Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a vélemény az apákról,...

Mi a vélemény az apákról, akik szinte semmit sem segitenek, mert ok dolgoznak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Biztos volt mar tema,


Van egy lassan 1 eves babank.

Itthon vagyok vele. Mindent probalok szepen rendben tartani , hazi munka, fozes, takaritas stb. De van amikor el szalad egy nap es nem jutottam valaminek a vegere.


Apuka szinte sosem, nagyon max 4x ha megetette a kicsit, tapszert is csak parszor adott neki, kakis pelus kb semmi. De siman pelus csere is nagyon ritkan csinal. Este olbe meg sosem altatta meg el es furdetni is kb 2x furdette eddig es sorolhatnam. Mosast oda rakja, tobbit mar szinte en csinalom, meg nagyon ritkan ha foz. 12 órában dolgozik heti 3 napban, havi 9-12 napot! Amikor itthon van sem foglalkozik Nagyon, a pici vel. mert a telefonja fontosabb. Ugy erzem neha egyedulallo vagyok. Es van amikor, nem segíti a rendet meg tartani sem. Mikor kiszedem neki az etelt es megeszi, utana a tányérjat a konyha pult kozepere rakja, pedig semmibol nem tartana el mosni egy db tányért. Vagy a mosogatogepbe tenni. Mert o dolgozik..


A lomost akartam meg csinalni, mert annyi lomunk van, hogy mar egyszeruen Nem tudok hova el pakolni, de rajta vagyok az ugyon … es az utolso 3 napban nem jutottam el odaig, hogy rendbe tegyem a lomost a sok mas hazi munka mellett, meg elrakni es helyet csinalni a nagy doboznak amit megint rendelt es a folyoson van utba.. Ja meg nem

Mosogattam el, mert féléve szar a csap es nem tudom nagyon hasznalni a meleg vizet, ezert mérgemben ott hagytam. Erre ma beszólt a lomos es a nagy doboz miatt (lenyegtelen mi van benne, meg nem fogjuk hasznalni egy darabig) a mosogatas ert es hogy miert nem birok rendet tartani. Mintha SOHA nem lenne rend… Hat en azt hittem felrobbanok es meg kertem

Hogy ne is szóljon hozzam..es meg o van felháborodva ezert is. Jogosan háborodt fel?


2022. jan. 21. 19:51
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Bocsi a Helytelen irasomert!
2022. jan. 21. 19:51
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Ezt leginkább egymással kéne megbeszélnetek!
2022. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
82%
De minek szültél ilyennek? Igenis látszik egy férfiről/nőről a gyerek előtt is, hogy mennyire gondoskodó.
2022. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
96%
Két oka lehet ennek. Vagy nem képes felmérni, hogy rajtad több teher van, mint amennyit viselni tudsz (mert nem gondol bele, hogy egy csecsemő ellátása a háztartással együtt lényegesen több munka, mint heti 3x 12 óra), vagy látja, de nem érdekli. Az első esetben megfelelő kommunikációval lehet esély a probléma megoldására. A hangsúly a megfelelőn van, mert utalgatással és látványos sértődéssel semmire nem fogsz menni. Ha konkrétan tojik rá, hogy te megfeszülsz, akkor el kell gondolkodni rajta, hogy van-e jövője ennek a kapcsolatnak.
2022. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
88%
Ezért nem szülünk egy őstuloknak.
2022. jan. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
9%
Mi ez a "lomos" amit meg kell csinálnod???
2022. jan. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
22%
Ha van mosogatógépetek, milyen mosogatással bajlódsz??? CSak én nem értem??
2022. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
95%

Alapvetően szerintem ez simán arról szól, hogy sok kapcsolat nem "érik meg" a gyermekvállaláshoz. Általában, ha ilyen jellegű a probléma, akkor a férfi már a gyermek előtt sem segített a házimunkában... Csak akkor a nő még bírta egyedül tartani a rendet, de gyerek mellett már nem olyan könnyű a férfi után is takarítani.


