Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogaim vannak a gyermek...

Milyen jogaim vannak a gyermekemmel kapcsolatban, külön váláskor?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok. 7 éves kisfiam van, és több év együttélés után akar különválni a párom. Nem vagyunk össze házasodva, bejegyzett élettársak sem vagyunk. De születése óta együtt neveljük, apasági nyilatkozat is van. Én vagyok az apukája. Nagyon közel állunk egymáshoz a fiammal, szoros a kapcsolatunk. Nagyon szenvedek attól hogy nem lehetek majd vele, de még jobban fáj hogy tudom, ő is nagyon hiányolni fog. Nem akarok bíróságosdit, férfiként tudom hogy amúgy se sok esélyem lenne. A párommal nincs olyan gond ami miatt a gyermeket elvennék tőle, ő az anyja. Csak tudni akarom mihez van jogom minden körülmények között. Szeretnék a kisfiammal minél többet lenni ezután is, de félek a párom ellene lesz majd. Kérem csak az írjon aki valóban tájékozott ez ügyben, esetleg tapasztalat miatt, vagy végzettsége, munkája miatt. Nem vagyok tájékozott, nem szeretnék feltételezésekbe belemenni.
2022. jan. 21. 14:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédhez fordulj, ne a gyakori népéhez! Ne sajnáld a pénzt egy konzultációra. Válásnál van tapasztalatom, ilyen helyzetre nincs, de elvileg ugyanannyi jogod van a gyerekhez, mint az anyának. Közöld vele, hogy vagy megegyeztek, persze írásban, bíróság által hitelesítve, vagy beadod a gyermekelhelyezésit. Mindkét esetben szükséged lesz ügyvédre.
2022. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%

Nem a kérdéshez, de bejegyzett élettársak csak azonos neműek lehetnek.

A maximum szerintem a váltott felügyelet-elhelyezés, tehát megállapodtok, hogy Xidőt nálad, másik X időt nála legyen a kisfiú (mondjuk 2-2hetek). Nincs olyan, hogy ffként nincs esélyed, meg olyan se nagyon, hogy "elveszik az anyjától". Két szülője van, mindkettőnek k ö t e l e s s é g e is a kapcsolattartás, nem opcionális, hangulatfüggő cselekmény. A gyerek lakóhelyét akkor is ki kell jelöljétek, de ez formalitás, szerintem célozd meg ezt. Ne itt tájékozódj, hanem menj el családjoggal is foglalkozó ügyvédhez és ő kioktat. Az ma már nem divat, hogy játszuk a mamlaszt! Lesz az ügyvédnek óradíja de az semmi pénz, utána vagy mentek bíróságra, vagy nem, mivel itt nincs bontóper ezért ugye nem kell. A profiljában ott van az irodának, hogy milyen jogterületet vállal. Sok sikert!

2022. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

"Nem a kérdéshez, de bejegyzett élettársak csak azonos neműek lehetnek."

Ez konkrétan nem igaz. Nővérem és "sógorom" is regisztrált élettársak.

2022. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

3: pont ez a különbség! A bejegyzett és a regisztrált között!


A jelentése általánosságban kb. ugyanaz ,de mégis van ez a különbségtétel egyneműek és különneműek kapcsolata esetén.

2022. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Regisztrált élettársak meg bejegyzett élettársak két teljesen más jogi fogalom. A tesódék a kj előtt tettek nyilatkozatot, a BÉTeket meg anyakönyvezik és az ő kapcsolatuk ugyanúgy keletkezik, mint a házasság, a kijelentésük keletkezteti. A tesódék egy informális kapcsiban vannak, két családjogi vonatkozásuk van csak, az egyik a gyermek. Egyébként egy "szerződés", amit a Ptk. 6. könyve szabályoz, a csj részt pedig a 4. könyv.


Látod kérdező, ezért nem szabad innen tudakolóznod, simán leírja valaki a jogszabályra, hogy az "konkrétan nem igaz".

2022. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Hiába nem lesz formális válás, a gyerekkel való kapcsolattartást jobb, ha hivatalosan rendezitek, különben teljesen ki leszel szolgáltatva az exed kénye-kedvének. Hogy ennek mi a módja, abban ügyvéd tud segíteni. És nyilván abban is segít, hogy jól legyen képviselve a te érdeked.


7 éves gyereknél, ha az anya nem gázos és akarja a gyereket, akkor ő is fogja kapni. Váltott felügyelet akkor jöhet szóba, ha az exeddel ebben meg tudtok állapodni. Ebben az exed abszolút ellenérdekelt. Ha ui. nála van a gyerek, kapja tőled a gyerektartást (egyébként jobb, ha azt is hatóság állapítja meg), míg ha váltott felügyelet van, akkor egyikőtök sem fizet a másiknak. Logikus, hogy az anyának az az érdeke, hogy kizárólag övé legyen a gyerek.


Utána meg majd menni fog az idegek harca, ahogyan próbálja ellehetetleníteni a kapcsolattartást, állandóan szidni fog a gyerek előtt, ill. mérges lesz rá, ha jókedvűen merészel hazaérni tőled. Kívánom, hogy nálatok másképp legyen, de sajnos ez a jellemző. :-(

2022. jan. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
4# téged is megcáfollak abban, hogy a jelentésük is teljesen más. A BÉTek szinte a házasokkal egyenlőek, kivéve pl. névviselés, örökbefogadás. A regisztáció meg egy adatbázisba bekerül, ami egy vélelmet keletkeztet arra jó, de az is megdönthető. Ráadásul, ha egyik fél beslattyog, hogy vegyék ki a nyilatkozatot az nincs befolyással az ét-i kapcsolat létére, nem létére sem.
2022. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

6# "Logikus, hogy az anyának az az érdeke, hogy kizárólag övé legyen a gyerek."


Remélem nem. Feltételezzük azt, hogy egy szülőpár szereti a gyerekét és aszerint cselekszenek. Értelmesen, korrekten, elsődleges szempont a gyerekük jóléte. Oké, biliből ki a kéz, de hátha:(...

2022. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kérek mindenkit, hogy ami nem a kérdésemhez tartozó válasz, azt ne itt vitassák meg. Engem konkrétan csak az érdekel amit kérdeztem, az hidegen hagy ki lehet kivel bejegyzett élettárs..stb.... Köszike.
2022. jan. 21. 14:58
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Most már lehet kérni megosztott felügyeletet, ha akarsz, élj vele, ezesetben mondjuk egy hetet nálad lesz, egy hetet az anyjánál.


Ha ezt nem tartjátok jó megoldásnak, akkor is fel lehet dobni az anyjának, ha az nem akarja engedi, hogy elég időt tölts a gyerekkel, aztán lehet, hogy inkább engedni fogja, csak hogy ne kérj váltott felügyeletet.

2022. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!