Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Suli mellett dolgozhatnék és...

Suli mellett dolgozhatnék és összeköltözhetnék a párommal, de a családom nem támogat, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Most vagyok utolsó éves. A szakmámban felvennének január 3.-ától, ahol fix helyem lehetne.

Az egyetemet 2 évre az érettségi után kezdtem és már nagyon vágyok rá, hogy dolgozhassak és lehessen keresetem és nekem is teljen a munkaviszonyom.

A párommal azonban összeköltöznék, mert egy olyan helyre vennének fel, ahol a párom is lakik.

Régen a családommal ott éltünk a páromtól nem messze, de a szüleim elköltöztek 300 km-rel odébb. Így a régi házunk meg van. Odaköltöznénk a párommal. Én párom szüleinél nem szeretnék lakni. Szeretnék saját háztartást.


Azonban mikor megtudta anyósom a hírt rögtön lebeszélte a párom, hogy de hát ezt felejtsem is el. Mit fogunk enni, mert neki meggyőzödése, hogy én nem tudok főzni.

A ház bútorozott, a konyha is, a fürdő is. Lakható, fűthető.

Párom már 3 éve dolgozik.

Anyósom azonban el van keseredve, hogy már most elveszem a fiát és nem csak júliusban. Ez nekem nagyon rosszul esik.

Úgy gondolom az önállósodásunknak inkább örülni kellene.

Anyukámnak még nem mondtam a hírt. Az ő véleménye jobban érdekel. Hiszen tőle kerülök 300km-re, az anyósom met ott lesz 20 km-re.


Anyukammal könnyü. Ő megértő és kedves. Apukám viszont nehéz eset, mert ő kissé alkoholista, ezért se bánnám, ha elmennék hazulról, mert anya mellett jó, de ha apa hazajön hétvégén, akkor nekem szenvedés otthon.


Párom egyébként tudom, hogy nagyon szeretne összeköltözni, hisz rengetegszer nyaggatott, hogy menjek levelezőre es költözzünj össze. Már 1 éve mindennap mondogatja.


Most itt a lehetőség, de szinte megfutamodott, mert az anyja és az apja teljesen rossz ötletnek tartják.


Természetesen nehéz lenne, mert 300km-re lenne így az egyetem is.

De a munkahely vállalta, hogy nekem mennem kell suliba olykor.

Havi két pénteket venne igénybe áprilisba meg májusba igazából.

Az utazás havi 2x számomra nem probléma, mert havonta 2x szoktam utazni a páromhoz vonattal és ő is hozzám. Már 3 éve élünk távkapcsolatba. Örülnénk, ha vége lenne ennek.


Természetesen hiányozni fog anyukám és neki is az anyukája, tiszta sor. De el kell szerintem dönteni, hogy akkor egyszer szeretnénk-e házasodni meg egyszer családot vagy sem.


Én annál többet már nem tudok tenni, hogy odaköltözöm a megyéjükbe.


Köszönöm, ha válaszoltok. Jelenleg kicsit ideges vagyok a döntés miatt.


Amúgy óvónőnek tanulok. Júliusban lenne hely egy másik oviban is, ha végzek mehetnék oda, mert már szóltak miatta, ami nekem jobb lenne. Mert abba az oviba jártam ovisként + az ovira néz a ház ablaka. Tehát 2 perc gyalog!!!


Ez az ovi pedig 15 percre lenne busszal, ami január 3.-tól végezhető.


Mi a véleményetek? Tényleg várjak arra a júliusira, hogy ott legyen a fenekembe a munkahelyem vagy inkább kezdjek el dolgozni, tapasztalatot szerezni és keresni is egy kis pénzt, aztán maximum váltok júliustól óvodát?



Sajnos úgy érzem most, hogy kicsit nehéz a döntésem. Szeretnék Tőletek segítséget kérni. Nagyon bízok benne, hogy ismeretlenül is tudtok nekem esetleg tanácsot adni.


Jövőre lesz júliusban az esküvőnk amúgy. Szerintem ezért is jó lenne félévet előtte együtt élni végre.



