Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elérni, hogy a...

Hogyan tudnám elérni, hogy a szüleim (nagyszüleim) leszakadjanak rólam?

Figyelt kérdés
2 éves koromtól anyai nagyszüleim nevelnek, ugyanis egy autóbalesetben elhunytak a szüleim. Eddig ez szép és jó, viszont ahogy nőttem egyre többször és egyre erősebben jelent meg az erőszakosság, mint fizikailag, mint verbálisan, ezen felül zaklatás, a privátszféra teljes hiánya. Ez is sokszor komoly verésekkel járt (amíg egyszer nem védtem meg magam) olyan banális dolgok miatt, hogy hogyan öltözködöm, miért akarok kimozdulni, az elköltözési kísérletekimet is aláásták, tanáraimat, munkaadómat hívogatták. A végleges költözésben a munkáltatóm segített (a hitelügyintézéssel kapcsolatos leveleket diszkréten kezelve megengedte az ügyvezető, hogy a munkahelyemre kérjem). Rengeteg plusz munkával, külön angolórák tartásával, hitelképessé váltam, volt bőven elég tartalékom, ezért 4 hónapja sikerült végleg elköltöznöm. Viszont az utóbbi 3 hétben valahonnan megtudták a címemet, azóta többször dörömböltek, óbégattak, jöttek mentek az épület előtt, egy ízben a lépcsőházban az egyik lépcsőfordulóban kiborultak a növények, az ajtóm meg lett karistolva. Ez nemhogy engem, de a többi lakót is zavarja. Rendőrséggel beszéltem, de urambocsá' erre a töketlen brigádra szokás szerint nem lehet számítani. Mit tudnék kezdeni a helyzettel? Kezd betelni a pohár, sokszor már arra gondolok, hogy az ő módszereikkel vágjak vissza.

2021. nov. 18. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Vannak emberek akikkel lelehet ülni és megbeszélni a problémáitokak és vannak akikkel nem. Ott életbe lép a kettes számú protokoll.
2021. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Ne vágj vissza, csak adnád alájuk a lovat. Ha a rendőrség képtelen csinálni valamit,(amit azért kétlek) akkor próbáld leszrni és megunják. -20fokban már csak nem mennek a lakásod elé esőtáncot járni a hóba. A költözéshez viszont grat.
2021. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
2021. nov. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Ne foglalkozz velük aztán megunják.
2021. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Mikor a ház előtt állnak, boríts rájuk egy vedér vizet.
2021. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3/5 tettem már erre kísérletet, de a hatóságok nem vették komolyan a tegnapi napig, amikor tőlem függetlenül az alsó szomszéd jelentette be, hogy járkálnak, dörömölnek, kiabálnak a lépcsőházban. Ezután tegnap keresett fel a rendőrség, mivel ez gyanúsan egybeesik az én panaszaimnal. Egyelőre tőlem vallomást vettek fel a szomszéd bejelentése kapcsán, mint tanú, de az elmondottaik alapján, mint sértettet is ki fognak hallgatni. Gondolom/remélem valahogy csak összerakják, hogy a két ügy azonos és ezért járkáltam én ís oda.
2021. nov. 23. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!