Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám halála után élettársa...

Apám halála után élettársa (nem voltak megesküdve) elvitt mindent a házból amit az együtt töltött évek alatt közösen vettek (fagyasztóláda, fagyasztószekrény, mosógép, tévé, autó), anélkül hogy testvéremet és engen értesitett volna. Joga volt erre?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 00:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
67%

Kérhettél volna biztosítási intézkedést, olyankor a hagyatéki ügyintéző kimegy helyszíni leltárt felvenni, a benne lakó és az öröklésben érdekeltek közreműködésével. Ha ő el is költözött, akkor a ház kulcsait is átveszik (az összeset!), a házat pedig lezárták volna a hagyatéki tárgyalás lezárásáig.

Javaslom, hogy akár most is indítsd el ezt a dolgot, nehogy egy hét múlva meg a bútorok miatt kezdj el sírni.

2021. nov. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
85%
Ki fizette a temetést?
2021. nov. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
94%
Az a szörnyű hogy amikor meghal egy ember és utána az örökösök marják egymást. Mikor meghaltak a nagyszüleim, apám testvérei mindent el vittek a házból még a radiátorokat is leszerelték. De az én apám nem szaroskodott ezen, csak nekünk mesélte el. Dolgozik ő eleget, van neki ezért bőven, így nincs oka irigyelni semmit.
2021. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
20%

Érdekes hogy mennyire megviselt apád halála.

Csak az anyagiak járnak az eszedbe

Az a betolakodó

Dolgozott?Közös kasszán éltek?Volt apádnak végrendelete?Apád rokkant nyugdíjas volt talán és a betolakodó dolgozott talán azt vitte el amit jogosan a magáénak érzett.

Nem fogja az erejét nektek ajándékozni

Amit nem is csodálok.

Az ingatlan apádé volt?Sok kérdés van amiről nem nyilatkozol.

Volt már hagyatéki tárgyalás?

A legfontosabb ha beteg volt apád ki ápolta?Ki fizette a temetést?

Elöttem leírták nagyon igaz tudta kik vagytok mire számíthat.Gondolom szerencsétlen nem csalódott bennetek.

2021. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
46%
A nőnek volt saját háza, amit felújított, gondolom nem teljes mértékben csak az ő pénzéből. Nem marad károsan, már korábban kimentett amit tudott szerintem. Attól függ ki hogyan viszonyul a másikhoz. Ha ott hagyta volna a hagyatéki tárgyalásig, azt mondom, vigye, de a háta mögött pakolt ki mindent. Így nem hagynám magam én sem. Csak aztán nehogy még fizetned kelljen neki és kiderüljön, hogy a házból is része van. Lehet okkal lépett le szó nélkül minél előbb.
2021. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon köpköditek a kérdezőt, noha szerintem is az lett volna a legtisztességesebb, ha a nő megvárja a hagyatékit. Ha ott azt mondta volna, hogy "nézzétek, ezt és ezt szeretném - érzelmi okok miatt, vagy mert ezt és ezt én fizettem", valószínűleg az örökösök rábólintanak. Így az egész egy sunyi, patkány módon történő vagyonkimentés volt, és az örökösök kijátszása. Nem különb - max. arányaiban kisebb a károkozás -, mint amikor az örököst pl. színlelt örökösödési szerződéssel forgatják ki a jussából.
2021. nov. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen jogos volt a 42-esnek a kérdése amellett a közjegyző első kérdése is ez lesz a hagyatékin.

A temetés az örökösök kötelezettsége és ez napjainkban akár milliós nagyságrend is lehet, de a legszerényebb is 4-500ezer, ami gyakorlatilag csak egy elföldelés.

Kérdező!

Ha az élettársa temettette el és ti lesztek az örökösök, akkor ezzel az összeggel tartoztok az élettársnak, ez levonásra kerül a hagyatékból.

Gondoljátok át, hogy a kacatok amiért most sopánkodsz, értek e annyit, mint a temetés összege, mert akkor jobb lenne nem bolygatni, hanem lemondani sz örökségből az élettárs javára, lehet, hogy még elég sem lesz.


De ha ti fizettétek a testvéreddel a temetést, akkor az más.

2021. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
78%

A 31-es hozzászólása indította el bennem a gondolatokat...

Nálunk hasonló a helyzet: mi össze vagyunk házasodva több mint 10 éve, és a férjem házában élünk együtt 20 éve. A házat ő építette, de már az előtt a gyerekeire íratta a haszonélvezeti jog fenntartásával, mielőtt mi megismerkedtünk volna. Tehát a férjem halála után a házból nekem el kell költöznöm, de a házban lévő ingóságokra haszonélvezeti jogom van halálomig. Szerencsére a férjem még jó erőben van, bár nagyon idős már,

de akkor is:bármikor bekövetkezhetne bármi. Tehát én már évek óta úgy kalkulálok, hogy a nagy ház berendezéséből elviszem azt, amit jónak látok és berendezek magamnak egy kis lakást, a többit pedig ott hagyom és átadom a kulcsot a gyerekeinek, a benne hagyott ingósággal együtt. Eszem ágában sincs a költözéssel megvárni a hagyatéki eljárást, mert már életében egyértelműen tudtomra adták a gyerekek, hogy az apjuk halálának napjától a ház az övéké... Tehát költözöm minél előbb és viszem a berendezésből amit jónak látok, függetlenül attól, hogy az enyém vagy az övé volt eredetileg vagy már együtt vettük. Szerintetek ez az elképzelés aljasság?

2021. nov. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
60%
Nem aljasság, csak a hagyatéki előtt nincs hozzá jogod, szóval beperelnek érte. Megéri neked?
2021. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
81%

#48

Ez így teljesen rendben van, ha neked is megfelel.

Azért nem ártana, ha minden különösebb teketória nélkül, egy 2 tanús végrendelkezést írna a férjed az ingóságokról, mivel az ingatlan amúgy sem vitás. Biztos, ami biztos!

2021. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!