Egy másik dolog, hogy az első év a gyerek születése után még sok kiegyensúlyozott párnak is "kritikus" időszak. Drasztikus változások, kevesebb idő egymásra, mindkét fél fáradt és nyűgös... Ezen csak az segít, ha van megfelelő kommunikáció.

2022. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
90%

Mindenképpen le kell ulnotok megbeszélni, mert ez így nyilvánvalóan nem jó, feszültséget okoz, és a kapcsolatotok rovására fog menni.

Esetleg, ha nagyon leint, vagy nem érti, vagy nem tudod jól megfogalmazni, akkor itt egy kis segítség, nagyon igaz:


"Hm....


Nemrég átjött hozzám egy barátom kávézni, üldögéltünk és az életről beszélgettünk. Egy ponton megjegyeztem: „Megyek és elmosogatok, rögtön jövök”.

Erre úgy nézett rám, mintha azt mondtam volna, hogy űrhajót építek. Csodálattal vegyes csodálkozással tette hozzá: „Örülök, hogy segítesz a feleségednek. Én nem szoktam, mert ha mégis, a nejem sosem dicsér meg. Múlt héten például felmostam, és azt se mondta, köszi.” Visszaültem mellé az asztalhoz, és elmagyaráztam, hogy én nem „segítettem” a feleségemnek. Ami azt illeti, a feleségemnek nem segítségre van szüksége, hanem egy partnerre. Én partner vagyok az otthoni teendők elvégzésében, és nem „segítség” az, hogy házimunkát is végzek.

Nem segítek a feleségemnek a takarításban, mert én is itt élek, és muszáj takarítanom.

Nem segítek a feleségemnek a főzésben, mert én is akarok enni, ezért főznöm is kell.

Nem segítek a feleségemnek a mosogatásban, mert én is használom azokat a tányérokat, amikből eszünk.

Nem segítek a feleségemnek a gyerekek körüli teendőkben, mert ők az én gyerekeim is, és az a feladatom, hogy az apjuk legyek.

Nem segítek a feleségemnek mosni, teregetni és összehajtogatni a ruhákat, mert ezek az én és az én gyerekeim ruhái is.

Nem segítek otthon. Én is ott lakom, a házhoz tartozom. Ami pedig a dicséretet illeti, megkérdeztem a barátomat, hogy mikor fordult elő utoljára, hogy a felesége végzett a takarítással, a mosással, az ágynemű felhúzásával, a gyerekek megfürdetésével, a főzéssel, a rendrakással és a többivel, és te annyit mondtál: köszönöm.

De nem csak egyszerű köszönömről van szó, hanem a totális elismerésről: „Nahát! Fantasztikus vagy!!!!”

Ez így most furcsának tűnik? Furán nézel most magad elé? Amikor te egyetlen egyszer életedben felmostál, rögtön elvártad, hogy kitüntetést kapj... de miért is? Gondolkoztál már ezen, drága barátom?

Talán azért, mert macsó kultúránkban azt tanultad, hogy mindez az ő dolga.

Esetleg azt képzeled, hogy mindez pikk-pakk megvan, a kisujját sem kell mozdítania érte?

Akkor hát dicsérd őt úgy, ahogy elvárod, hogy ő dicsérjen téged, ugyanolyan intenzitással. Nyújtsd a kezed, viselkedj igazi társ módjára, ne pedig úgy, mint egy vendég, aki csak enni, aludni, fürdeni és a szexuális szükségleteket kielégíteni érkezik. Érezd magad otthon. Ez a te házad is.

Az igazi változás társadalmunkban otthon kezdődik: tanítsuk meg fiainknak és lányainknak, hogy miről szól az, ha igazi társ vagy!"

Forrás :Facebook.

2022. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván te is tudod, hogy ez nincs rendben. Le kell ülnöd és meg kell beszélnetek ezt. Biztosan lesz olyan házimunka, amit végképp nem akar majd csinálni, de legalább a gyerekével foglalkozzon már, ha már képes volt megcsinálni
2022. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!