Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem, hogy unokahúg...

Hogyan kezeljem, hogy unokahúgom mindenben hozzám méri magát?

Figyelt kérdés

Ha jobb vagyok valamiben azért vagyok szar a szemében, ha rosszabb vagyok nála valamiben akkor meg azért.

Mindenben verseng, rossz indulatú. Teljesen ki van borulva ha valamiben jobb vagyok ami akár a koromból adódóan is előfordulhat.

Én szeretném szeretni őt, de így nem igazán tudom megmondom őszintén 😐

Az a baj a szülei is ilyenek mint ő (ha jobb vagy náluk azért vagy szar, ha rosszabb vagy akkor meg azért), nem lát más példát, nem tud a másik örömének örülni. Ha nekem van valamim vagy én elkezdek valami újat neki is olyan kell és ő is el fogja kezdeni.

Nincs másik fiatalabb rokonom sem ismerősöm akinél ilyet láttam volna. Kérlek adjatok tanácsot hogyan álljak hozzá hogy ne essen rosszul és valaha jobb legyen a kapcsolatunk

Ő 12, én 20



2022. jan. 18. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"hogyan álljak hozzá hogy ne essen rosszul és valaha jobb legyen a kapcsolatunk"


Te sehogy. Nem vagytok kompatibilisek emberként, ez független attól, hogy rokonod-e az illető vagy sem. Nem kellene ezt erőltetned meg ezen lamentálni. Neki is meglesz a hasonló örül a hasonlónak alapján a baráti köre és neked is. Engedd el! A korkülönbség is nagyon sok, talán 30 fölött lesztek "közelebb", most még sok a 8 év.

2022. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Miért kellene szeretned? A szülei hibája, hogy kislányként ilyen, neked nincs dolgod vele.

20 éves felnőtt ember vagy, ideje lenne agyban is felnőni! Egy 12 éves kamasz kislánnyal nem neked kell foglalkozni, főleg, ha ezt a szülei is táplálják. Miért tartod velük a kapcsolatot?

2022. jan. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Miben tudja egy 12 éves kislány egy 20 éves nőhöz mérni magát?

Nőiességben? Öltözködésben? Tanulásban? Mindegyik vicces, mert ő még kislány, te pedig fiatal nő vagy. Nem is igazán értem a versengést...

2022. jan. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Majd kinövi, 12 éves csak.
2022. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Közel élünk egymáshoz, rálátunk egymás életére. Gyakran igényli, hogy játszak még vele és ezt meg is teszem mert nincs több unokatestvére és nem akarok bunkó lenni.

Igen, tanulásban, sportban, mindenben hozzám méri magát. Néha nagylányos, néha kislányos.

Viszont ez semmiképp sem szerethető benne, hogy hozzám méregeti magát és én vagyok a s**r mindenképp.

Amikor ilyeneket felhoz és ki is mondd ilyen dolgokat amiből látszik a versengés milyen frappáns mondattal lehetne ezt rövidre zárni ami nem lekezelő de azért hátha kicsit “arconcsapja”?

Amúgy régen nagyon szerettem ameddig nem lett ilyen, és örülnék neki ha jó lenne a kapcsolatunk mert kevés unokatestvérem van sajnos

2022. jan. 18. 23:27
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Úgy gondolkodsz, mint egy 10 éves! Van baj nálad is, nem kicsi!

Nincs frappáns mondat, ami nem lekezelő. Kénytelen vagy megmondani, hogy nem vagytok egy korosztály, nem játszol vele, ha piszkoskodik..

2022. jan. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont. Egyébként ezt a hülyeséget a szüleitől látja, írtad, hogy ők is ilyenek!
2022. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én rhadtul nem adnék egy féltékeny, hisztis 12 éves véleményére, aki irigységből mondja, amiket.
2022. jan. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as! Igazad van, de hiába mondja hülyeségből, nagyon bántó is tud lenni 1-1 ilyen beszólás, főleg olyannak, aki bizonytalan magában.

Én igyekeznék kizárni őt az életemből. Kitalálnám hogy pl edzésre kell mennem, vagy találkozom valakivel. Sokan nőttek fel testvérek, unokatestvérek nélkül, mégsem lettem lelkisérültek stb. Ne áldozd fel magad kérdező azért, hogy egy hisztis kislány utána így bánjon veled, még ha az unokahúgod is!

2022. jan. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem is az, hogy bizonytalan vagyok magamban. Inkább az, hogy régen szerettem őt, de valami megváltozott. Kezd felnőni és így áll hozzám pedig még mindig sok mindent megteszek érte. És rosszul esik, hogy ezt kapom tőle pedig szerettem volna ha megmarad a jó kapcsolat
2022. jan. 20. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!