Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kivédeni a "hogy...

Hogyan lehet kivédeni a "hogy állsz a szerelemmel" típusú kérdéseket családi összejöveteleken?

Figyelt kérdés

Az én családom sajnos nagyon prűd és nem téma hogy nekem mi van a magánéletemben, mivel szerencsétlenek képtelenek helyén kezelni, vagy feldolgozni a témakört. Sosem láttak még nővel engem pedig volt jópár barátnőm.


32 vagyok már úgyhogy egyre gyakoribb lesz a házasság kérdése, komolyan, mintha kezdenék elhervadni. Én nem az a fajta ember vagyok aki 20on pár évesen befekszik a koporsóba, mert onnantól már egy centit sem fejlődik, csak inkább visszafelé.


Apám jómódú testvérénél szoktunk karácsonyozni, és neki a felesége egy dáma aki nagyon tudja hogy mivel kinek hogyan lehet odaszúrni úgy hogy közben mosolyog, mert tudja, hogy arcvesztés nélkül nem lehet visszapofázni neki.


Viszont én érzem magam annyira intelligensnek, hogy ezt az érzelmi játszmát agyból kitaláljam és megnyerjem (mivel sajnos érzelmekben nem vagyok olyan jó)


Nagyon jól tudja a vénasszony, hogy ez nálunk ciki téma, ráadásul mivel én nem vagyok egy klasszikusan jóképű valaki, ezért tudja hogy nekem ezzel problémáim lehetnek (mivel általánosít). És minden áron zavarba próbálnak hozni és közben vigyorog.


És én mit mondhatnék neki, először is SEMMI köze hozzá, és amúgy is nálunk még a saját apámnak és anyámnak sincsen hozzá semmi köze. De sajnos ez esetben én egy xar alak lennék.


Nekik van két gyerekük, az egyik jóképű aranygyerek, aki mégis csak úgy tudott megházasodni 36 évesen, hogy rátelepedett egy aranyásó, és az anyjáék pénzelik még mindig.


Meg van egy lánya, aki 46 évesen hajadon maradt, mert ugye 0 nőiesség van benne, aztán mégis várja a csodát. Ráadásul 2 éve otthagyta a pesti lakását és munkáját és az anyjáékhoz visszaköltözött (értsd: vettek neki a szomszéd utcában egy saját lakást, meg utána egy jobbat, mert az elsőben depressziós lett)


És ha az ő gyerekeire szegeznénk kellemetlen kérdéseket, akkor menne a szemöldök ráncolás meg az övön aluli visszatámadás.


Valahogy azt akarom velük megértetni, hogy én nem abban a dimenzióban élek, ahol ők, akik tele vannak pénzzel de mégis állandóan azon pörögnek, hogy ők mit nem engedhetnek meg maguknak.


Ráadásul nagyon is fáj nekik hogy én egyedül, saját erőmből vittem valamire (nemzetközileg elismert szakember vagyok a szakmámban), az ő gyerekeik meg csak a családi pénzből létezgetnek. Egyik gyerekük sem tudott önállóan karriert építeni, csak a pénzt költeni.


És én csak egyszer kellene hogy olyat dobjak vissza erre a barátnős kérdésre, hogy onnantól meggondolják hogy még egyszer kóstolgassanak.


2021. dec. 4. 13:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/133 anonim ***** válasza:
67%
Narcisztikus a nő, egyik, amivel hatni tudsz rá, hogy megkérdezed, hát az Ilonka (vagy ahogy a lányát hívják) hogy áll a szerelemmel?
2021. dec. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/133 anonim ***** válasza:
97%

Talán rajtad ez nem segít,de elmesélem.

Nagyanyám ette az életem ezzel a kérdéssel,de még akkor ,amikor kamaszként halál zavarba lehetett hozni minden ilyen dologgal.

Aztán egyszer visszakérdeztem,hogy és te mama?

Az volt az utolsó ilyen szitu.

Amin meg is lepődtem.

Remélem kapsz itt jobb ötletet is 😊

2021. dec. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/133 anonim ***** válasza:
100%
Van egy egyszerű megoldásom: nem megyek ilyen helyekre vendégségbe. Nincs lehetőség kérdezni, nincs probléma.
2021. dec. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/133 anonim ***** válasza:
13%
XD tehát ha valaki hozza a magyar sztenderdet, és baszogatja a harmincon túli rokont hogy gyerek, házasság, az nárcisztikus. Éééértem XD Na de ezen az oldalon ki nem az? Legalábbis a saját gondolattal nem bírók szerint?
2021. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/133 anonim ***** válasza:
100%
a 4-es troll, ne etessétek.
2021. dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/133 anonim ***** válasza:
76%
Vinni kell egy kamu pasit. Nem egy ilyen esetet ismerek.
2021. dec. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/133 anonim ***** válasza:
100%
A kamu pasival "felveszi" a bűntudatot, hogy ő értéktelen a rokon szemében. Nehogy már kiszolgálja annak a kötözködését!! Vissza kell verni a támadást. Én pl. kitiltottam tőlünk az ilyen kötözködő rokont. 20 éve nem járt itt, tök jó. Nem kell b.szarinak lenni, aki megtámad, azt kilököm az életemből. Járjanak a szülők látogatni, nem 5 éves vagy, hogy a csuklódnál elrángatnak, ha nem vagy hajlandó menni. Ha meg mégis, költözz el, mert kisgyerekként tartanak.
2021. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/133 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne visszaszólni? Kit érdekel, hogy dámábak gondolja magát!
2021. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/133 A kérdező kommentje:

oke de en hetero himnemu vok


meg van nekem baratnom de hova tegyem? nem hozhatom be apam hazaba, nalunk idegen nem lehet, mert apam utalja az idegeneket, neki csak a testvere a szent


foleg h nem is beszel magyarul

2021. dec. 4. 14:12
 10/133 A kérdező kommentje:

bocsanat de a fo problema az az h nem mutathatom meg kepen h a csajommal vagyok, mivel apamek se tudjak es nem is lattak


amugy negyszemkozt elmondanam a venasszonynak h mi a szitu es akk kopni nyelni nem tudna


mert eleg jol nez ki a csajom

2021. dec. 4. 14:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!