Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál egy folyamatosan...

Mit csinálnál egy folyamatosan versengő családtaggal?

Figyelt kérdés

A párom testvére olyan mintha állandóan versenyezne. Mintha neki erre szüksége volna. Párom elmondása alapján gyerekként is mindig ilyen volt. Ami engem most sem zavarna ha nem velünk tenné ezt. És nem vagyunk már tinik, 30 felett vagyunk mindannyian.


Nemrég költöztünk új albérletbe, ami sokkal jobban felszerelt és szebb is mint az előző. A párom testvéréék voltak nálunk és mindent leszólt, hogy szar, olyan dolgokat is ami adott, nem a miénk, nem tudunk rajta változtatni. Aztán pár héttel később bőszen mutatja nekem, hogy milyen új villanysütőt vettek, ami olyan mint ami nálunk van az albérletben, csak attól azért egy fokkal jobb.


Volt korábban egy időszak amikor úgy gondoltuk veszünk egy lakást, de túl drága lett volna még felújítandó állapotban is, ezért elengedtük. A környék nagyon tetszett, bár párom testvére akkor is állandóan beszólt, hogy a világ végén van az a környék, és nem is olyan jó, nincs ott semmi, ők sokkal jobb helyen laknak, ráadásul azt is az orrunk alá dörgölte, hogy nekünk nincs elég pénzünk hozzá. És mit ad isten, egy pár hónapja pont ezen a környéken vettek ők lakást. Volt róla szó, hogy ők elfognak valamikor költözni, de teljesen más helyeken nézelődtek. Nekem fura, hogy miután leszólta az adott környéket, pont ott vettek lakást, ahol mi szerettünk volna.


Egyszer megkérdezte tőlem még évekkel ezelőtt, hogy ugye én nem akarok még gyereket? Eleve fura volt a kérdés, hogy miért csak én akarnék? Ez nem egy egy emberes döntés. Mondtam, hogy nem. Erre ő megkönnyebbült, hogy huhh akkor még van ideje. Mintha ebben is neki kellene az elsőnek lennie.


És ez csak egy a sok közül, mániákusan küzd azért is, hogy többet keressen mint a párom.


Mit lehet egy ilyen emberrel tenni? Én már nagyon unom a helyzetet, semmi kedvem még csak találkozni sem vele. Ráadásul folyamatosan telebeszéli párom fejét hülyeségekkel. Hogyan lehetne leállítani?


2021. dec. 2. 06:12
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
62%

Nekem sógornőm és barátnőm is ilyen. Sógornőmnél más az élethelyzet, csak próbál ott tartani ahol mi, de tesóm visszafogja, mert majd-majd-majd.

Barátnőm férje viszont mindenre bólint, amit az asszony mond, így akármit veszünk vagy csinálunk, azonnal másol. Nagyon gáz, de már tudok rajta nevetni. Próbálok nem mindent elmondani, megmutatni neki, hogy ne húzzam vele az idegeit, hogy neki is kell ilyen. Kicsit legyen önállóbb, legyenek önálló álmai, vágyai. Tudjon önálló döntéseket hozni, ne én hozzam meg helyette. Nagyon ad a véleményemre, tapasztalataimra. Van mikor ő segít nekem, 1-1 példa volt rá, de akkor nagyon hálás voltam érte. Mi arra jutottunk a barátnőmmel, hogy mi így motiváljuk egymást. Így jut mindkettőnk előbbre. :D Valahol idegesítő ez az egész, mégis jól sült el, mert így lett nekünk házunk, nekik pedig lakásuk, ösztönöztük egymást a haladásra. Ha lekövetett is (a berendezéstől kezdve mindenben), de fejlődtünk közben mindketten. Volt egy idő, mikor már rendesen jól esett húzni :D de aztán inkább hátraléptem kettőt és nem avatom be mindenbe, mert már totál belénk volt bolondulva szegény. :D

Nekünk kicsit jobban áll a kassza, nem tudtak lépést tartani, nem akartam hogy totál kikészüljön. :D

Jól megvagyunk szerencsére, és sokat segítünk egymásnak, ha ilyen hülyék is vagyunk ezzel a versengéssel másolással. :D

2021. dec. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk sajnos kb ugyanez a helyzet, férjem nővére kb ugyanilyen beállítottságú.


Nálunk ilyenek történtek példaként:

Végre nagy nehezen megvettük álmaink házát, amilyenre mindig is vágytunk.

Eljött, megnézte, majd bejelentette, hogy -az egyébként apja alól kivett házat- a földdel akarja 0-vá tenni és felhúzni egy teljesen új házat, 'nehogymár' alapon :)


Megszületett a fiam és egyből teherbe akart esni, nehogymár ne rajtuk legyen a figyelem.


