Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kaphatok ebben az esetben...

Kaphatok ebben az esetben családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Özvegyasszonyt vettem feleségül, akinek volt egy felnőtt leánya. Apám gyakran ellátogatott hozzánk, aminek az lett a vége, hogy feleségül vette a mostoha leányomat.


Ezekután természetesen a mostohaleányom lett a mostoha anyám, az apám pedig a vejem. Apám feleségének, illetőleg a mostohaleányomnak, aki egyben az anyám, született egy fia, akinek ezek szerint a mostohatestvére vagyok, mivel mostohaleányom anyjának vagyok a férje és igy a feleségem lett a nagyanyám.


Időközben azonban a feleségemnek is született egy gyermeke, aki apámnak a sógora lett, nekem pedig a nagybátyám egyszemélyben, mert ha a mostohaanyám testvére a fiam, akkor megamnak az öregapja vagyok.


Ilyenkor jár családi pótlék a gyermekemnek, illetőleg a nagybátyámnak?!


2008. dec. 13. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekednek jár.
2008. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Ezt jól kiokoskodtad!!:)

A kiskorú gyerekedre jár,de ha megszületett már akkor ezt úgyis tudod,hiszen már a kórházban alá kell írni az igénylő lapokat.:)

2008. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

A gyerekednek jár, természetesen ilyen tekervényes szappanoperás esetben is, mivel kiskorú, és kiskorú után jár. :-) Mindegy, hogy ilyen kusza családi körben egyben más szál is köti hozzád, az nem számít :-)


De figyelj csak, ez egy valós sztori? Mert ezt én középiskolásan ha jól emlékszem, közgazdaságtan iskolapélda-poénként hallottam a tanárunktól. :-) Kb. szó szerint ugyanezt. :-) Az pedig megvan már legalább 5 éve. :-)

2008. dec. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
igen ez poén, ezt én is ismerem:-)
2008. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Szakállas poén, de nagyon jó! :)
2008. dec. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Majdnem lefordultam a székről.... :D
2008. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Ez már avas!
2008. dec. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!