Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Flexitáriánus vagyok.

(Lényegében kerülöm a húst,csak akkor eszem meg ha nagyon muszáj)


Egy ideje elkezdett mindennemű zsiradéktől (akár növényi,akár állati eredetű) hasmenésem lenni ami iszonyúan kellemetlen.


Emiatt elkezdtem undorodni is a zsírosabb húsféleségektől,mert a hasmenés lebeg a szemem előtt.


Főzni ugyan tudok,de Anyám nem engedi hogy magamnak főzzek.


Arra van pénzem hogy a Tofumat stb. magamnak megvegyem,de hogyan készítsem el? Arra azért nincs pénzem hogy mindennap egészséges étteremben egyek,köreten meg nem élhetek mert az komoly fehérje és rosthiányt idézhet elő...



2022. jan. 20. 18:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Plusz hozzátenném hogy a főzés nekem nagy hobbim lenne,de Anyám valamiért a gáztűzhelyhez nem hagy hozzáérni kb. (rejtély hogy miért)
2022. jan. 20. 18:36
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Az sem lenne járható út, hogy megkéred, hogy szépen fokozatosan kezdjetek el együtt ételeket elkészíteni? Nem feltétlenül olyat, amit te szeretsz vagy megeszel, a lényege az lenne, hogy lássa, nem vagy esetlen a konyhában és nem lesz semmi baj, ha odamész.
2022. jan. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is, orvoshoz mennék. Totálisan kizárni mindenfajta zsiradékot az étrendből nem egészséges, és az sem hogy miért van hasmenésed ha ilyesmit eszel, legyen az állati vagy növényi eredetű. Ki kellene vizsgáltatnod magad.
2022. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2


Ez szép lenne,de nem is az a baj hogy esetlennek tart.


A probléma,hogy az elvekkel jön miszerint "Én vagyok az anyád,az ÉN dolgom főzni rád". (Persze ez szép meg minden,de gyakran valami nagyon húsos étel szokott lenni,ami eléggé kellemetlem tüneteket okoz.)

2022. jan. 20. 18:44
 5/14 A kérdező kommentje:
Ráadásul az érrendszeri betegség/diabétesz is előfordul a felmenőim között.
2022. jan. 20. 18:45
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Ne, értem mi a kerdesed, komolyan. Mindenképp tofut kell enni?
2022. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Lehet éretlennek tart a főzéshez, aggódik hogy pl leforrázod magad.

Anyád 0-24 otthon van?

Ha nem, akkor megcsinálod a kajád és kész.



A zsírokat nem szabad kiiktatni az étrendből, és érdemes orvoshoz menned ha minden ilyesmitől hasmenésed van.

2022. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Thispain ***** válasza:
100%
Ha ő az anyád, és az ő dolga főzni rád, az ő dolga az, hogy figyeljen az igényeidre is, tehát arra, hogy neked ne húsos ételeket főzzön. Ha ezt nem teszi meg, engednie kell ilyen alapon, hogy te megtehesd ezt, ellenben, ha az anyaságát abban látja, hogy ő főz neked, és nem akarja figyelembe venni az igényeidet, nem kell, hogy az anyád legyen.
2022. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Bármit - akár tofut, akár mást - meg lehet sütni serpenyöben is, gyakorlatilag zsiradék nélkül is.

Másrészt meg keress meg egy orvsot, mert a zsiradékok életfontosságúak, ha mindegyiktöl bajod van, akkor azt ki kellene vizsgáltatni.

Ami meg anyukádat illeti, azt mondd inkább neki, hoyg meg akarsz tanulni fözni, mert ha egyszer elköltözöl, akkor szükséged lesz rá - igy van rá több esélyed. Vagy egyszerüen odaállsz fözni, akár tetszik neki, akár sem, idövel megszokja.

2022. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Elmennék orvoshoz, szerintem gond van az epéddel, ami nem tréfa dolog.
2022. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!