Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy ezt nem...

Jól gondolom, hogy ezt nem lehet elmondani úgy, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A sógornőm (férjem nővére) átjött hétvégén a gyerekével látogatóba (5 éves a gyerek).

Kezdődött azzal, hogy el kellett zárnom a macskákat, mert folyamatosan kergette őket egy hangos pisztollyal és hiába szóltam (az anyja is), egyeszerűen nem hagyta abba.


Aztán dobálta a tévé távirányítóját, majd amikor elvettem tőle, szó szerint elküldött a p.csába. Akkor a férjem is rászólt, de ez sem használt. Az étkezőasztalnál köpködte ki a rizst a szőnyegre, majd elkezdte az anyját dobálni sültkrumplival és direkt kinyomta a ketchupot az asztalra. Akkor is szóltam, hogy ezt rohadtul nem kéne, mert bele lesz taposva és semmi kedvem négykézláb vakarni a szőnyegből a kaját.


Ebéd után ki akart menni a kertbe, de hamar bezavartam, mert folyamatosan a kutya felé hadonászott és rúgott, direkt fejberúgta a focilabdával. Akkor már elgurult a gyógyszerem és ráordítottam. Az anyja mondta, hogy ezt az óvodában látja, mert amúgy nem ilyen. Ő is rászólt, de semmit nem ért. Aztán elkezdett csípkedni meg ütögetni minket.


Nem vagyok ehhez hozzászokva, az öcsémnek 2 gyereke van és bár ők is elevenek, nem rosszak, nem rosszindulatúak, elég nekik 1x elmondani valamit és felfogják. Nem akarnak direkt fájdalmat okozni másoknak és nem csinálják direkt az ellenkezőjét annak, amit mondok. Elég volt 1x elmondani, hogy finoman nyúljanak a macskákhoz és érdekes módon amikor ők jönnek semmit nem kell elzárni vagy elrakni, pedig a nagyobbik 4 éves, a kisebbik 2.


Telefonált a férjem testvére, hogy szombaton erre járnának és beugranának egy kávéra, mert a kisfiú amúgy is szeretne megint jönni. Én mondtam a férjemnek, hogy nem szeretném ha jönnének, pláne nem ilyen sűrűn, pláne nem úgy, hogy a gyerek elviselhetetlen.

Azt mondta, hogy ő megmondja a nővérének kerek perec, hogy amíg a gyerek nem tud viselkedni, addig ne hozza.


Én nem akarom megbántani, nem akarok sértődést sem, de a férjem azt mondta, hogy úgyis megsértődik ha finoman közöljük, szóval jobb túlesni rajta.


Szerintetek hogy lehetne ezt úgy megoldani, hogy ne bántsuk meg? Azt mégsem mondhatom meg, hogy jöjjön nyugodtan, de gyerek nélkül. Meg azt sem akarom, hogy emiatt köztük megromoljon a viszony...

A ti családotokban hogy oldottátok ezt meg?


2022. jan. 17. 10:01
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a férjednek.
2022. jan. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a férjednek, szerintem is. Amúgy akkor sincs gond, ha megsértődnek, legfeljebb még ritkábban jönnek, csak nyersz vele.
2022. jan. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazad van a ferjednek
2022. jan. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút a férjednek van igaza, bízd rá, hogyan mondja el ezt a saját testvérének. Ha megsértődik, akkor ez van, legalább nem mennek oda többet.

Örülj annak, hogy a férjed kész felvállalni a konfliktust, sokan nem mernék megtenni.

2022. jan. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Igazatok van sajnos. Csak én nem szeretem a konfliktust, pláne nem családon belül.
2022. jan. 17. 10:17
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

Pedig van, amikor fel kell vállalni a konfliktust.

Mennyivel jobb az, ha az idegeiden táncol a kölyök, és a kutyát-cicát gyötri???

2022. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Igazad van, ráhagyom a férjemre. Majd ő lerendezi.
2022. jan. 17. 10:26
 8/50 anonim ***** válasza:
100%

Én is a férjednek adok igazat.

Egyébként, bár a vendégjogot nagyra tartom, de akkor hazaküldtem volna őket, amikor a gyerek "szó szerint elküldött a p.csába".

És megmondtam volna az anyjának, hogy akkor jöjjenek legközelebb, ha sikerült leszokni erről a beszédről.

2022. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg itt a kölyök anyja is vastagon sáros. Ha nem fogad szót a kölyök, akkor nem ülünk még a vendégségben két órát hogy hagy okozzon MÉG kárt, hanem azonnal elkapni hogy hazamegyünk. És otthon MEGBÜNTETNI ha nem lehet szóval megérteni hogy ég az ember pofája a viselkedése miatt.
2022. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%
#9, igen. De valószínű, hogy otthon sem jelölik ki a kereteket, és egyszerűbb ráfogni a viselkedést az ovira.
2022. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!