Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? 37 hetes kismama...

Mit tennétek? 37 hetes kismama vagyok, már régóta veszélyeztetett. Van 2 kisgyerek már. Gyakran vannak erős fájásaim, ezért apa a külföldi munkahelyet hazaira cserélné!

Figyelt kérdés

De itt kevesebb a pénz, albérletben élünk:(

Most megy a vita,hogy visszamenne mégis külföldre.

Segítségem nincs!A gyerekek nem önellátóak, 3éves, 10 évesek.

Császárom lesz.A családja folyton támad,hogy miért akarja otthagyni a kinti melóhelyet.De soha 1 pillanatra sem segítenek!Még csak telefonon sem hívtak fel 1x sem,akkor sem amikor tudták,hogy a 2 gyerek 1dül vár a váróban mert gond lépett fel.

Szüleim határmentén laknak, 4-6 óra az út mire ideérnek ha szükség van.(kocsi4, vonat 6-7 óra)

Már ott tartok,hogy kilépek a kapcsolatból és hazaköltözök a gyerekekkel.

Oda persze az ember nélkül és ő mehet melózni.De ezt nem akarja!

Mit tennétek?


2010. szept. 5. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Szia! Ne haragudj nem értelek túlzottan. Ha jól látom a párod kiteszi a lelkét érted, hazajönne a jól fizető munkahelyéről, hogy segítsen, te pedig elválnál? Javíts ki ha félreértelek, mert ez így tényleg kaotikus.
2010. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne megoldani, hogy te is kulfoldre koltozz ?
2010. szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nehez lehet neked! En a helyedben a szuleimhez koltoznek amig haza nem jon a ferjem! Megis csak veszelyeztetett terhes vagy az nem vicc, ezt sztem a ferjed is igy gondolja, ha tortenik valami es be kell menj a korhazba, a kicsikre ki vigyaz majd? ezt kene megertesd a ferjeddel!majd ird meg hogy rendezodtek a dolgok! sok sikert
2010. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Ilyen bizonytalan, rendezetlen háttérrel miért vállaltál 3. babát? Előbb a hátteret kellett volna stabilizálni, és utána jöhet a 3. baba.

Próbálj magad mellé egy segítséget keresni, és hagyd a férjedet, hogy menjen külföldre dolgozni, ott legalább jól keres. Aztán ha majd anyagilag rendbe jöttetek, lecseréli egy magyarországi munkahelyre a külföldit.

2010. szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy miért kell ott hagynod a férjedet ahhoz, hogy hazaköltözz? Nem hiszem el, hogy nem lehet közös nevevzőre jutni. Neked a szüleid mellett lenne állandó segítséged, ő meg külföldön van úgy is, nem mindegy neki, hogy hol laktok? Ha meg hazajön, akkor ott ugyanúgy együtt lehettek mint család, mint az albérletben, nem?
2010. szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Egy ilyen helyzetben én is hazamennék egy pár hétre a szüleimhez, de látom, hogy a legnagyobb gyermeked már iskolás. Azért így már nem olyan könnyű hipp-hopp odautazni hetekre. Az lenne a legegyszerűbb, ha mondjuk anyukád költözne ide hozzád arra a néhány hétre, amíg túl leszel a szülésen és már egyedül is el tudod látni a gyerekeket. A 10 éves gyermeket pedig ne becsüld ennyire alá, az én 8 éves fiam már meg tudja rakni a mosógépet (színenként válogatva!), betölti a mosószert, és ha megmondom, milyen programra tekerje, szépen el is indítja. Ki tudja egyedül takarítani a szobáját (persze a portörlés még nem tökéletes, de nem kell elégedetlenkedni) és tud magának a mikroban ételt melegíteni, kakaót, macikávét készíteni, ketté tud vágni egy zsemlét és a hűtőben talált dolgokból egy klassz szendvicset tud készíteni. Meglocsolja a házban és a ház körül a virágokat, örömmel lesepri a teraszt. Szerintem a te 10 évesed még ennél is többre képes (pl. leszaladni a sarki közértbe kenyérért, tejért, vagy egyedül menni az iskolába ha nincs túl messze, stb.), ha bátorítod és nem kötelezettségként terheled vele. Persze egy 10 éves gyerek legfontosabb feladata a tanulás és a játék, de mellette, felnőtt játékként nagy örömmel lesik el és utánozzák a felnőtt feladatokat, miközben észre sem veszik, hogy milyen sokat segítenek neked.
2010. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A párom hazajönne,vagyis jött volna addig még a kinti haverok, itthon a szülei(akik tesznek rám) el nem kezdték tömni,hogy maradjon, mert milyen jó ott.

Ha elköltözök a szüleimhez, azt úgy veszi hogy elhagyom!ezért írtam hogy kilépek a kapcsolatból, mert hiába mennék azért hogy legyen segítségem, ő úgy veszi hogy leléptem.

Anyukám nem tud ideköltözni,mert ezt ma kellene eldönteni, ő gyámsággal tartozik a beteg testvére iránt, akit senki nem vállal el,pláne ilyen hirtelen.Otthonba nem helyezhető(orvos mondta).

Biztosan kusza még mindig, de valóban elég bonyolult helyzet ez.

Arra gondoltam a gyerekekkel kapcsolatban,hogy ha nekem be kell mennem 4 óra hosszáig nem merném egyedül hagyni őket.

2010. szept. 5. 15:01
 8/8 anonim ***** válasza:
14:35 vagyok megint. Mi lenne, ha keresnél segítséget? Igaz, pénzbe kerül, de mégis nyugodt lehetnél, hogy a baby sitter gondját viseli a gyerekeknek, amíg te a picurral a kórházban vagy. Ha körbeérdeklődsz - pl. a védőnőnél -, biztosan megkapod néhány megbízható, lelkiismeretes nő, esetleg idős, de jó karban lévő néni telefonszámát, aki az ügynökségek díjainál jóval kedvezőbb áron vállalná a gyerkőcöket. Ne add fel és ne ess kétségbe, jelezd a védőnőnek a problémádat és ő hivatalból is fog segíteni!
2010. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!