Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógornőm segiteni akar, de...

A sógornőm segiteni akar, de nem kérek belőle. Lehet, csak én fújom fel a dolgot ennyire?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok házas. Ő legalább 15. Ennyivel is több tapasztalata van főzés terén. Egyébként is egy kis konyhatündér. Befőttet rak el télire, süteményeket süt, rendszeresen vendégséget csinál, stb. Én nem vagyok ilyen jártas a konyhában, de éhen nem halunk azért. Tavaly nem sikerült a töltött káposztám, mert kevés fűszert raktam bele. Életemben először csináltam és nem tudtam még az arányokat. Férjem azért hősiesen megette. Bár valóban nem volt semmi ize. Egyébként tökélletes volt, csak iztelen. Közben megemlitette a sógornőmnek, hogy nem sikerült. Sógornőm most azt találta ki, hogy menjek el hozzájuk karácsony előtt és majd ő megmutatja, hogy kell csinálni. Van nekik minden hozzávaló, ne vigyek semmit és majd ő megcsinálja. Nekem csak itthon meg kell főzni.

Hát ebből én nem kérek. Eléggé megalázónak gondolom, amit felajánlott és eléggé megbántott ezzel. Először is, ha lenne gondom, akkor is inkább anyukámhoz fordulnék segitségért. Másodszor meg, miért akar helyettem főzni? Ok. Először nem sikerült, de másodszorra majd sikerül. Harmadszor meg én sem szólok bele, hogyan főz, ő sem tegye.

Jogosan érzem magam megbántva ezzel a gesztusával?

Férjem szerint csak felfújom a dolgot, mert csak segiteni akar.


2008. dec. 13. 03:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
szerintem is felfujod! lehetnel egy kicsit emberibb!
2008. dec. 13. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem csak az önérzetedet bántja kicsit. De az is lehet, hogy ő egy olyan minden lében kanál sógornő. Egyszer megteheted, hogy elmégy hozzá, nagy csodálkozó szemekkel megnézed ő hogy főzi a töltött káposztát, utána meg otthon úgyis kitapasztalod azt az ízt ami Nektek tetszik.
2008. dec. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Csak az önérzeted bántja,szerencsés vagy,mert ha már te is gyakorlatra tettél szert akkor már nem okoskodik bele a dolgaidba.

Bezzeg az én sógornőm...

Főzni nem tud,/SEMMIT/,takarítani nem szokott/TREHÁNY/,a gyerekei neveletlenek,úgy öltözködik mint az anyja,/30 évesek vagyunk mindketten/folyton tovább nyújtózkodik anyagilag mint a takarója ér.

Mégsem állja meg,hogy ne adjon Nekem tanácsokat!/ÁLLANDÓAN/

Én is lenyelem a békát,pedig ahányszor találkozunk meg tudnám FOLYTANI!

2008. dec. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Hogy te fújod-e föl, az attól függ, hogy mindezt hogyan adta elő. Nekem inkább az lenne gáz, hogy a férjem közhírré teszi, hogy egyszer valami nem sikerült. Talán neki szólj csak finoman, hogy legközelebb ne tegye. És ha nem tetszik a tüsténkedő sógornő, kérj tényleg anyukádtól segítséget, esetleg mielőtt valami újat csinálsz, nézd meg, hogy ő hogy csinálja. Az interneten is már rengeteg helyen találsz akár videós recepteket is.

Viszont ha javítanál a kapcsolatotokon a sógornővel, akkor ha nem is karácsonykor, de néha egyszer-egyszer magadtól is megkérdezhetnéd a sógornőt valamilyen új receptért, az első lépés megtételét a férjed, vagy más családtagok is értékelni fogják, és nem lesz olyan érzés, mintha bele akarna szólni.

2008. dec. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg anyóst is megkérdezheted, ha jóban vagytok, ő nyilván azt is tudja, hogy a férjed hogyan szereti. Ez főleg akkor jó, ha ugyanarra az ételre 5 különböző receptet találsz.
2008. dec. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

ha nem a sogornöd hanem a legjobb barátnöd lenne, vagy a testvéred akkor hogy vennéd?

nekem a legjobb barátnöm béna a fözéshez, ha ott vagyok néha kivesze a fakanalat a kezéböl, mert ö mindent porbol csial, még a pörit is. utálok fözni nem is nagyon tudok, de egy pörit azért csak megtudok csinálni, ilyenkor hagyja hogy csináljam és ha izlett nekik akkor megmondja, másnap úgy is elöveszi a porjait. most már pl a karácsonyi süti sütés annyira megmaradt hogy egy másik barátnöjével minden évben átmegyünk és osszuk az észt. ö szokott erre mindkettönket meghívni. de 100 % biztos vagyok ha a férje családjábol osztaná valaki így az észt neki már rég elhajtotta volna. szóval ennyit erröl. szoktam is mondani mikor a férje családját szidja, hogy miért nem szid engem. és azt mondta mert én nem vagyok bunkó. pedig ha bele gondolna akkor...

2008. dec. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
SZia! Szerintem is te fújod fel, de mondjuk ehhez ismerni kéne a viszonyotokat. Én is "konyhatündér" vagyok, ha az azt jelenti, hogy fél életemet a konyhában töltöm és élvezem . :) És nagyon szívesen segítek másoknak, mert tudom, hogy az elején hosszadalmas volt, míg rájöttem a sütés-főzés csínjára-bínjára. Mit nem adtam volna egy-egy gyakorlati tanácsért!!! Úgyhogy félre az egoizmussal, hidd el nagyon jó ötleteket kaphatsz és ezzel is csak gazdagodsz!!!!
2008. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is te fújod fel, ha neked nem kell az ő segítsége, akkor se bántsd meg. Csak segíteni akar, inkább kérd meg, hogy adjon pár jó tanácsot, ha már olyan kis konyhatündér. Szerintem nem akart megbántani, sőt lehet csak nagyon jóban szeretne veled lenni, ezért ajánlotta fel a segítségét.
2008. dec. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem attol fugg, hogy hogyan adta elo a sogornod a segiteni akarast. Szerintem nem fujod fel, mert nem mindenkitol fogadja az ember egyforman a segiteni akarast. Valakitol ugyanabban a dologban orulsz, hogy segit, valakitol pedig nem veszed szivesen az "okoskodast". En megertelek teljesen. Te tudod, hogy milyen a sogornod, okoskodik, magyaraz, nagykepu, lenezo. Menj at, nezd meg, aztan tobbszor ne menjel szerintem ha nem szivesen mesz fozocskezni.
2008. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem inkább irigy vagy egy kicsit...:-))) Örülhetnél, hogy ilyen rendes, és felajánlja, hogy segít! Legalább megtanulod, hogyan kell! Én a helyedben nemhogy megsértődnék, hanem szépen megköszönném, és eljárnék hozzá főzni tanulni. Én anyósomat hiába kérem, hogy mutasson meg ezt azt, - inkább megcsinálja mire odaérek, nehogy lássam a "titkos" receptjét...! Na ez a szemétség, nem amit a sógornőd csinál.
2008. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!