Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom magunkhoz hozni a...

Nem akarom magunkhoz hozni a dédit, pedig nekem beleférne? Miért vagyok én az, aki önző?

Figyelt kérdés

A dédim ősz elején otthonba került, félig-meddig saját elhatározásból.


A nagyszülőm, akinek az édesanyja, még él, ahogyan az apám is. Tehát bőven lenne, aki befogadja, mégis rám akarják ezt tolni, mert hogy itthon vagyok a lányommal (10 hónapos), és hogy legalább így a dédi sem lenne egyedül, meg mi sem. Ugyanis nem szereti az otthont, mindenkinek panaszkodik. Semmi komoly probléma nincsen, de hogy nem ízlik neki az étel, későn viszik fürdeni, korán viszik a reggeli kávéját stb. Amikor meg otthon élt, azért panaszkodott, hogy mennyire rossz az egyedüllét... Haza már nem mehet, mert saját magát nem bírná ellátni már, segítség nélkül az ágyból sem tud felkelni, pelenkázzák is. Ezért azt fújja, hogy én hozzam haza, olyan jól érezné nálunk magát.

A férjem erről hallani sem akar, és őszintén én sem. Itt sem lenne neki jó, mindennel baja lenne. Ráadásul nekem kisbaba mellett nincs kapacitásom még egy 94 évessel is foglalkozni, figyelni rá, ellátni. Ráadásul amíg nem lakott az otthonban, nem is fürdött rendszeresen... Meg amíg otthon volt, a házában, akkor is olyanokkal állt elő, hogy én költözzek oda hozzá, a gyereket meg hagyjam itthon a férjemnek. Mikor még nagyon ellenezte az otthont, de számunkra már világos volt, hogy télre nem maradhat ott egyedül, a párom mondta, hogy költöztessük be akkor a kertben lévő kisházba, ha ennyire velem akar élni. A házzal együtt lett építve, igazából olyan, mint egy egyszobás lakás. Van benne fürdőszoba, konyha, és egy nappali tv-vel, hatalmas, kihúzható kanapéval. Ez a dédinek nem felelt meg, mert hogy ő velünk akar lakni, itt a házban.


A nagyszüleimnél is lenne hely számára, egy 4 hálószobás házban élnek ketten. Apukáméknál is ugyanez a felállás, nagy ház, két emberre. Mégis ezt fújják, hogy ha ennyire nem szeret az otthonban, akkor talán illene magamhoz venni. De miért nekem?


2022. jan. 24. 09:24
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%
Nem így működik, hogy neked illene. Vannak közvetlen rokonai, az ő feladatuk, csak egyiknek sem fűlik hozzá a foga. Nyugodtan mondj nemet, nem a te dolgod.
2022. jan. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%

"nem ízlik neki az étel, későn viszik fürdeni, korán viszik a reggeli kávéját stb."


Nálad is ugyanez lenne a helyzet... Ugyanúgy nem tetszenének neki dolgok, és nem rossz szándékból, hanem mert egyre idősebb, és egyre jobban ragaszkodik a saját rituáléjához. 94 évesen egyik napról a másikra bekövetkezhet drasztikus romlás is az állapotában! Ksigyerek mellett nem tudnád megfelelően ellátni - úgy hogy a családod ne sérüljön. :(

2022. jan. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
97%

Mert Te vagy otthon. De ez nem indok. Nem a Te dolgod a dédanyádról gondoskodni.Elsősorban a gyerekei dolga, másodsorban pedig az unokáié.

Ne vállald be.

2022. jan. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%
Mert könnyebb màs fszâval verni a csalànt.
2022. jan. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:
Meg ő alapból ilyen volt egész életében. Soha, semmi nem volt jó neki úgy, ahogy éppen volt. A nagyim pl. pont ezért mondta tatámnak, hogy oda biztosan nem viszi... Ráadásul az édesanyja 103, az édesapja meg 101 éves koráig élt. Ha ő is él még 5-6 évet, akkor nekem addig az legyen az életem, hogy őt őrzöm, pelenkázom?
2022. jan. 24. 09:32
 6/56 anonim ***** válasza:
97%
Kb igen. Tudod van olyan ember akitol meg lehet örülni.
2022. jan. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a szüleid, nagyszüleid is pontosan tudják, hogy milyen a dédi - azért nem akarják magukhoz venni. De ez elég aljas húzás, hogy rádtolni az egészet... :(


Én sem vállalnám be - bár nekem sajnos nem élt már a dédim, mikor megszülettem.

2022. jan. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jófejek, hogy rád akarják sózni, mikor neked egy gyerekről is gondoskodnod kell. Nyugodtan mondd meg nekik, hogy ez az ő dolguk.
2022. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda egy házisárkány nyanya lehet. Isten mentsen egy ilyet magadhoz venni, kikészülnétek tőle idegileg. Nekem sem tetszik sok minden, engem is zavar sok minden , de az élet nem kívánságműsor, nekem kell alkalmazkodnom a helyzetekhez.
2022. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%

EGy otthonban 7/24 ellátják - még akkor is, ha rosszabbodna az állapota.

Ezt SENKITŐL nem lehet elvárni a saját otthonában, mert fizikai képtelenség.

2022. jan. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!