Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan akinek nem a mi...

Van olyan akinek nem a mi kultúránkból származó párja van? Hogy fogadta a család?

Figyelt kérdés

2021. nov. 17. 10:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
Szoktak itt is ilyen kérdések lenni, mármint hogy más kultúra aztán vajon hogy fogadják vagy épp mit tegyenek hogy jol fogadják. Érdemes azokat is ovlasgatni.
2021. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk csak félig.

Apósom szíriából jött ide, nagyon régen, egyetemre már itt járt, magyar nő a felesége, férjem is magyar állampolgár, külsőre is inkább az anyukája, vallása is keresztény, bár nem gyakorolja.

Egyedül a vezetékneve idegen.

Soha nem volt belőle semmi gond.

2021. nov. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
A férjem latino származású amerikai. Egyáltalán nem érdekelt soha, hogy ki mit szól hozzá. Szerencsére értelmes családom van és elfogadták rögtön
2021. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Rokonaim közt van ilyen. A férj kétnyelvű, külföldi hangzású vezetéknévvel. A feleség szülei egy ideig próbálták rábeszélni őket, hogy a gyerekeik a lányuk vezetéknevét kapják, de a fiatal pár kijelentette, hogy a férjnek ez a neve és kész, akinek nem tetszik, az ő dolga. Hamar megértették.
2021. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A húgom az egyetemen ismerkedett meg egy mongol sráccal. Amikor először elmondta, kicsit meglepődtünk, de nem rossz értelemben. A szüleinknek sincs semmi baja vele, kedvelik.
2021. nov. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a barátnőm Osztrák, de már itt él 2 éves korától az országban. Nem volt semmilyen összetűzés, a szüleim jól fogadták, meg az ő szülei is :)
2021. nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%
Az osztrákot, de még a latin-amerikait sem nevezném más kultúrának. A mongol viszont érdekes. Voltak kulturális, világnézeti különbségek, amiket nehéz volt egyeztetni?
2021. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az osztrákot én sem. Azért a latin amerika nem itt van az már más közeg a mongol pláne.
2021. nov. 17. 11:59
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

#6 Vagyok.

azért én táplálkozás terén is látok különbségeket, mint itt, nem beszélve a saját ünnepeikről.

2021. nov. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem férje vagyis a sógorom arab (Jemen). 1994-ben házasodtak össze előtte az egyetemen voltak csoporttársak. A mai napig boldog házasságban élnek három gyerekkel. Az egészségügyben dolgoznak mindketten. Sokszor megkérdezik, hogy muszlimok e. Muszlim vallásúak, de nem járnak kendőben a nők. Ugyanúgy öltözködnek mint mások. Viszont nem esznek disznóhúst és nem isznak alkoholt.

A családom már akkor is nagyon elfogadó volt. Nálunk ebből nem volt gond. Szerintem ez csak intelligencia kérdése.

2021. nov. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!