Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Méltó öregség? A nagymamám...

Méltó öregség? A nagymamám a nagybátyámmal lakik,aki nem gondozza,lelkileg terrorba tartja,bántja,és még alkoholista is.

Figyelt kérdés
Eltartási szerzödést szeretne velem kötni hogy én ápoljam mint unokája.A kérdésem pedig az hogy odaköltöznék hozzá,de a nagybátynak mennie kell mert lehetetlenség vele lakni és a nagymamámnak sem tesz jót hogy ott van.Ki tudom tenni valahogy.Lenne hova mennie mert van háza.De mégis ott élösködik.Viszont oda van bejelentve ahol a nagymamám.Valakinek esetleg ebben tapasztalat?
2021. dec. 30. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
Ne menj bele, mert a nagybácsi utána kiperel mindenből, mondván, hogy sok évig ő ápolta a nagyit, te meg nem fogod tudni mivel bizonyítani az ellenkezőjét.
2021. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%
Ha oda van bejelentve a nagybácsi, problémás kitenni.
2021. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Csak ez az hogy most is én látom el.Csak úgye nekem is van családom,gyerekem,más faluban lakom de megyek mindennap és ez hogy több helyen helyt állok felöröl.Tudják itt hogy iszik,nem dolgozik,a szomszédok is hogy kiabál.Nem vesz neki semmit,ennivalót kell késziteni stb.Azt mondta nagybátyám hogy beadja valahova.De ez sem csak úgy megy.Engem a nagymamám nevelt fel.Ez a méltó öregkor?És ez nagyon fáj hogy tehetetlen vagyok.
2021. dec. 30. 20:22
 4/18 anonim ***** válasza:
3%
Komolyan azt hiszed, hogy csak úgy kitúrhatsz valakit az otthonából, hogy a helyére beköltözhessél?!
2021. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
A lakcímbejelentés semmiféle tulajdonjogot nem jelent, simán kitehető a nagybácsi.
2021. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Mindent meg lehet oldani, még a nagybácsit is, nem is ez a fő gond.

Inkább az, hogy átgondoltad te ezt alaposan?


Milyen állapotban van a nagyi, hány éves?

Számoltál azzal, hogy esetleg olyan állapotba kerül, hogy fürdetni, pelenkázni kell, vagy nem ismer meg téged?

Miből fogsz megélni, ha 24 órás felügyeletre szorul?

A magánéletről teljesen lemondasz úgy 5-20 évre?

2021. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Csocso2 válasza:
98%
Ilyen esetben a hivatalos út a járható. Fel kell jelenteni a trógert és elkapni amikor részegen bántalmazta a nagymamát.
2021. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

6-os vagyok és most látom csak, hogy közben írtál.


"...nekem is van családom,gyerekem,..."


és velük mi lesz?

Vagy mindnyájan a nagyihoz költöztök?

2021. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem kérj jogi tanácsadást pl. családsegítőnél, családjogban jártastól.
2021. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%

A nagymamádnak kényszer kijelentést kell kezdeményeznie (nálunk is volt bejelentve előző tulaj által volt-albérlő), plusz ha van gyereked, tudod, hogy a lakcim bejelentőn a gyerek sem tulaj, hanem csak elszállásolod. Tehát innentől simán ki lehet tenni a nagybácsit.

Az eltartásival pedig hivatalosan vállalod a nagyid gondozását, cserébe te kapod a házat. Lehet ez anyagiasnak hangzik, de így tudod védeni a mamádat, plusz megakadályozni, hogy az iszákos nagybáty örököljön. Én sem szeretném, ha olyan kapná az otthonomat, aki bánt, nem pedig olyan, akit szeretek.

2021. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!