Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 28 éves párom mostanában...

28 éves párom mostanában egyre többet iszik. Együtt kell maradjunk?

Figyelt kérdés
Valamikor csak egy sör,whisky. Valamikor,mint pl.ma, alíg bírt hazajönni. Van egy 13hós fiunk. Egyre többször előfordulnak ezek. Én meg már undorodom tőle,mert én tudom mi az alkoholizmus. Anyám,apám is az. Sőt anyám párja viszi a prímet. Én nem akarok a gyerekemnek ilyen apát. Csak nem tudom egy sima 39.000 Ft-os gyessel egyedül mit kezdjek? Hogy élnénk meg a gyerekemmel?
2008. dec. 13. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez nehéz dolog, már csak azért is, mert ha jól gondolom a szülők segítségére sem nagyon számíthatsz. Hozzájuk sem költözhetsz mert akkor, csöbörből vödörbe... Én azt mondom, találj valami megoldást, hogy meg tudjatok élni valamiből, mert nem hiszem, hogy egy gyereknek úgy kéne felnőnie, hogy az egyik szülője állandóan ittas. És kevesebbett inni már nem fog csak többet, és ha nincs szerencséd majd jönnek az ordibálások meg a pofonok. Szerintem erre nincs szükséged.
2008. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem probalj munkat keresni magadnak, es ahogy talalsz, add a picit bolcsibe, menjel el dolgozni, es koltozz el tole a picivel. Te is, es a kicsi is idegileg is es lelkileg is tonkre fogtok menni, ezt te hiszen szegenyke tapasztalabol ugyis tudod. A fizetesed, csaladi potlek es gyerektartas lesz majd, de legalabb nyugalmatok lesz. Es talalhatsz magadnak tarsat is fiatal vagy meg nagyon.

Nem lesz jo vege az italozasainak, de azert probalj vele beszelni, mar amennyire lehet.

2008. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is addig menekülj, amíg könnyebben tudsz, pl. amíg nem veri a családját. Próbálj segítséget kérni, vannak ezzel foglakozó egyesületek, ők talán sokkal jobban tudják, mit lehet tenni ilyenkor, mint egy amatőrökből álló internetes közösség.

(Egyébként számomra érdekes, hogy miért szeretnek a nők alkoholista, esetleg verekedős férfiakat társnak választani, ha egyszer az apjuk is olyan volt és azt nagyon nem szerették. De ez már egy másik kérdés témája lehetne...)

2008. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak anyaotthonok, úgy tudom, addig, míg elrendeződik a helyzet, rájuk számíthatsz, ha másra nem.


Próbálj munkát keresni, pici mellett nehéz, tudom, de pillanatnyilag nincs más ötletem megoldásra.

2008. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

17:30-as

nem biztos, hogy a pasi már akkor is ivott, amikor összejöttek. Elképzelhető, hogy csak fél éve kezdte el az ivászatot. Ezt nem tudjuk, hiszen ezt nem írta a kérdező, de azt gondolom, ha már az elejétől is ivott volna a pasi nem lenne vele és nem szült volna neki gyereket, hiszen tudja, milyen egy alkoholistával élni, és nem hiszem, hogy ez lett volna minden vágya.

2008. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5éve vagyunk együtt. Néha-néha ivott,de amint írtam,most egyre többet :( Olyan még nem volt,hogy kezet emeljen rám,ránk. De a gyerekre ne is merje,mert megölöm!!!!!!
2008. dec. 13. 20:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok meg orvosi segítséget kérni. Egy alkoholistával semmiképp se maradj, mert a te életedet is tönkreteszi!
2008. dec. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, azóta mi lett itt. 10 éves a kérdés.
2019. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!