Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedulallokent, kiskoruval...

Egyedulallokent, kiskoruval hogyan tudok kulfoldre koltozni? Az apanak kell a beleegyezese?

Figyelt kérdés
Ha az apa nem egyezik bele, hogy kulfoldre koltozzek a kicsivel, akkor mi a teendo? Van itt valaki, aki elvaltan koltozott kulfoldre?
2008. dec. 13. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Keresztanyukám munka miatt költözött ki külföldre. Ők nem elváltak, hanem össze se költöztek a gyerek apjával. Keresztanyukám neveli a kisfiút, egyedül, én nem tudok róla, hogy kellett-e az apuka beleegyezése. Keresztanyukám pályázott, megnyerte, nyelvet tanult, most már néhány éve kint vannak és gond egy szál se.
2008. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

össze se házasodtak apukával, egyébként apuka néha kint van náluk, szerintem ha kellett is volna, akkor is beleegyezik, mert olyan az ő életmódja, hogy sosincs egy helyben, hogy van-e munkája, azt passzolom


De ezt illetékes hatóságok jobban tudják.

2008. dec. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen kis draga vagy, es gondolom szereted a keresztanyukadat, o aki orvos, ugye, mert mar olvastam masik hozzaszolasodat.

De, tudod sajnos nem mindenhol vannak joban a szulok, es nem mindenhol ennyire egyszeru a valasz, mint ahogy te leirtad.

Tudom, hogy illetekeseknel kell erdeklodni igazabol, de gondoltam, hatha valaki jart mar hasonlo cipoben, hogy az apaval nem jo a kapcsolat, es megirja nekem.

2008. dec. 13. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Nalunk forditott helyzet van. Fiam USA-ban szuletett, igy egybol amerikai allampolgar lett. Az apja is az en meg nem. Mi ugyan ossze vagyunk hazasodva, es a gyereknek van is utlevele, de amikor osszevesztunk es haza akartam menni a gyerekkel egyutt, nem lehetett. A repteren ugyanis ha csak az egyik szulo van a gyerekkel, kerik a masik szulo irasos hozzajarulasat. Es ezt nem kaptam meg, vagyis maradtam. Azota kibekultunk. De nem viheted a gyerekedet csak ugy kulfoldre az apa engedelye nelkul. Mehetsz egyedul vagy az apaval egyutt vagy ugy, hogy irasos engedelyt kapsz tole. Ez a helyzet.
2008. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell az apuka beleegyezése, abban az esetben, ha a bíróság nálad helyezte el a gyereket. Tudom, mert nálunk most folyik az elhelyezési per, és direkt megkérdeztem az ügyvédnőtől, hogy ha megvan a végzés, akkor én költözhetek-e máshová úgy, hogy az apuka nem akarja. És mondta, hogy igen, külföldre is. Tehát nem kell a beleegyezést kérni, de a neki járó láthatást biztosítani kell, esetleg módosítani kell a feltételeken és az időtartamokon.


tikki

2008. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi utolso valaszado, ez az amit akartam tudni.
2008. dec. 13. 18:47
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Keresztanyukámék sincsenek túl jóban az apukával. Apukát hadd ne minősítsem, de ha bárki hajléktalannak nézné, nem lepne meg.
2008. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!