Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted nagyinak igaza van...

Szerinted nagyinak igaza van vagy nincs?

Figyelt kérdés

Én 22 éves vagyok, Mamámnak van két fia. Apum és keresztapam. Apu 44 éves, keresztapam 36, mamám pedig 61.

Mindig beleszólt az életükbe. Azt mondta neki joga van bele szólni. Kérdeztem hogy miért van jogod bele szólni mama? O erre azt mondta: azert mert én neveltem apadat, keresztapadat, míg élek nekem jogom , kötelességem bele szólni mert én vagyok az anyjuk igen van jogom, mert én szedtem a szarbol őket, én etettem, én itattam őket én tartottam őket. Erre pedig mondtam a nagyinak: felnőtt emberek mama, engem is pelenkázott anyám mégse szól be az életembe, melletem van támogat de nem szól bele. Erre a nagyi mit tudod te te taknyoy 22 évey kölyök semmit se tudsz az életről... anyumtól js szét választotta apámat, meg a keresztapamat is a keresztanyamtol.. most apunak meg keresztapunak is második házassága van szerencsére ezek a második feleségek nem hagyják magukat mamamnak úgy mint anyum meg a keresztanyam hagyta. A saját nővére meg a húga se beszél a mamammal..mama nővére és húga is szeretik a csaladjukat de nem szólnak bele az életükbe.. mi ez a beszéd a mamamtol hogy ő etette, nevelte a gyerekeit és neki joga van bele szólni az életükbe? Dédmama is felnevelte nagyit mégse szólt a nagyinak életébe sőt nagyi nem is engedte volna. Akkor most ő miért szól a fiaiéba?


2022. jan. 17. 07:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Mondtad neki hogy neki se szólt bele a dédimama az ő életébe? Ezzel kellett volna visszavágnod!

Egyébként ő is kontrollmániás lehet, változni nem fog, ezt apukádnak és keresztapádnak kell lemeccselni, nem neked. Hagyd rá ha elkezdi a hülyeséget.

2022. jan. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Az ilyen "én vagyok az idősebb és igazam van", "én csak jót akarok" fajta beleszólásokkal ne foglalkozz.

Ezt persze meg tudja támogatni azzal: "csak attól félek hogy hibákat köveetsz el és azért van", de az élet iskoláját kijárók se lehetnek 100%-ig tévedhetetlenek, az élet nem ilyen egyszerű.

Egyébként ha mindenbe beleszól, lehet ignorálni is amiket mond, vagy együttlakás esetén nulla reakciót tanusítani.

2022. jan. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Nézd, xarul fog esni, de apád meg a keresztapa ad rá jogot, hogy beleszolhasson az életükbe. Ha ők nem hagynák, nem tudná megtenni.
2022. jan. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés volt, kb. pont ugyanezekkel a szavakkal. Nem uncsi?
2022. jan. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem először nyihog ezzel a témával. Holott a köze hozzá nulla.
2022. jan. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Minden generációnak meg kell találnia az útját, mert ami az életben x évtizede bevált, az ma nem biztos, körülmények-lehetőségek változnak és ki ki milyen személyiség aszerint tudja feltalálni/nem feltalálni magát, helyzeteket megoldani stb.

A nagyinak ilyen szempontból nincs igaza.

Ha már volt a kérdés akkor jelentendő hogy többször meg lett már kérdezve.

2022. jan. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2022. jan. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Milyen gyorsan öregszik az apád...😱

Te hány éves vagy, írók gyöngye?😂

2022. jan. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

A nagyinak mindig igaza van. Kivéve most.

18 éves kortól az ember nagykorúnak számít. Önálló, független felnőttnek.


A nagyi adhat tanácsot (ha kérik) de ennyi.

2022. jan. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

#7: na pffffff...


Tényleg ennyire unatkoznak? VAgy nem bírják elfogadni hogy a válaszolók nem adnak nekik igazat?

2022. jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!