Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sznob vagyok, mert nincs...

Sznob vagyok, mert nincs kedvem a nagyim utolsó nyaralásához? Hogy győzzem meg, hogy amit akar, az nem jó?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 70 éves. Régen sokat jártak barátokkal Görögországba nyaralni, autóval, később busszal. De már évek óta nem voltak. Nagyon szeretne még egyszer visszamenni, a tatám közölte, hogy neki tökéletesen jó otthon, köszöni szépen. Ezért velünk, unokákkal szeretne menni. Zakynthosra, busszal...

Hárman vagyunk unokák. A problémás, valószínűleg hiperaktív 8 éves unokatestvérem, akivel a szülei étterembe sem ülnek be, mert nem tud viselkedni, a nagyon kamaszkorban lévő 13 éves féltestvérem, aki karácsonykor ebéd után kivonult a kocsijukba telefonozni, mert hozzá senki ne szóljon, valamint én (20 vagyok). Most ránéztem pár ajánlatra, mert a nagyim most akar foglalni, "amíg olcsó". És hiába olcsó, katasztrófa. Leérni odáig busszal szerintem felérne egy kínzással, főleg nyáron, a 30-35 fokban. A nagyim ráadásul oltva sincsen...


Mondtam, hogy én szívesen megszervezem iroda nélkül, repülővel. Sokkal kényelmesebb lenne, szállást meg nézhet ő, nem ragaszkodom az 5 csillagos láncokhoz. Nem, ő a 69 éve alatt egyszer sem repült, nem most fogja elkezdeni. A lánya is közbeszólt, hogy ne legyek már ennyire sznob, kibírom. Persze, de minek szenvedni, ha szinte ugyanolyan áron utazhatunk sokkal gyorsabban és komfortosabban?

Komolyan már az is eszembe jutott, hogy akkor inkább menjünk kocsival, legalább engem lefoglalna a vezetés, és valamivel kényelmesebb is az autóm, mint összezsúfolva 50 idegennel.



2022. jan. 15. 16:44
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy köteles vele menni. Találj ki valamit, barátokkal, pároddal utazol el. Vagy őszintén mond meg, hogy nem akarsz menni, a leírt okok miatt.
2022. jan. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
Tudom, csak megbántani sem akarom... Mert olyan lelkesen mesélt róla, meg mutogatta a régi képeket. De ez, hogy odáig menjünk el busszal, szerintem öngyilkosság.
2022. jan. 15. 16:50
 3/61 anonim ***** válasza:
88%
Akkor ő menjen busszal, te meg repülsz. Én se lennék hajlandó busszal menni
2022. jan. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
57%

Inkább busz, mint autó, főleg, hogy nem kirándulgatnátok a szigeten. Én élveztem nagyon a buszt, mondjuk nekem minden tetszik, de az nagyon hosszú vezetés, pihenni, aludni meg kell állni.

De mindez sztornó, ha a repülővel ugyanannyiért -vagy kicsit többért meg tudnád szervezni! Ez esetben én nem mennék, utplsó út ide vagy oda, ha nem tetszik a repülő akkor oké, ha igény van a társaságodra az repülővel jár együtt.

Van egy ilyen szitum nekem is, én leszarom, hogy ő nem akar repülőzni: ha nem, hát nem, akkor annyira nem is fontos az az út azt gondolom.

2022. jan. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
92%

Ez a nagyid szempontja.

A te szempontod más. Más az igényed, de elmondhatod neki kedvesen, hogy te miért nem szeretnéd...

2022. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:

Én buszoztam már kb ekkora távon. Igaz, hogy 14 voltam és iskolával mentünk Londonig, de szörnyű volt az egész. Pedig nem voltam rosszul, semmim nem fájt, de borzasztó volt azon a pici részen létezni úgy, hogy a lábamat se nyújthattam ki, aludni sem bírtam és körülöttem valaki mindig evett, mocorgott, rugdosta a széket.

Az autómat pedig imádom, kényelmes, gyors, biztonságos. De az megint más kérdés, hogy akarnék-e vele átautózni Szerbián és Macedónián, vagy ennyi kilométert tenni bele, mikor egy 2 órás repülőúttal is megúszható lenne az egész "túra".

2022. jan. 15. 16:58
 7/61 anonim ***** válasza:
43%

Én elmennék vele. Szerintem nincs abban semmi.

Busz kicsit tényleg húzós, de ki lehet bírni.

2022. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

Hát csak egy nyaralást nem "kibírni" akar az ember. :S

Meg repülővel tényleg sokkal kényelmesebb és gyorsabb is.

2022. jan. 15. 17:03
 9/61 anonim ***** válasza:
90%

Most el akarsz menni de kizárólag csak repülővel?

Vagy ha egy mód van rá akkor passzolnád az egészet mindegy mivel mentek?

2022. jan. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem kirándultok, vagy nincs tolókocsi, ilyesmi extra cucc, akkor szerintem elmebetegség autóval menni. 20-30 óra levezetni, az nem nyaralás annak aki vezet, ha jól értem te egyedül vezetnél le. Ehhez jön az üzemanyagár, pályadíjak, hát nem.

A busz-repülő között csak az ár ami döntő nyilván, esetedben az sem, ha megolod olcsón a repülést, és emellett gyűlölnéd a buszt. Még mindig azt mondom, hogy vagy repülő, vagy a társaságod hiánya. Nagyinak nem kötelező a repülő, csak egy lehetőség, ha szeretne veled is Gr.o-ban nyaralni. Vagy él vele, vagy nem ez az ő utolsó útja, az ő döntése, te adod a részedről elfogadható feltételeket.

2022. jan. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!