Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőknek, nagyszülőknek...

Szülőknek, nagyszülőknek mikor mondtátok el, hogy nem lesz unoka?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyerek vagyok a családban, igaz, már 24 éves.

A családom gyerekként durván elkényeztetett, mindenki szemében én voltam a "kishercegnő". Amit akartam, az úgy volt.

Pl. ha a nagyszüleimnél aludtam, és reggelire tortát, süteményt akartam, akkor a tatám reggel 10-kor ment a kedvenc cukrászdámba. 7 éves koromban a nagybátyám Disneylandbe vitt, mert megkérdeztem, elvinne-e a szülinapomon. Más, ha valami nagyobb dolgot szeretett volna, arra várnia kellett karácsonyig, születésnapig. Én maximum kétszer kértem, és megkaptam.

De ahogy nőttem, ebből egyre több konfliktus volt, mert a tárgyak mellett sokat is foglalkoztak velem, ami egy idő után már sok volt nekem. Pl. 16-17 éves koromig szerettem, ha mindenhová autóval vittek, miután megcsináltam a jogsit, már egyedül szerettem volna menni. Vagy gyerekként, kiskamaszként sokat utaztam a nagyszüleimmel, később meg már inkább barátnőkkel, barátokkal mentem erre-arra, és nem arra vágytam, hogy a nyugdíjas nagyszüleimmel várost nézzek, vásárolgassak. Szóval nagyon nehezen fogadták el, hogy kezdtem felnőni/felnőttem.


Kb 4 éve megy a "na majd ha gyereked lesz" téma, meg hogy ők mennyire fogják majd szeretni, anyukám pl. azzal jön, hogy ő rögtön elmegy 4 órába dolgozni csak, és mindig ő lesz a gyerekemmel.

Másfél éve vagyunk együtt a párommal, azóta még durvább ez az egész.


Az igazság pedig az, hogy mi nem szeretnénk gyereket.

Sem most, sem 5 év múlva, sem 20 év múlva. Ezért is zavaró ez, hogy minden nagyobb családi összejövetelen nálunk ez szóba jön, és megy a kérdezgetés, célozgatás. Eddig nyíltan nem beszéltünk erről másoknak, szerintem ez nagyon nagyon magánügy.


Mondtuk már, hogy egy ideig még biztosan nem, 10-15 év múlva maximum, erre hogy hát miért, minden feltétel adott, másnál már a 2. is úton van...

Tudom, hogy nagyon vágynak unokára, ezért sem mondtam még. De nem akarom, hogy minden összejövetel ekörül forogjon.


2021. dec. 15. 19:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
27%
Majd térjünk erre vissza 20 év múlva és megnézzük hány gyereked lett.
2021. dec. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Savlekotő ***** válasza:
74%
Aki vágyik rá szüljön v vegyen kutyát ne más méhén jövőjén ugráljon.. Cuki messziről,de utánad vágna ha otthagynád hogy tessék itt a babuci lehet vele a macera részt is vinni.. Mondjátok h meddő vagy v párod az néha jobb hazudni. Persze van aki ezek után lecserélné kifúrná a meddő felet tenész állatra.. Agyrém.. Persze csak villogni kell nekik az unoka..
2021. dec. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%

Ha zavar téged akkor miért nem mondod meg, hogy nem lesz? Inkább essen nekik rosszul most, mert annál hamarabb dolgozzák fel és legalább túlteszik magukat rajta.

Ezt a másokhoz hasonlítást személy szerint nagyon nem bírom... Ők mondhatják, hogy "másoknak már a második is úton van (24 évesen???)" de te meg mondhatnád, hogy más szülők meglakást/kocsit vesznek a gyereknek vagy nemtudom. De ezt ne mondd meg, inkább legyetek túl azon, hogy nem lesz gyerek.

2021. dec. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Nem kell rá visszatérni, mert ugyanígy leszünk. Nem tudom, hogy miért nem lehet elhinni, hogy két felnőtt ember képes eldönteni határozottan, hogy szeretnének-e gyereket, vagy sem
2021. dec. 15. 19:56
 5/32 Savlekotő ***** válasza:
78%
És nem csodálom h egyes családokban lasszóval kell kergetni a felnőtt gyereket Karácsonykor is h legalább akkor oda tolja a képét,erőszakosságnak ez szokott a vége lenni.
2021. dec. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
65%
#4 Két felnőtt ember arra is legyen képes, hogy ezt határozottan elmondja akkor :)
2021. dec. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
35%

Agyonkényeztetett, szülők kiskedvencei az esetek nagy többségében önmagukon kívül mást nem képesek szeretni.

Egy szociológiai, evolúciós zsákutca.

2021. dec. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%
Én már gyerekként mondogattam a szüleimnek hogy én nem akarok majd gyereket, úgyhogy őket nem érte meglepetésként hogy nem lett.
2021. dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy ne tudnék mást szeretni. De köszönöm a pontos (és kéretlen) szakvéleményt.

Itt van a legjobb barátnőm kislánya, 3 éves. Születése óta sokat vagyok vele, 2 éves kora óta havonta, kéthavonta nálunk alszik. Szeretjük, jól elvagyunk vele, mégis minden alkalommal, amikor visszük haza, utána megbeszéljük, hogy azért jó, hogy nincs sajátunk.

Nem mindenkinek az anyaság, a szülőség az élet célja. Mi így, gyerek nélkül sokkal boldogabbak vagyunk.

2021. dec. 15. 20:20
 10/32 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanígy mint az előttem szóló. Kicsiként is tudtam, hogy nem érdekel a dolog, sose játszottam babákkal, papás mamás játékokban mindig a háziállatot játszottam, nem ért senkit meglepetésként amikor ténylegesen bejelentettem kb 14 évesen.
2021. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!