Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik rokonom...

Miért viselkedik rokonom egyszer így egyszer úgy?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyobb balhé köztünk de végül kibékültünk. Rokonok ezt nagyon támogatták mert sok feszültséget okozott ez a kb egy éven át tartó feszültség köztünk.

Én nagyon szerettem volna, hogy őszintén jó legyen a kapcsolatunk. Viszont ő mint ha csak a levegőbe beszélne. Ígér dolgokat de nem tartja be (nem tudom direkt vagy csak így alakul), van, hogy látványosan két másik rokonunkat előtérbe helyezi velem szemben. Amikor beszélek hozzá unott, megkérem valamire direkt nem teszi meg mint ha elfelejtené. Stb, stb.

Teljesen kinézem ezt belőle a történtek után és rosszul esik mert én szerettem volna a jó kapcsolatot. Próbáltam vele megbeszélni többször is ezt de tagad és ugyan azokat eljátsza megint. A szavaival általában azt érzékelteti, hogy fontos számára ez a kapcsolat, hív, találokzni akar, de a tettei teljesen mást tükröznek.

A rokonokkal szemben pedig én vagyok általában rossznak beállítva. Ha nem tudunk találkozni akkor mint ha miattam nem tudtunk volna mert én mondtam le. De ha ő mondja le az nem baj. (Igen..mindig beközli valakinek, hogy mi találkozni fogunk, mert tudja mennyire örül neki mindenki, hogy kibékültünk)

Nem szeretném túl gondolni de mint ha csak a külvilágnak (a rokonainknak) játszaná az eszét, hogy ő milyen rendes és figyelmes velem de ez csak erőltetve lenne és nem lenne őszinte. Néha kedves velem is de nem tudom eldönteni csak megjátsza vagy nem, de aztán legközelebb meg a két másikat helyezi látványosan jobban előtérbe (akár azért, hogy az nekem rosszul essen), soha nincs az hogy állandóan ugyan azt a szerepet játszam az életében és mindig jó vagy mindig semleges legyen a kapcsolatunk. Kiszámíthatatlan de úgy, hogy én nem is ártok közben neki.

Szerintetek? Hogy deríthetem ki ha nem vallja be úgy se őszintén, hogy mit gondol?



2022. jan. 18. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Mi miatt volt veszekedés?
2022. jan. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Kétszínű, játszmás, önmagát megjátszó embertől jobb távol tartani magunkat. Én a helyedben, ha lehetne elkerülnék, és fasznak se törném még magam a kedvéért. Ha ő le se toj, én se tojnám le őt. Részesíten másokat előnyben, pletykálkodjon ahogyan jólesik, otthagynám a picsába és hidegen hagyna mit csinál.
2022. jan. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarja ugy se modnja el.
2022. jan. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem, próbálj vele semleges maradni, és lélekben se várj el tőle semmit. Ha megbeszéltek valamit, lehetőleg legyen rá tanúd, hogy ő mondja le. Ezt egy-kétszer eljátssza, és akkor utána már nyugodtan mondhatod te is neki, hogy bocs, de nem szeretnék olyanban részt venni, amit az utolsó pillanatban mindig felborítasz.
2022. jan. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Rokonok úgyis rájönnek előbb-utóbb, hazug embert könnyebb utolérni mint a sánta kutyát.
2022. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért fontos neked, hogy jóban legyetek?
2022. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Úgy vettem észre a többi rokonunkkal normálisan viselkedik csak velem teszi meg ezeket. Sajnos ezért senki nem látja, hogy milyen mert mindenki csak azt hiszi ez a sok minden (nagy részét le sem írtam) csak véletlenül alakul így..

Nem szeretném a rosszat feltételezni róla de érdekes az is, hogy csak velem bánik így. És próbálja úgy, hogy a nyilvánosság azt gondolja ő mennyire szeret engem. Mikor más nem látja vagy nem bizonyítható akkor meg szemétkedik.

A kapcsolatot nem szakíthatom meg vele mert akkor én leszek a sz*r a fél család szemében, hogy ő nem is ártott nekem semmit és én mégsem vagyok már rá kiváncsi..


Néha eszembe jut lehet nincs túl a múlton mikor össze voltunk veszve és direkt bánik velem így hátha megunom és én mondom ki, hogy nem akarom vele tartani a kapcsolatot.

Szerintetek ebben van logika?

Mint ha tényleg azért békült volna ki velem, hogy már ne legyen belőle balhé a családban, hogy nem vagyunk jóban de igazából ő nem is akarná ezt az egészet.


Amikor kibékültünk egy héten többször hívogatott, találkozni akart. Nem telt el úgy hét, hogy mi ne találkoztunk volna. Én nem igényeltem volna azért (pláne hirtelen) ennyit belőle. Nekem ez fura volt. De mikor akkoriban találkoztunk is mikor beszéltem hozzá unott volt, ha mondtam neki valamit akkor lenéző volt és érzékeltette mint ha ő jobb lenne tőlem. Ezt bár én nem gondolom így, de azért rosszul esett.

Nem értem miért nem lehet havonta leülni együtt meginni egy kávét és menni tovább. Nem egymáson lógni egész hónapban. Sajnos azt sem értette meg, hogy nekem iskola és két munkahely mellett erre nincs kapacitásom, stb

2022. jan. 20. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor miért nem csinálod azt, hogy havi egyszer megbeszélsz vele találkozót, aztán ha lemondja, úgy járt. Te viszont előre leszögezed, hogy iskola és munka mellett - meg nyilván neked is jár némi magánélet pluszban - nincs időd vele többet találkozni, és ha erről a család is tud, akkor milyen alapon bántatnának téged utólag?
2022. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"A kapcsolatot nem szakíthatom meg vele mert akkor én leszek a sz*r a fél család szemében"

Akkor még mindig megmarad neked a család normális fele!

2022. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!