Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy térhetne vissza a családi...

Hogy térhetne vissza a családi béke?

Figyelt kérdés
Az anyám sajnos elviselhetetlen sokszor, hárman vagyunk testvérek én már dolgozok.Mivel nővérem beteg anya vele van itthon már régóta nem dolgozik, mindenbe csak beleszól,konfliktusok alkalmával amikor már mindenki mindenkivel összeveszik van amikor ő szítja az ellentéteket, apám is tehetetlen volt már rá példa, hogy öcsémet is felpofozta amikor veszekedés volt, ezért öcsém is kis szorongó lett 11 éves. Egyszerűen elviselhetetlen és nekem is borzalmas ezt látni engem is elutasít ilyenkor, néha bele vagyok betegedve.Nem hallgat senkire, csak érzelmileg zsarolja a családot.Segítsetek ha van tapasztalatotok.
2008. dec. 14. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukadat kellene a beteg apolasbol felvaltani. Beosztani, hogy mas is legyen a beteg novereddel. Anyukad otthon van csak, es a nagy lelki teher miatt ilyen szegeny. Ahogy latja, hogy a testvereden nem tud segiteni, hidd el, hogy egy edesanyanak ezt a legeslegnehezebb feldolgozni az eletben. Ezt nem is lehet feldolgozni, epp esszel felfogni.

Nagyon sajnalom ot, es persze az egesz csaladot. Osszatok be, hogy mas is vigyazzon a noveretekre, es anyukadnak elkellene mennie egy kicsit kikapcsolodnia. Baratnokkel beszelgetni, sportolni...stb.

Nekem egy nagyon kozeli ismerosom volt ilyen szituban, es az anya ott is egyedul maradt a lelki, fizikai gonddal. Mert a ferje elment dolgozni, a masik gyerek, az egeszseges is elte az eletet. Az anya pedig ott volt egyedul apolta a gyereket. O az alkoholba menekult a nagy szomorusagaban.

Anyukadnak segitsetek, es ne veszekedjetek vele, teljesen ertheto, hogy az idegei tonkrementek mar!

2008. dec. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a megértő választ, én valahol megértem de valahol nem.A nővérem egyébként középsúlyos értelmi fogyatékos,nem kell szó szerint gondozni, csak soha nem lesz családja, gyerekei, hivatalos dolgokat nem tud elintézni, el tudja látni magát azon a szinten, hogy megcsinálja maga körül a dolgait, csak mindig valakinek szemmel kell tartani egy kicsit.Egyébként anyunak lenne lehetősége a kikapcsolódásra, csak már annyira befelé fordult, és ha beszélne arról, hogy mi nyomja a lelkét én szívesen segítenék, csak ha valami olyat mondok neki amivel nem ért egyet támadóan viselkedik és ez kihat az öcsém és mindki életére.
2008. dec. 14. 15:10
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem tudjátok megoldani,hogy elmehessen Ő is dolgozni?Nem 8 órába,talán elég lenne 4 is,vagy valami alkalmi munka,hogy Ő is hasznosnak érezhesse magát ezen a téren is,rendszeresen emberek közt lehessen,kicsit kikapcsoljon,mással is foglalkozzon.Hidd el,piszok nehéz 3 egészséges gyerekkel is,én is a 3-al vagyok gyesen,de néha elegem van nagyon így is,nemhogy ha köztük tartósan beteg,fogyatékos is van.Ezt egy anya soha nem tudja feldolgozni megérteni,hogy miért pont az ő gyerekével történt ez,hogy vajon Ő tehet-e róla...stb...egy csomó minden gyötörheti amiről talán sosem beszélt,hidd el nagyon nagy a nyomás anyukádon,nagyon nehéz neki.Persze megértelek téged és a család többi tagját is,hogy Őt is nehéz elviselni emiatt a lelki nyomor miatt,amit ez a helyzet alakított így.Én fogyatékosintézetbe dolgoztam,tudom milyen nehéz ezeknek az embereknek és a családjuk sorsa.Anyukádat egy csomó dolog is aggassza,ami a szülőket ilyenkor szokta.Pl:mi lesz a nővéretekkel,ha Ő már nem lesz,megöregszik,megbetegszik...stb...mert amíg az egészséges gyerekei élik a normál életüket,addig a beteg gyerek sorsa nagyon bizonytalan,nagyon korlátoltak a lehetőségei.Minden szülő a legjobbat szeretné a gyerekének,tehát jogosak az aggodalmai.Valahogy ki kellene rángatnotok a lelki válságból.Apukádnak is hatékonyabban kellene Őt támogatni,együtt megoldást találni,hogy ne érezze úgy,egyedül viseli ezt a nagy lelki terhet.

