Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van nagyon idős rokonotok...

Ha van nagyon idős rokonotok (80-on, de inkább 90-en túl), az ő születésnapját hogyan szoktátok ünnepelni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 6. 13:10
A kérdező szavazást indított:
Sehogy
Családdal megköszöntitek, de nagyobb felhajtás nélkül
Tágabb rokonság részvételével, ilyenkor mindenki összejön és beszélget
37 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Az idős emberek nem nagyon szeretik a nagy felhajtást. Apukám tavasszal volt 80 éves, persze pont akkor tombolt a járvány is, úgyhogy részletekben volt megköszöntve is, mi jóval később, mint a tesómék, de nagyon-nagyon szerényen. Mondjuk apukám eleve nem szereti, ha ünneplik.

A szomszéd bácsi 101 éves korában halt meg. A századik születésnapján sem volt hét országra szóló ünneplés. Igaz, neki kicsi családja volt, egy lánya és egy unokahúga a vér szerinti rokona (unokája gyermektelenül elhunyt).

Távoli, oldalági rokonságomban van egy sváb család. Ők nagyon szeretik nagy létszámmal ünnepelni a családi eseményeket. Ott történt, hogy pont az ükapa 99. születésnapján született az ükunokája. És az ükapa megérte a 100. születésnapját, amit az ükunokája első születésnapjával együtt ünnepeltek. Na, ott tényleg volt sokadalom!

2021. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Általában csak meglátogatjuk, viszünk valami sütit és meghúzzuk a fülét.

De most a 90.-re, mégiscsak szép kerek, összecsődítettem az elérhető unokatesókat-nagynéniket-retyerutyákat, csináltattunk tortát, és még online külföldi rokonokat is bekapcsoltam.

Örült neki, jó muri volt :)

2021. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Az én családom imád ünnepelni. Nagypapám 86, nagymamám 85 éves. Januárban tartjuk a szülinapot és a házassági évfordulójukat. Étterem, eszem-iszom, dínom-dánom. És ők mondták, hogy így legyen
2021. dec. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Kortól függetlenül csak a szűk családdal ünnepelünk.
2021. dec. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Mi mindig beteszünk egy szép számot Szenes Andrea és Iván jóvoltából a “Maga rég nem lesz a világon, mikor én még mindig imádom” című számát, és arra táncolunk. Utána egy szelet torta, majd alvás!
2021. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Idén ünnepeltem a 80.-at. Kérdezték tőlem a gyerekeim, hogy mit kívánok. Mondtam 1 liter jó bort. Kevesellték. Szinte minden ajánlatukat elutasítottam, holott a rokonságunkban minden lehető alkalommal összegyűl és ünnepel a család (nászék, gyerekek, unokák). Végül abba egyeztem bele, hogy egy vendéglőben tartjuk a közös ebédet. Szép volt, jó volt.
2021. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak szolidan, jelképes kis torta stb.
2021. dec. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!