Őszintén, Én a legkevésbé sem foglalkozok vele! Számomra teljesen érthetetlen és abszurd az egész szituáció. Szerintem egy ép elméjű, közel 40 éves felnőtt nem viselkedik így (egyébként Én 24 éves vagyok).

Általában elengedem ezeket a fülem mellett, nem foglalkozok velük, csináljanak mindent úgy, ahogy akarnak :)


Hidd el, ez sokkal jobban idegesíti, mintha beleállnék a 'versenybe' :D


Nem találkozunk, nem beszélünk csak ha muszáj. :)

2021. dec. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy az ő életében "ti vagytok a mérce", akit figyelni és utánozni kell (de "mindig egy kicsit jobban", valószínűleg sérült lelkének akar valamit bizonyítani ezzel. Csüng rajtatok, kétségbeesetten lesi: "mit hogyan csináltok", és akkor "ő is úgy de kicsit jobban".

Egyébként más témátok van vele, vagy valamiféle kapcsolat, ami szól valamiről?

Ha nagyon idegesít, amikor ismét elkezdiezt meg lehet mondani esetleg, hogy "ha az ilyen mentalitást nem tudod mellőzni, nem feltétlenül kell találkoznunk"...

Gyerekkorból hozott versengés, komplexus ez, amin szakember tud segíteni, ezzel szembesíteni ti tudjátok mennyire érdemes.

2021. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
98%

Ilyenkor mindig az a baj, hogy a "sértett fél" próbál idomulni a másikhoz. Miért nem mondjátok meg neki rögtön a véleményeteket?


Velem egyszer próbálta ezt unokabátyjám eljátszani. Kijöttek háznézőbe és elkezdte sorolni, hogy milyen ocsmány a csempe, miért ezt a szar hűtőt vettük, szóljunk neki ad kölcsön jobbra. Megmondtam neki, hogy azért van így berendezve a ház, mert ez nekünk így tetszik, ha ennyire kellemetlen a látvány nyugodtan hazamehet nem tartjuk itt ebédre. Persze nem tetszett neki, de próbálta menteni a helyzetét, hogy ő csak segíteni akar. Amikor mondtam, hogy azzal segítene, ha elpucolná náluk a wc-t, meg kiszellőztetne kicsit mielőtt látogatóba megyünk, hogy ne legyen büdös zokon vette. Azóta sem köt bele a dolgaimba.

2021. dec. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
91%

Én is a "Na und??" megoldásra szavazok.

EGyik füleden be, másikon ki - ignore ON.

2021. dec. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
84%

Semmit. Vigyorognék és bológatnék, aztán amikor elfordul jól kiröhögném.


Ha tényleg ilyen akkor nem verseng, hanem szimplán csak féltékeny rád/rátok. Inkább sajnálni kellene, mert nagyon boldogtalan ember lehet.


(Amúgy mi lett a vége, kinek lett előbb gyereke? Bocsi, csak kiváncsi vagyok.)

2021. dec. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám az ilyen embernek, hogy ha nem tetszik, nem kötelező jönni, kívül tágasabb.
2021. dec. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mivel a párod testvéréről van szó, bennem felmerült, hogy nem lehet, hogy a szüleik generálták ezt a viselkedést valamivel? Helyezték valaha előnybe a párodat a testvérével szemben? Lehet, hogy ott van a probléma gyökere. Természetesen nem kell versenyezni, de ha van ilyen, akkor ezt is tudatosítani kell magatokban, és a két testvérnek rendezni kell a kapcsolatát a szülőktől függetlenül.

Például ott van anyám, akinek van két testvére, 2-en vannak lányok és 1 fiú, és a szüleik (főleg nagymamám) mindig éreztették, hogy az egyetlen fiúgyerek az isten számukra, ő viszi tovább a nevet (vicces, mert neki meg csak lányai születtek), a két lányt kevesebbre értékelik, a fiú örököl mindent, pedig anyám segített nekik legtöbbet, anyám öccse ráadásul rá is játszik, beleállt a buliba, és anyámban ez óriási frusztrációt okoz, azt érzi, hogy a szülei kihasználták, és soha nem értékeltek semmit, amit ő tett értük, és ugyanakkor az öccsére is mérges, aki sose volt ott az öregeknek segíteni, most meg ő intézte a végrendeletet, és tartja a markát.

2021. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
32%
Szivasd be, mondd neki, hogy be akarod festetni a hajad x színre (valami szart mondj, ami rosszul állna neki), vagy hogy beiratkoztál x tanfolyamra, vagy hogy x helyen vesztek nemsokára házat (talán elköltöznek a f-szba). Menj bele nyugodtan, szivasd össze-vissza ilyenekkel, amíg meg nem unja.
2021. dec. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell vele foglalkozni. Ha erre tereli a témát, mondd meg neki, hogy van ennél számodra sokkal fontosabb dolgok, nem érdekel téged.

Felőled neki még repülője is lehet, az se érdekelne. stb.

2021. dec. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!