűlről látni.

Próbáltál a pároddal erről beszélni?

2008. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azert ok meg tenyleg kicsik, marmint a gyerekek, a 100 Ft-os boltban is vannak mar aranyos jatekok, es ok meg mindennek orulnek, tudom. Vegyel nekik valamit, esetleg valakitol egy kicsi penzt kerjel kolcson. Ne sokat, csak egy keveset, amit kesobb visszatudsz adni.

Nem tudom hol laktok, de ilyenkor vannak adomanycsomagok is, esetleg nezz utana, hol kaphatnal valamit a kicsiidnek. A parod meg ugyis megerti.

2008. dec. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
88%

Nem a pénzen múlik, a legfontosabb, hogy nyugalom, béke, egészség és szeretet legyen.

Ha egészségesek vagytok és szereted a gyerekeidet, boldog lehetsz, mert ennél nagyobb ajándékot nem kaphat ember az élettől.

Mit ér a pénz, a gazdagság, ha nincs egészség, vagy ha karácsonykor folyik a pia, az apa és az anya jól berúg, összevesznek, ordítoznak, ilyen helyen romlik el igazán a karácsonyi hangulat, egyetlen gyereknek sem kívánok ilyet!


Ne engedd, hogy a gondok, a problémák a pénz rányomják bélyegüket az ünnepre.

Karácsonykor próbálj meg elfeledkezni a hétköznapokról, de nem kell erőltetni a jókedvet, egyszerűen csak figyelj a gyerekeidre, vedd át az ő jókedvüket, izgatott várakozásukat.

A gyerekek legtöbbször jobban örülnek az egyszerű ajándékoknak, mint a drága, kényes játékoknak, amikre vigyázni kell, még játszani sem szabad velük.


A lényeg az, hogy figyelj rájuk, ne saját magaddal, a saját érzéseiddel foglalkozz, hanem úgy játsszál a gyerekeiddel, mintha Te magad is gyerek lennél. Ha nevetnek, nevess velük, ha fogócskáznak, fogócskázz velük, ha rajzolnak, rajzolj velük, vagy kártyázzatok, vagy játszatok társasjátékot, színezzetek.


Ne haragudj meg, hogy ezt írom, de most nem Te vagy a fontos, nem az a lényeg, hogy Neked legyen jó hangulatod, hanem, hogy a gyerekeidnek szép karácsonya legyen, hogy ha felnőnek, szép emlékeik legyenek és mindig szívesen gondoljanak vissza a karácsonyokra.

2008. dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Menj be az önkorm. szociális osztályára, kérj egy átmeneti segélyt karácsonyra. 5-10 ezer ft-ot biztosan kaptok, ebből már tudst a gyerekeknek ajándékot venni, és főzni is.
2008. dec. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Már megint én,( 2. és 3.),eszembe jutott neked még valami,a picinek,csinálj rongybabát,otthoni rongyból,ruhából,foltokból,meg cérnából,sztem nagyon imádná,mert jól lehet nyaggatni.
2008. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!