Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám halála után élettársa...

Apám halála után élettársa (nem voltak megesküdve) elvitt mindent a házból amit az együtt töltött évek alatt közösen vettek (fagyasztóláda, fagyasztószekrény, mosógép, tévé, autó), anélkül hogy testvéremet és engen értesitett volna. Joga volt erre?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 00:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudhatod, ki fizette. Gondolom, ő tud róla számlát bemutatni.

A kocsi meg, ha apukád nevén volt, a hagyaték részét fogja képezni. Ha a nő nevén, akkor meg az övé.

De ha régóta együtt voltak, és mindent közösen vettek, nekem gyerekként nem lenne képem tartani érte a markomat. Akkor sem, ha jog szerint a fele téged illetne. Ő is gyászol, emellett el kellett hagynia a házat is, amiben együtt éltek. Nem fokoznám.

Persze más, ha csak pár hónapja ismeri.

2021. nov. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim ***** válasza:
77%

Közösen vették. Gondolom tudja bizonyítani hogy ő is fizette. Viszed a felét a hűtőnek vagy mi?

Jól tette, hogy rögtön kipakolt mert nem maradt volna semmije se tőletek.

2021. nov. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
17%

"emellett el kellett hagynia a házat is, amiben együtt éltek."


amihez semmi köze, takarodjon is el

2021. nov. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 A kérdező kommentje:
6: Nyoklc évig éltek együtt, naponta beszélgettünk telefonon, hetente találkoztunk. Arról, hogy oldják meg ők ketten az anyagiakat, nem beszélgettünk. Tudom, hogy az élettársa a saját házába is vett az évek során ezt-azt (pl. renovált, ott is vett hűtőszekrényt, stb.) Telefonon utólag mondta hogy apuka házából elvitte ezeket a holmikat.( még a tüzelő felét is) Ha ezeket "együtt" vették, mi van azzal amit a saját házába vett - az nem közös? Hogy érthetőbb legyen - apuka a szomszéd városban élt, a házastársa háza egy közeli faluban van, az a ház nem lett eladva, mert a megeggyezés köztük az volt, hogy ha apukával valami történne (beteges és idősebb volt), akkor visszamegy a falujába. Mig együtt voltak, addig is hetente 1-2 napot ott töltött.
2021. nov. 25. 07:20
 15/79 A kérdező kommentje:
7: Nem azon akadtam fel hogy elvitte, hanem hogy a hátunk mögött tette, főleg hogy állandóan kontaktusban voltunk. És nem lett földönfutóvá, az előbb irtam.
2021. nov. 25. 07:23
 16/79 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
#15: Nem biztos, hogy egyezkedni akart arról, ami arányosan vagy valóban az övé. Az örökségnél az emberek fele meghülyül, és az ezzel való harc nem kellhetett neki. Ez az egyik magyarázat.
2021. nov. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
97%

3# Most akkor ezt úgy hogy gondoltad?

Mi ennek a menete? Hogy akadályozod meg hogy ne vigyen el onnan semmit az élettárs amikor ők együtt éltek, van oda kulcsa, ott lakik stb?

Csak kiváncsi vagyok.

2021. nov. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
28%
Egészen egyszerűen fel kell venni az elvitt tárgyakat a hagyatéki leltárba, és ez alapján kérni a hagyatéki tárgyalást. Aztán majd az, aki ért hozzá és a helyzet minden aspektusát ismeri, eldönti, kinek mi jár.
2021. nov. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
76%

Hagyatéki tárgyalásig semmit nem vihet el.


Amit közösen vettek annak a fele a tiétek.

Normál esetben értelmes emberek tudják hogy egy hűtőt nem lehet megfelezni így van aki a TV -t kéri a másik meg a hűtőt és meg van oldva. Ügyvéddel kéne beszélni. Nem pucolhatja ki a lakást.

Ha megegyeztek vele akkor nyilván mert ilyen mértékig nem terjed ki a hagyatéki normál esetben.

2021. nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem függetlenül attól, hogy nem voltak házasok, mivel egy életközösségben voltak, együtt éltek, a közös vagyon felett haszonélvezete van. Ami előtte lett vásárolva, arra meg nem.

Lehet, hogy veled konfliktusa volt, de nem Te voltál az élettársa.

Ha apudnak jó volt így, akkor jó volt. Ő is biztos a nőnek adta volna, amit együtt vett vele. Én ezt így normálisnak gondolom. És szólt, ha utólag is. De szólt.

2021. nov. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!