Kívánom nektek,hogy sikerüljön nektek megoldani ezt a nehéz helyzetet,hogy anyukád békére találjon,megnyugodjon,és tudjon hétköznapi életet élni.


Minden jót,üdv

2008. dec. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Először is nagyon köszönöm a bíztatást és a sok jót annak ellenére, hogy nem ismerlek biztos jó ember lehetsz!Az biztos nehéz neki, én mindig is törekedtem a legjobbra, hogy vissza tudjam adni majd ha már dolgozok anyunak a sok támogatást így anyagilag ha már máshogy nem tudom. Sajnos nem tud elmenni dolgozni,én is gondoltam volna rá, egyrészt mert nagyon korlátoltak a lehetőségei már itt ahol lakunk másrészt elvennék az áplásit úgy mondta. Egyébként sokszor rágodik ezen a tény, hogy mi lesz nővéremmel később rossz belegondolnia.Az is benne lehet szerintem amit írtál, hogy sokszor benne van a szülőben, hogy miért az ő gyereke és miért történhetett meg ez.Apuról annyit, hogy próbálja a család megélhetését biztosítani és néha már a munkába van belefásulva,az itthoni konfliktusokba próbál igazságos lenni de nehéz.
2008. dec. 14. 20:42
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, nehéz hozzátenni egyebet, és nehéz megoldást találni ily hirtelen. Az jutott eszembe, hogy esetleg meg lehetne mutatni valahogy anyukádnak ezt az oldalt? Hogy szembesüljön vele, mennyire jót akarsz? Mennyire vágysz a békére, a szeretetre, még akkor is, ha tudod, hogy nem könnyű a helyzetetek? Mennyire őérte is teszed, hogy segítséget kérsz teljesen idegen emberektől? Megértené vajon? Egy próbát megér ez esetleg?
2008. dec. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
jobban tudnánk segíteni , ha megírnád egy kicsit részletesebben , hogyan mivel zsarolja érzelmileg a családot?mert veszekedések , konfliktusok még az egészséges legjobb családoknál is elofordulnak, sot ha egy-két pofon is elcsattan az sem "veszélyes".kellene valamilyen kozos kompromisszum, de így konkrétumok nélkul nem nagyon tud az ember hozzászólni
2008. dec. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Például ha nem ő marad fent egy vitánál, akkor már mondta apunak, hogy elvál tőle, meg hogy elköltözik itt hagy minket, bevesz valami gyógyszert.
2008. dec. 14. 21:34
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
de nem igen mondja komolyan?hány éves anyukád?
2008. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én még azt javasolnám,hogy keressetek fel egy jó psichológust,sokat tudna segíteni nem csak anyukádon,de az egész családnak ebben a helyzetben.Ő veletek is könnyebben megértetné,hogy mennyire elviselhetetlen anyukádnak ez a tudat,hogy nem tud segíteni a beteg gyerekén,tudna tanácsokat adni ha megismerné anyukádat,hogy Ti a családja hogyan viselkedjetek vele,egymással.Van aki teljesen beleroppan egy ilyen teherbe,talán azért nem megy el kikapcsolódni akkor sem,ha lehetőséget biztositatok neki.Ha elviselhetetlen a viselkedése,az már nagyon meggyötört állapotra utal.Hidd el,nem szégyen segítséget kérni szakembertől,nem is értem sokan miért ódzkodnak ettől.Próbáld meg,hátha hajlandó lenne elfogadni a segítséget.Ha széthullana a családotok anyukád viselkedése miatt,az még szörnyűbb lenne mindenkinek.

Remélem sikerül megoldást találnotok.


Üdv:2-ik voltam

2008. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az ötödik hozzászolónak válaszólnék anyum 50 éves, de tényelge hál istennek eddig csak ezeket mondta, de nem tette meg de akkor is rossz, hogy ilyenekkel zsarol.
2008. dec. 15. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!