Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy a cigány barátnőmtől unokájuk lesz, ha egyáltalán nem fogadják el a nőt?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 10:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Hát akkor leginkább sehogy, vagy pedig nyíltan, és homlokegyenest. Fölösleges kerteleni, előkészíteni a terepet, ha nem fogadják el abszolút, teljesen mindegy hogyan tálalod. Bele a közepébe oszt jónapot.
2008. dec. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%

A szüleid a barátnődet a származása miatt nem fogadják el?

Mert ha igen, akkor valami ilyesmit tálalnék:

- Anyuka/apuka! Szeretitek a cigányokat?

- Jaj kisfiam, tudod jól, hogy ki nem állhatjuk.

- Az nem jó, mert akkor az unokátokat csak félig fogjátok szeretni, a másik felét meg utálni.

2008. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
85%
Minél hamarabb... És készülj fel az olyan kérdésekre, hogy elvennéd-e, összeköltöztök-e, te költözöl-e a famíliához, miből fogtok élni, biztosan tőled van-e a gyerek. Jobb lesz, ha ezeket te is átgondolod. Ne attól félj elsősorban, hogy mit szólnak a szüleid, hanem ezeen a dolgokon gondolkozz el a saját érdeketekben is. Ja, és legközelebb használj óvszert! : ) És készülj fel a lány családjának reakcióira is.
2008. dec. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

Na most ne azt nézd,hogy a szüleid mennyire szeretik a cigànyokat,hanem hogy te mennyire szereted a baràtnödet.

Ha szereted,akkor àllj ki mellette.

A szüleid is belenyugszanak idövel,ha làtjàk hogy a làny szàrmazàsa ellenére eltudja làtni a gyereket,mg téged is.

Persze sok mulik majd azon,hogy a làny telepen él-e,vagy normàlis körülmények között.

Én roma szàrmazàsom miatt soha nem mertem kapcsolatot kezdeni nem roma férfiakkal,nem azért mert ök nem akartak,hanem a késöbbi csalàdi konfliktusok miatt,pedig én iskolàzott,tisztességes,àpolt nö vagyok...

Nehéz lesz az biztos,màr kérdésedböl kivéve ugy tünik a szüleid nem nagyon szeretik a romàkat,de neked most azt kell figyelembe venned,hogy ez a nö a te gyermekedet,a te véredet hordozza a szive alatt,neki tàmaszra van szüksége,mint minden kismamànak.

Ha szereted,akkor én nem félnek kijelenteni,hogy igenis gyermeked lesz ettöl a személytöl!

2008. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos az a helyzet, hogy pár év múlva nagyon meg fogod ezt még bánni... Szegény szüleid, nagyon sajnálom őket. :(
2008. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
61%

Miért bànnà meg?

Mert te fehérnek születtél?

És ha a te pàrod ,akibe beleszerettél,(mert a szivnek nem lehet parancsolni)is cigàny lenne?

Na erre mondjàk hogy rasszista.

Mert még ezt a nöt nem is ismered,nem is làttàl az életébe bele,te azonnal lehurrogod,hogy megfogja bànni.

Egy babàt nem lehet megbànni.

Felelösséget kell érte vàllalni

2008. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
100%
mond meg nekik nyiltan, annak nincsen értelme, hogy hazudj és hogy titkolozz. A te barátnőd a te életed, és a te GYEREKED lesz! és ha te szereted a barátnődt, akkor semmi probléma! tudom nem könnyű, de hidd el igy lesz jo, csak az eleje nehéz!sok boldogágot!
2008. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
71%
12:10-es vagyok. A nővérem is egy cigánynak szült 2 gyereket. Ne tudjátok meg, hogy megbánta. Addig minden rendben volt, amíg meg nem születtek a gyerekek. Ha az én gyerekem egy cigánnyal szóba állna ilyen téren, azt hiszem megkapná élete első pofonját. Egy magyar soha nem tud azonosulni a cigányok "kultúrájával". És sajnos ez fordítva is igaz.
2008. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és nem vagyok rasszista. Csak éppen a magyarok gondolkodása összeférhetetlen a cigányokéval. Ég és föld. És ennyiben ki is merül a dolog.
2008. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ne menj bele képmutató faji előítéletek taglalásába.Ez a "tőled van-e a gyerek?" meg,hogy "számíts a roma család reakciójára"-effektus szánalmas!Én is félroma vagyok,de a két család között soha nem volt nézeteltérés egymás származása miatt.

Lehet,hogy a barátnődet tényleg nem fogják elfogadni a szüleid az előítéleteik miatt,így sok fog múlni a barátnődön,mennyire fogadtatja el magát velük,de a gyereket ne keverjük ide!

Az a nagyszülő,aki a saját unokáját gyűlöli azért,mert néger/sárga/fekete vagy éppen roma (félroma),nem érdemli meg az ember nevet.Bocs,de az a gyerek semmiről sem tehet,arról se,hogy a világon van.

2008. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!