Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire számíthatok ilyen esetben...

Mire számíthatok ilyen esetben az apámtól?

Figyelt kérdés

2 éves voltam, mikor a vérszerinti apám "elhagyott" (azért idézőjel, mert nekünk sikerült megszabadulni tőle, nagyon csúnyán bánt anyámmal, egy igazi pszihopata volt... ne firtassuk). Mivel akkor anya örült, hogy hosszú szenvedés után elbírta küldeni, meg engem megmentett (mert hót részegen akart éjszaka 2-kor télen a minuszokba "elrabolni"), akkor nem volt semmiféle megállapodás sem a láthatással kapcsolatban, sem a gyerektartással kapcsolatban. Hála istennek ezután nemsokkal anya megismerkedett a mostani nevelőapámmal, így nem is szorultunk rá feltétlenül a gyerektartásra és azért nem is indítottak anyáék semmiféle pert apám ellen ezzel kapcsolatban egészen idáig (annak ellenére, hogy akartak), mert apám megfenyegette anyát, ezért a mostani apum hiába mondta, hogy amit tett, meg ahogy anyát akkor anyagilag mindenhogy a földbe tiporta nem szabad annyiba hagyni, anya nem akarta, mert félt. Ez 15 éve volt, én most 17 éves vagyok.


Mióta nagyobb vagyok már megfordult a fejemben egy párszor ez az egész, hogy mégis hol lehet, mit csinál... miért nem keresett? Miért tette ezt anyával... Illetve van az előző kapcsolatából (anyum előtti kapcsolat) két lány tesóm, velük mi van? Őket is ugyan úgy ott hagyta?

A lényeg, hogy a mostani apum még mindig azon van, hogy ezt nem szabad annyiba hagyni és már most én is úgy gondolom, hogy amit tett, legalább azzal bosszuljuk meg, hogy a gyerektartást behajtjuk rajta. (A mostani apumról tudni kell, hogy nagyon ugrik az ilyen emberekre, aki a nőket bántja, illetve a galamb lelkemmel engem is megérint.)


Mi lehet ennek a módja? Visszamenőleg meddig lehet kérni a gyerektartást? (itt nem az a cél, hogy minnél többet, mert ha 200 ezret kapunk csak, akkor annyit, de ahogy ismerjük, bár sokat nem hallunk felőle, nincs neki szinte csak adóság.) Gondolkoztam azon is, hogy a két tesóm megkeresni, hogy velük mivan és együtt menni ez után, vagy nem tudom. Egyébként így hogy róluk nem tudok semmit még egy nevet sem, hogyan lehet lehetőségem felkeresni?


Előre is köszönöm a segítséget. A negatív kommentelők kerüljenek...


17/F



2021. nov. 14. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

"megbosszulni" nem lehet, értelmetlen ötlet.

Gyerektartást meg max 6 hónapra visszamenöleg lehet kérni

2021. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
6 hónapra lehet visszamenőleg kérni… nem foglalkoznék vele, csak feleslegesen szakítanátok fel a sebeket
2021. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
A testvéreidet keresd meg, hátha jófejek, apádat meg töröld az agyadból egyszer és mindenkorra. Ha a testvéreid sem aduászok, akkor őket is. Nem kell feleslegesen bonyolítani az életet, bonyolódik az magától!
2021. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Egyébként apád ezt szépen megúszta. Tudtad, ha nem fizet gyerektartást, hogy azért börtönbe is lehet kerülni? Napi 5 ezer egy nap sitt. Havi 15 ezer a minimum gyerektartás. 1 év 180 ezer 15 év 15*180 ezer. Ami 540 nap fogság lenne. 1,5 év, de nem lesz, mert nem léptetek. Amúgy meg nem tudom a nevelőapád mit ugrál. Mit fáj az ő foga a te tartásdíjadra. Ez anyád és vérszerinti apád dolga. A nevelőapádnak semmi köze hozzá, akkor sem, ha életvitel szerűen veletek él. Illetve ez neki miért 13-15 évvel később lett probléma? Miért pont ilyenkor kezdte el ez zavarni?
2021. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Gyerektartást fél évre visszamenőleg lehet behajtani, szóval még ha most töltötted a 17-et, akkor is másfél évet kell csak fizetnie (illetve nem tudom, az eljárás időtartama ezt rövidíti-e). A többi (hogy anyudat bántotta, fenyegette) 15 év alatt büntetőjogilag valószínűleg elévült.

Ez van, nem tudjátok neki egy az egyben visszaadni, amit csinált. Ilyen az élet sajnos, nem veszi figyelembe az igazságosságról alkotott emberi fogalmakat. Örülj, hogy vagy egy normális, ép lelkületű nevelőapád, és majd ha neked lesz családod, akkor róla vegyél példát, ne a biológiai apádról.

2021. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha csak a bosszú vezérel és nem a rászorultság, mielőtt lépnél bármit is, gondoljad át, a bírósági herce-hurca és a kapott pénzösszeg megéri-e, hogy felszaggatva legyenek anyád lelki sebei.

15 év után már a bizonyítás is nehezen megy, anyád szavai ellenében apád szavai, sz eredmény döntetlen.

Vannak esetek, amikor kompromisszumot kell kötni, ez szerintem az.

Mi a válasz arra a kérdésre, hogy miért kellett 15 évet várni a perindításra?

Ha eddig nem hiányzott az a pénz, m okozza hirtelen hiányát?

Ezekre választ kell a tárgyaláson adnotok.

2021. nov. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban 6 hónapra visszamenőleg lehet tartasdijat kérni, de csak akkor, ha a kérelmező önhibáján kívül nem sikerült korábban. 15 év alatt lett volna rá idő és lehetőség, ergo egyaltalan nem lehet visszamenőleg igényelned
2021. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennyit nem lehet ignyelni, szóval fölösleges vele foglalkozni.
2021. nov. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!