Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el a családnál...

Hogyan érhetném el a családnál, hogy nyugalom legyen akkor is, ha nem bírják egymást, mert már az egészségem rovására megy a sok balhéjuk?

Figyelt kérdés
Szüleimről és öcsémről van szó. Sajnos nem állok olyan jó helyzetben, hogy el tudjak költözni végleg, még gyűjteni kell, és nemrég lettem munkanélküli, pedig nem a munkámmal volt a baj, nemsoká lesz diplomám, abban reménykedek, hogy azzal valamivel már könnyebb lesz, viszont nem is ez a gond, a családban nagyon sok a balhé, öcsém és a szüleim között, valamint a szüleim egymás között (sokszor engem is belekevernek, noha nem csinálok semmi rosszat, csak végzem a dolgom, de még ha nem is kevernek, szörnyű hallgatni). Olyannyira összegyűlt bennem a feszültség, bár igyekszem levezetni, de ez már túl tömény, hogy ma nagyon rosszul lettem, tompa fejfájással indult, majd a szívem, a bal karom egész nap fájt. Kicsi szívvel nőttem fel, gyerekkoromban azt is megállapították, hogy kisebb volt a szívem a normálisnál, ma már ez rendben van, de van egy megmaradt szívzörejem is. Tudom, hogy a stressz idegi alapon nagyon rossz hatással van a szív egészségére, de nem tudom, hogy lehetne elérni, hogy ezt a család is belássa. Úgy érzem ez a mai rosszullét egy jel volt, hogy muszáj változtatni, látták, mennyire rosszul voltam, én is megijedtem, mert sose volt azelőtt hasonló. Alapvetően alacsony vérnyomásos vagyok inkább, de egyik pillanatról a másikra hirtelen a fejembe szökött a vér, látszólag minden előzmény nélkül. Fiatal huszonéves nő vagyok, nem akarok bajt, sok tervem és célom van még, amit szeretnék megvalósítani.
2010. szept. 6. 23:45
 1/4 Kriszti83 ***** válasza:
Kérjétek családterapeuta, pszichológus segítségét, mert magától biztos nem fog megoldódni a probléma. Ha sikerül is elköltöznöd, az otthon maradtak tovább folytatják az idegölő életmódot? Ez így nem a legjobb.
2010. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ők nem érzik, hogy baj van, és nem hajlandók segítséget kérni, sőt, ha el merem panaszolni, "ne teregessem ki a családi szennyest", tehát ők biztos nem jönnének el.
2010. szept. 7. 11:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Mélyen tisztelt GYK szerkesztőség, problémám nagyon fontos, gyors megoldást követel, de Önöknél csak 36 óra múlva emelhetem ki, addig baj is történhet, vagy emeljék ki rendkívüli kérésre, amit ezúton is kérek, vagy a továbbiakban is újból más úton kérek segítséget, mert mire reggel lett, a kérdés eltűnt, az olvasók meg lusták továbblapozni.
2010. szept. 7. 14:41
 4/4 Kriszti83 ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok.Ne add fel, próbálj velük leülni beszélni, mond el mit érzel! Ha nem vesznek komolyan, mond el nekik, hogy gondolkodsz az elköltözésen, akkor talán észbe kapnak, neked mennyire fontos a családi béke.
2010. szept. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!