2021. dec. 9. 18:02
 1/7 A kérdező kommentje:
A kérdést rosszul írtam. A párom családja nem támogat. Az én családom még nem tud róla, mert most jött a hír. De szerintem ők támogatni fognak, mert már gyakran mondtam nekik, hogy amint lesz lehetőség szeretnék elhelyezkedni.
2021. dec. 9. 18:03
 2/7 anonim válasza:
88%

Igazad van, jó ötlet együtt élni házasság előtt, tudni kell, mibe vágtok bele.

A párodnak kéne végre felnőnie, elszakadnia, és kiállnia melletted, főleg, ha ő is ezt mondogatja, hogy várja már. De ez a mit fogsz főzni anyós aggódom eléggé arra utal, hogy anyuci pici fiacskája :/

Én a helyedben belevágnék, és ezt mem neked, hanem a párodnak kell kivívnia otthon és támogatnia téged ebben. Ha erre nem képes, én elgondolkodnék, hogy nem korai-e még az esküvő.

2021. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát azért valahogy kéne intézni a másik családdal is.
2021. dec. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát igen. Majd ez a félév segít. Holnap hívom fel és szeretnék igent mondani a munkára. Remélem jó munka lesz. Jó párt kapok és szeretni fogom. :)

Az anyja folyton azzal jön, hogy mi lesz a sulimmal. Pedig már csak 2 tárgyam lesz meg az államvizsga és az utolsó félév nappalin 8 hét gyakorlatból áll és 1 hónap suliból. Ami azt jelenti, hogy pénz nélkül melózok és mellette tanulok az államvizsgára. Ez ugyanaz lesz csak pénzt is kapok... és a munkaviszonyom is telik.


Volt már olyan, hogy a párom beteg volt sajnos. Covidos. Itt volt nálam. Ja es én is kovidos voltam. Lázas voltam mindennap. Gyógyítgattam, de kamilla teát nem csináltam neki, azon kívül mindenfélét csináltam, hogy meggyógyuljon.

Rengeteg gyömbéres tea, vizes ruháztam, vizes fürdettem, gyümölcs salikat csináltam neki. Anyukám főzött, mert itthon voltunk. Én nem, mert mint mondtam én is rosszzl voltam.jól esett hogy anya segített.

Mikor hazament és megtudta az anyja, hogy nem csináltam neki kamilla teát az volt az első tette... és nagyon szar volt hallani, ahogy mondja a fiának, hogy látod ha nem csinálja meg neked senki akkor nem csinálodnmeg magadnak, ilyenkor veszed észre mennyi mindent csinálok neked.


Es ezt elegge magamra vettem, mintha én erre nem lennék képes. Aztán beállított a konyhába. Brokkoli levest fozott es azt mondta nezzem vegig ahogy csinalja es nem menjek el onnan. Es annyira szegyeltem magam. Komolyan tokre gaz volt, mintha nem tudnek fozni, pedig azért szerintem tudok sok mindent. Nagyon lejarató volt. Utana bementem a szobaba es sirtam nagyon sokat, utana migrenem is lett. Tobbet nem sirok ilyen miatt... nem erdekel.

2021. dec. 9. 22:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Beszéltem anyával. Támogat engem, örül neki. Azz mondta bizakodott hogy nem mehyek juliusig, de megérti hogy mennék.
2021. dec. 9. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Az anyja passzív-agresszív, és ha a párod nem állítja le - márpedig nem igazán teszi, ahogy olvasom - akkor álladóan ez fog menni életetek végéig.


Ha neked ez jó, hogy tönkremész benne, akkor hajrá.

2021. dec. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A párod anyjára inkább nem mondok semmit. A párodnak kellene vele beszélni és elvágni végre a köldök zsinórt. Ráadásul mi ez a baromság, hogy fél, hogy te nem főznél rá vagy hasonlók?

Szülőként nem életképtelen csecsemőt nevelek a felnőtt gyeremekből, hanem mire a költözésig jut, már eltudja magát is látni.

Miért ne főzhetne ő is férfiként? Az egy dolog, hogy otthon kinyalták a fenekét, de te nem vagy az anyja, egyenjogú társak vagytok. Rátok tartozik, hogy hogyan osztjatok fel a teendőket.


Egyébként egyetem alatt a hallgatók több, mint fele külön él a szüleitől és a legtöbben a párjukkal élnek együtt. Semmi szokatlan nincs benne.

2021. dec. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!