Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet azt helyesen...

Hogyan lehet azt helyesen kezelni ha családon belül te valakivel sokkal kedvesebb és figyelmesebb vagy mint ő veled?

Figyelt kérdés
Szarul esik és próbálom nem észrevenni de rendszeresen pár személlyel kapcsolatban ez a tapasztalatom a családomon belül. Nyilván tartanom kell velük a kapcsolatot és nem szóba hozni

2022. jan. 18. 20:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Először azt kell eldönteni, hogy te azért vagy kedves, mert ilyen vagy, ilyen a természeted vagy pedig azért vagy kedves, mert azt szeretnéd, hogy a másik is viszonozza ezt. Ha az előbbi, akkor nem fog befolyásolni, hogy a másik milyen. Ha az utóbbi, akkor meg meg kell találni a kedvességednek az a módját, fortélyát, amely a másikra oly módon tud hatni, hogy ő is kedves legyen. Ezt tanulni kell és trükkök százait bevetni.
2022. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Ha ez abban mutatkozik meg, hogy kifejezetten figyelsz arra, hogy udvariasságból érdeklődj, keresed hogy mit dicsérhetnél meg, apró ajándékokat adogatsz, akkor: ne legyél sokkal kedvesebb és figyelmesebb. Ezt javasolnám kezelésnek. Valószínűleg nincs ezekre az extrákra igényük. Csak feleslegesen túráztatod és frusztrálod velük magad. Elég ha hétköznapian kedves vagy, vagyis nem bunkó.
2022. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Hogyha alapból ilyen kedves vagy mindenkivel, tehát ez az alapviselkedésed, akkor gondolj arra, hogy te önmagadat adod. Neked semmi okod rosszul érezni magad, tiszta a lelkiismereted.

Ha viszont azért vagy velük kedved, hogy ők is azok legyenek, akkor inkább vegyél vissza. Attól, mert megadod az alaptiszteletet de nem bájologsz még okés lesz a viselkedésed

2022. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
1x vagy megfelelési kényszerből kedves az is opció. Döntsd el kérdező, aztán tisztábban látod a helyzetedet. A nem felvevős szekér esete talán, akkor azért vegyél vissza a figyelmességből.
2022. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Erre nekem a sógornőm a pèlda. Én alapból kedves vagyok mindenkihez, míg nem lèp àt egy hatàrt. A sógornőm ezerszer àtlèpte, de ezt mindig lenyelem, és elfelejtem. Ha egy random ember lenne, már nem lennék vele beszèlő viszonyban, de a tesóm, és a gyerekek miatt nem veszem fel. Persze elmondom, ha valami nem oké, de na.. De nem azért teszem, hogy ő is kedves legyen. Tudom milyen, és ez már így is marad. Azért teszem, mert nem akarok csalàdi vitát, és nem akarom, hogy a gyerekek emiatt hàtrànyba legyenek, hogy mondjuk nem megyünk hozzàjuk, vagy ők ne jönnènek hozzànk.
2022. jan. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Miért csinálod? Kik ők?

Az embereknek még a családtagjaikat sem kell szeretniük feltétlen, pláne nem elvárás kedvesnek sem lenni.

2022. jan. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi van? Talán ő meg túlzásnak, nyomulásnak érzi amit TE csinálsz, csak nem hozza szóba, mert nem akar udvariatlan lenni. Talán megteszi amit tud a jó viszonyért, és nem is vár el többet mint amit ő maga tesz.
2022. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell ennyire kedveskedni akkor.
2022. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én pl írtam, hogy Boldog Karácsonyt, ők ezt nem viszonozták Újévkor. Vagy ha valamit teszek ami szerintem kedves akkor nem úgy reagálnak rá (nem olyan kedvesen) ahogy az nekem jól esne szóval közömbösen.

Kicsit azt érzem nincs megbecsülve amit teszek.

Alapjába véve magammal vagyok én is elfoglava, megvan a magam dolga. Viszont észrevettem, hogy nekem rosszul esik ha nem érdeklődnek irtántam (most a családomról van szó végig) vagy csak nagyon ritkán, nem írnak ünnepekkor, nem kérdezik meg mi van velem, stb. De arra is rájöttem, hogy ugyan ezeket én sem teszem igazán velük szóval annyira nem “várhatom el” jogosan..

Na ezt elkezdtem kb egy éve. Figyelmesebb, kedvesebb vagyok.

Viszont az esetek nagy részében ezt vagy nem kapom vissza vagy nem olyan reakciót kapok rá ami jól esik.

Ezek a dolgok szerencsére nem az összes családtagomra vonatkoznak, van akivel nagyon jó a kapcsolatom és kapok viszonzást.

Viszont pont azoktól akiktől nem kapom azt amit adok, mutogatnak rám ha még ennyit sem teszek feléjük… talán ezért is teszem meg, hogy ne legyen én a sz*r.

Sajnos, nem sajnos velük is tartani kell a kapcsolatot mert a fél családommal azért nem szakíthatom meg.

Köszi aki elolvasta és őszintén véleményezi, hogy szerinte hogyan tovább 😀

2022. jan. 18. 23:19
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard dróton rángatni az embereket. Nem rosszból írom, mert láthatólag nincs benned rosszindulat. De te most kitaláltad, hogy figyelmesebb leszel, kari üzi, és már elvárod az újévit. Egy év az nem sok ilyenre, tűnhet akár nyomulásnak is. Vékony húrok ezek, óvatosan érdemes pengetni. Pénzt hajlandó vagy rászánni? Egy ünnepi családi összejövetel ahol főzöl, vendégül látsz ebédre? Ők hozzák a sütit.

Vagy akit legkönnyebbnek gondolsz megpuhítani valami színházra, vagy humoristára meghívni, akit tudod, hogy szeret. Lett két jegyem és olyan régen beszéltünk, szívesen találkoznék veled -és meghívod.

Lényeg: önmérséklet, lassan csináld, ne tűnjön nyomulásnak.

2022. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!