Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál egy folyamatosan...

Mit csinálnál egy folyamatosan versengő családtaggal?

Figyelt kérdés

A párom testvére olyan mintha állandóan versenyezne. Mintha neki erre szüksége volna. Párom elmondása alapján gyerekként is mindig ilyen volt. Ami engem most sem zavarna ha nem velünk tenné ezt. És nem vagyunk már tinik, 30 felett vagyunk mindannyian.


Nemrég költöztünk új albérletbe, ami sokkal jobban felszerelt és szebb is mint az előző. A párom testvéréék voltak nálunk és mindent leszólt, hogy szar, olyan dolgokat is ami adott, nem a miénk, nem tudunk rajta változtatni. Aztán pár héttel később bőszen mutatja nekem, hogy milyen új villanysütőt vettek, ami olyan mint ami nálunk van az albérletben, csak attól azért egy fokkal jobb.


Volt korábban egy időszak amikor úgy gondoltuk veszünk egy lakást, de túl drága lett volna még felújítandó állapotban is, ezért elengedtük. A környék nagyon tetszett, bár párom testvére akkor is állandóan beszólt, hogy a világ végén van az a környék, és nem is olyan jó, nincs ott semmi, ők sokkal jobb helyen laknak, ráadásul azt is az orrunk alá dörgölte, hogy nekünk nincs elég pénzünk hozzá. És mit ad isten, egy pár hónapja pont ezen a környéken vettek ők lakást. Volt róla szó, hogy ők elfognak valamikor költözni, de teljesen más helyeken nézelődtek. Nekem fura, hogy miután leszólta az adott környéket, pont ott vettek lakást, ahol mi szerettünk volna.


Egyszer megkérdezte tőlem még évekkel ezelőtt, hogy ugye én nem akarok még gyereket? Eleve fura volt a kérdés, hogy miért csak én akarnék? Ez nem egy egy emberes döntés. Mondtam, hogy nem. Erre ő megkönnyebbült, hogy huhh akkor még van ideje. Mintha ebben is neki kellene az elsőnek lennie.


És ez csak egy a sok közül, mániákusan küzd azért is, hogy többet keressen mint a párom.


Mit lehet egy ilyen emberrel tenni? Én már nagyon unom a helyzetet, semmi kedvem még csak találkozni sem vele. Ráadásul folyamatosan telebeszéli párom fejét hülyeségekkel. Hogyan lehetne leállítani?


2021. dec. 2. 06:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%
Semmit.
2021. dec. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
74%
Te sem vagy különb. Nem veszem fel a kesztyűt. Élem az életem , ahogy nekem jó. Az élet nem lóverseny, én pedig nem vagyok versenyló.
2021. dec. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

Én jót nevetnék rajta.

Nagybátyjám csinálta ezt évekig. Havonta megkérdezte,hogy mennyi pénzem van. Úgy ráztam le,hogy egy idő után megmondtam neki,hogy nemtudom, olyan 20%ot gyarapszik a portfólióm. Ez olyan rosszul esett szegénynek,hogy utána nem kérdezett,csak azt vette észre,hogy uj autó, uj lakás készpénzre, sosem versengtem vele,de látom,hogy igyekszik kapaszkodni...

2021. dec. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%

Hagynám nyerni..

Ha nagyon idegesítene, akkor előbb utóbb beszólnék valami bagatell dolog kapcsán.

Pl családi ebednél megvárnám, hogy már csak egy falat legyen a tányérján, aztán mondanám, hogy na kapd be azt az utolsót, hogy te legyél az első, tudom, hogy neked ez milyen fontos.

2021. dec. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Egy versenyhez két fél kell, azt érdemes kialakítanotok, hogy nemcsak látszatra, hanem lelkileg is elengeditek, nem foglalkoztok a beszólásokkal, mosolyogva, higgadtan, "na és", "mindenki úgy éli az életét ahogy akarja" vagy semleges beszólásokkal elütni. Bár a "mindenki úgy éli az életét ahogy akarja" ennek is van egyfajta védekező hangzású csengése, de biztos másnak lesz jobb ötlete.

Lehet az lenne a jó, ha bármiféle reakció nélkül maradna amikor beszól, megjegyzést tesz bármire. Ne érezze, hogy feszültek vagytok, meg kell tanulni lelkileg elengedni ezeket.

2021. dec. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a saját testvérem csinálja ezt. Én 27 ő 24 éves. Nők vagyunk mindketten. Ha nincs párja az enyémbe köt bele mindenért. Ha van párja, akkor ugyanígy.. mindent leszól, aztán ő az első aki megveszi.

Én nem foglalkozok vele, ha bosszant is úgy csinálok mintha észre sem venném. Bár ennek ellenére is csinálja. Ő ilyen. Mit tudok vele kezdeni? Szerintem semmit, kar magam bosszantani vele, bár néha tényleg nehéz megállni, hogy ne szóljak rá, hogy pofátlanság amit csinál.

2021. dec. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, nem kell velük foglalkozni aztán kész.
2021. dec. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%
Szívasd meg. Lengess be valami oltári nagy baromságot amit szeretnél aztán ha megcsinálja előtted röhögj a markodba. Többször is megcsinálhatod.
2021. dec. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonymousreview60 ***** válasza:
66%

A párod testvére bizonytalan önmagában vagy nagyon rosszul úgy tanították neki, hogy a pénz az isten. Ez ellen azt érdemes tenni, hogy amikor valamivel henceg, akkor azt teljesen fapofával fogadod. Ha látja, hogy nem vált ki belőled reakciót, akkor rá fog tekerni, hogy még jobban kiemelje. Ekkor még uralkodnod kell magadon, és még jobban fapofát mutatni. Ha látni fogja, hogy nem vált ki belőled reakciót, akkor abba fogja hagyni, mert neki nem arra van szüksége, hogy neked dicsekedhessen vele (ti. akkor csak fosná a szót, én nem mindig 1-2 héttel hónappal utánatok venne valami olyant mint ti), hanem hogy az ő és a te szemedben neki több legyen, mint neked.

Egyébként az, hogy titeket másol, azt mutatja, hogy ti "jobban álltok+, és ez őt eszi nagyon.

2021. dec. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
65%
Versenyezni csak akkor lehet, ha van hozzá partner. Te partner vagy hozzá. Amúgy nem értem, mi a probléma. Ki nem xarja le a másik életét
2021. dec. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!